Jump to content

Polita Casco


shkoda
 Share

Postare recomandată

Pai..la sectia 21..ca este langa mine!!Eu stau in Militari,la Gorjului!

Trebuie sa ma hotarasc si intr-o seara sa ma duc acolo!! Am mai avut eu tentative..dar..erau destul de multi cei care asteptau! :)

Oricum merci pt ajutorul vostru!!

@godoroja: merci pt ajutorul tau!!probabil ca voi "abuza" putin de tine :D

Iti dau pm cand ma hotarasc!Merci inca odata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa stiu si eu, de la cineva care stie sau s-a lovit de nedumerirea asta: cat este valabila o dovada (adica, o comanda de reparatie) de la un asigurator (de ex. unita) ?

Cu alte cuvinte, cat de tarziu de la ziua in care asiguratorul imi da comanda de reparatie ma pot duce la Service (un dealer) cu masina (Octavia 1) sa repar ceva (inlocuire semnal fata dreapta si bandoul din bara si sa re-vopsesc spolierul), pe asigurare ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Art. 181 se interzice conducatorului de autovehicul sau tramvai:

...

19 sa circule cu auto avariat mai mult de 30 de zile de la data producerii avariei.

Art. 237 lit e - se retine certificatul de inmatriculare pentru avariile existente si nereparate in termenul de la art 181.

Termenul de reparatie nu este specificat nicaieri

Poti ridica pretentii fata de asigurator legate de despagubiri timp de 2 ani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am facut constatarea la omniasig agi in ianuarie 2005 ( pt matizul sotiei) si am reparat-o in luna a-11-a 2005. fara probleme

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Agentul de asigurari (Tiriac) mi-a spus ca reparatia se poate face in urmatorii doi ani. Dar nu am nimic scris in sensul asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aveti idee untre trebuie sa fac constatarea la allianz tiriac? cineva imi zicea ca pe dn1... acolo sa fie oare singurul dirou de daune din bucuresti?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Constatare alliantz este si langa academia militara in apropierea intersectiei de la razoare.(sector 6)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

constatari si la autoklass (mercedes, spre targul vitan) si casa auto (mercedes, in spate la expozitie)

recomand la autoklass, de obicei este destul de liber si merge repede

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau pe Kiselleff, mai sus putin de statuia Aviatorilor pe partea stanga cum vii de la Victoriei in sediul unui dealer Mitsubishi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe Kiseleff,langa statuia aviatorilor,la MitMotors nu mai e,s-a mutat la Baneasa...

Eu recomand tot Mercedes-ul,de langa Vitan,adik intersectia Spl.Independentei cu Sos.Mihai Bravu...merge f repede..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In Bucuresti,punctele de constatare Allianz sunt:

MIT MOTORS S.R.L.

Sos.Bucuresti Ploiesti nr.40

T:315.54.31/33/34/35

Fax:315.54.32

VIFOR SERVICE

Sos. Panduri, nr. 71, sect. 5

Tel: 031/4056218;031/4056219

AUTO KLASS S.R.L.

Splaiul Unirii, nr. 166A, sect. 4

Tel; 3311770 ; Fax: 3311771

CASA AUTO S.R.L.

Bd. Expozitiei, nr. 2, sect.1

Tel: 224.00.22

Pentru avarii mici ( p

Modificat de adi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adica..daca am daune pana in 1000 de euro nu trebuie sa mai ma duc la politie!?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adica..daca am daune pana in 1000 de euro nu trebuie sa mai ma duc la politie!?

Ba daaa!

De politie nu scapi sub nici o forma!Ei trebuie sa vada din punct de vedere legal ce s-a intamplat cu masina,sa nu fi lovit un om,sa nu fi fost baut,sa te amendeze daca este cazul :) ,etc.,si,in final iti dau actele acelea:autorizatia de reparatie si anexa 2.

Doar ca,dupa cum spun cei de la Allianz,constatarea asiguratorului se poate face la service.

Modificat de adi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar ca,dupa cum spun cei de la Allianz,constatarea asiguratorului se poate face la service.

Asa mi-au zis si la Bradytrade, super treaba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:P Revin cu o intrebare care s-a mai pus pe aici, dar la care nu s-a raspuns: ce amanunte cunoasteti despre asigurarea CASCO la Generali Asigurari SA (care-mi sunt recomandati cu caldura de dealer, fata de Alliantz si Astra)? La credit pe 5 ani, CASCO anual 4,18% din DDP (care cica include un transport la service in caz de avarie + bonus ;) ambele chei la mine), e bine? Merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:P Revin cu o intrebare care s-a mai pus pe aici, dar la care nu s-a raspuns: ce amanunte cunoasteti despre asigurarea CASCO la Generali Asigurari SA (care-mi sunt recomandati cu caldura de dealer, fata de Alliantz si Astra)? La credit pe 5 ani, CASCO anual 4,18% din DDP (care cica include un transport la service in caz de avarie + bonus ;) ambele chei la mine), e bine? Merci.

Am o cunostinta care are o Octavia 1 si este asigurat la Generali.Anul trecut si-a lovit rau masina, a necesitat reparatii majore dar nu a avut nici o problema cu Generali, au platit tot pana la cel mai mic detaliu.Este foarte multumit de ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si nu este normal? Sunt obligati prin contractul CASCO pe care l-ai semnat.

Alte exemple mai concrete, cum ar fi la mine, asiguratorul de la ALIANZ a venit cu mine la POLITIE, a stat la rand cu mine si a rugat politistii sa adauge ceva in proces verbal uitat de ei. Ceea ce numesc "personal service" ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:P Revin cu o intrebare care s-a mai pus pe aici, dar la care nu s-a raspuns: ce amanunte cunoasteti despre asigurarea CASCO la Generali Asigurari SA (care-mi sunt recomandati cu caldura de dealer, fata de Alliantz si Astra)? La credit pe 5 ani, CASCO anual 4,18% din DDP (care cica include un transport la service in caz de avarie + bonus ;) ambele chei la mine), e bine? Merci.

Masina mea este in leasing, iar in septembrie 2004 cand am luat-o de la dealer, asigurarea CASCO era facuta la Unita. De la 1 februarie 2005 am primit o instiintare din partea Porsche Leasing Romania privind transferarea politei CASCO la Generali Asigurari. Banuiesc ca pe langa unele avantaje oferite pentru PLR, Generali Asigurari a fost aleasa si datorita seriozitatii sale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si nu este normal? Sunt obligati prin contractul CASCO pe care l-ai semnat.

Alte exemple mai concrete, cum ar fi la mine, asiguratorul de la ALIANZ a venit cu mine la POLITIE, a stat la rand cu mine si a rugat politistii sa adauge ceva in proces verbal uitat de ei. Ceea ce numesc "personal service" ;)

Am uitat sa precizez ceva, nu-i cunosc pe cei de la CAIB - Capital & Alliance - (baietii care fac asigurari pt Alianz) si nu le dau spaga, pur si simplu isi fac treaba...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La fel s-a intamplat si la mine...masina luata in leasing de la PLR..la inceputul luni februarie am fost mutat de la UNITA..la Generali..fiind optiunea dealer-lui(asa era mentionat in scrisoare pe care am primit-o de la PLR)!

Am auzit numai lucruri de bine despre ei(un fel de Alliantz Tiriac)..in schimb cu UNITA am avut experiente neplacute...masina rezolvata in service in 3 zile...am asteptat confirmarea de plata aproape 5 zile(la service recomandat de ei) plus ca nu au platit tot..si am mai dat eu de la mine..niste hoti la drumul mare..d-abia asteptam sa fiu mutat de la ei!!

Cred ca o sa-i testez cat de curand pe Generali(din pacate) : o zgarietura pe capota+o pietrica sarita in parbriz!

Modificat de Havoc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si nu este normal? Sunt obligati prin contractul CASCO pe care l-ai semnat.

Alte exemple mai concrete, cum ar fi la mine, asiguratorul de la ALIANZ a venit cu mine la POLITIE, a stat la rand cu mine si a rugat politistii sa adauge ceva in proces verbal uitat de ei. Ceea ce numesc "personal service" :huh:

Nu-i mai ridica in slavi, am cerut pe fax de 3 ori un calcul la casco si la casa dar in "importanta" lor nu mi-au raspuns, desi am vb si de vreo 2 ori la telefon cu ei. Da va trimitem, bla bla bla.... Si cu asta am ramas. Nici astia nu vor vedea niciodata un ban de la mine.... :huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, deci poate n-am reformulat bine, sunt constient ca in Rockmania nimic nu este perfect, poate eu am avut noroc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am avut "norocul" sa "beneficiez" de un RCA-ul unei persoane asigurata la UNITA. Mi-am blestemat zilele in perioada aia. Unita (BACAU cel putin) pur si simplu si-a batut joc. O lipsa reala de profesionalism. Pur si simplu incearca sa te prosteasca pe fata. Nu va recomand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Ex member pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!