Jump to content

Alto Syncro


Adrila
 Share

Postare recomandată

1. Daca pricepi mai greu :vaidecapulmeu: , iti repet: Nu am actiuni si nici o alta forma de venit de la nici un service.

2. Nu este treaba moderatorilor sa-ti copieze tie (sau oricui) posturile si sa "plimbe" pe unde cred ei de cuviinta.

3. Oricat ai vrea sa te justifici, eu raman la parerea mea, ca nu ai procedat corect, nu esti fair-play. Nu are rost sa repet ce am spus in postul anterior. :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca vrei sa o dam in diverse ...faptul ca esti moderator pe acest thread nu iti niciun drept sa te bagi in aceasta discutie.

Daca tu nu intrebai ca ce si ca cum ( scuzati cac....) nu iesea balamuc..cum n-a iesit nici despre celelalte service-uri la care am fost.

Dar tu esti unul dintre cei care vor sa-si demonstreze functia pe acest forum......oricat cat ai fi tu de batran..ti-as zice cateva...

Dar nu are rost ....am fost educat sa respect batriniii, dar se pare ca trebuie sa uiti cateodata de aspectu asta.

ti-am urmarit posturile..nu stiu cum ai ajuns moderator??

meteahna romaneasca?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum am vazut...

cu tot respectu pt posesorii de 1,6 de la Vag nu pot sa ma abtin...o sa-mi atrag multi dusmani....

De ce trebuie sa-si dea cu parerea un domn care detine un motoras de facut aer prin casa.

Nu m-am abtinut ..omorati-ma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:D Mai flacau... capacitatile intelectuale, aptitudinile tehnice, s.a. ale unui om, nu cred ca se masoara in capacitatea motorului dar, se pare ca nu te dezminti. In alta ordine de idei, eu nu scriu aici in calitate de moderator ci in calitate de user. Calitatea de moderator implica cu totul altceva decat postarea pe forum deci, inca o dovada de limitare (a ta, evident).

Daca tu nu intrebai ca ce si ca cum ( scuzati cac....) nu iesea balamuc..cum n-a iesit nici despre celelalte service-uri la care am fost.

Pai nu avea ce balamuc sa iasa despre celelalte service-uri pt. ca, asa cum am mai spus (dar, nu este singurul lucru pe care nu il pricepi :screwy: ), in topicurile dedicate acelor service-uri nu ai scris nimic.

Dar tu esti unul dintre cei care vor sa-si demonstreze functia pe acest forum......oricat cat ai fi tu de batran..ti-as zice cateva...

Dar nu are rost ....am fost educat sa respect batriniii, dar se pare ca trebuie sa uiti cateodata de aspectu asta.

Oare modetarotorii nu au voie sa scrie ca orice user al forumului :blink: ? Te lansezi in afirmatii gratuite cum de fapt ai facut-o de la bun inceput pe acest topic si ca orice om care nu are argumente, duce discutia in derizoriu.

Mi-ai zice tu mie ceva...hmm inca o dovada de ....dar, mai bine las calificativul la aprecierea cititorilor. Cat despre batran, nu cred ca ai vrea sa-mi masori batranetea :P .

Vorbea(ti) careva de "impertinenta"? A cui? Stim sa vedem paiul din ochiul celuilat dar, nu vedem parul din ochiul nostru. In schimb....orgoliu (ca sa nu-i zic altfel) cat cuprinde.

Daca mottoul tau in viata este "cine nu este de partea mea imi este dusman", nu pot decat sa-ti urez: SUCCES IN VIATA! :)

LE: ti-am urmarit posturile..nu stiu cum ai ajuns moderator?? meteahna romaneasca?

Daca ai citit...degeaba ai facut-o :lol: ; poate am pile ?! poate cei care ma cunosc si mi-au acordat aceasta incredere or fi "batuti in cap" ?! poate cei care m-au sunat sa-mi ceara ajutorul/un sfat :rolleyes: ?! poate cei pe care i-am ajutat sau, am incercat sa-i ajut din proprie initiativa :rolleyes: ?!

Cine stie?! :question:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bravo domnu' nelu, halal argument gen angajat al retelei VAD din RO: ,,mai flacau" ... :rolleyes:

acum mi-e clar ca aveti o aversiune (voi ca si angajati) fata de clientii vostri care va agaseaza inutil cu problemele lor inchipuite...

Abia astept momentul in care in RO vor apare si alti mari importatori/dealeri de VAG care sa va faca concurenta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vtoderoiu...sincer, ma asteptam din partea ta sa citesti cu ATENTIE, TOT CE S-A SCRIS....offf...repet: nu am treaba (lucrez) cu nici un service. Daca ai inteles acest aspect, daca citesti cu atentie tot ce (am) s-a scris pana aici si daca vrei sa-ti exprimi o parere intr-adevar OBIECTIVA... o astept. :rolleyes:

LE: Nu vad sa ai obiectii la spusele lui barbanero, citez: "prietene" - hai sa fim seriosi, ti se pare cumva un apelativ mai civilizat? sau.... "ti-as spune cateva" - o fi asta o atitudine frumoasa/normala? IN PLUS nu vad nici o reactie la infantilismul afisat de barbanero prin: De ce trebuie sa-si dea cu parerea un domn care detine un motoras de facut aer prin casa.

Sa fie aceasta o demonstartie de OBIECTIVITAE domnule vtoderoiu?!

Daca mai este nevoie...precizez: discutia se poarta intre useri ai acestui forum. Si nu in ultimul rand, vezi cine da tonul unor astfel de vorbe!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

revenind la subiect - si anume service-ul Alto Syncro, vreau sa impartasesc impresiile mele de ieri de la service:

In primul rand, aveam programarea la 12:30. Programarea a fost facuta de cel cu care am vb la telefon (sa imi fie cu iertare, dar nu ii stiu numele si nici nu conteaza). Am ajuns in jur de 12:10 (vina mea ca am ajuns mai devreme) iar masina a intrat in service la aprox. 13:15 (vina lor ca..."nu venise baiatu de la masa"). mi se pare normal ca orice om sa aiba pauza de masa, insa in acelasi timp mi se pare normal ca, in situatia in care am zis pt ce vreau sa vin, sa nu fiu programat la ora la care mecanicul este la masa (ceea ce, repet, e normal. orice om trebuie sa aiba o pauza de masa).

In al doilea rand, nimeni nu te omoara cu amabilitatea, insa, daca stau sa ma gandesc, NU ASTA ESTE IMPORTANT! IMPORTANT este sa ti se rezolve problema cu care ai mers la service (reglat directie in cazul meu), fapt care s-a si intamplat. Au un baiat acolo care, din pct meu de vedere este priceput. A pus-o pe rampa si a tinut-o acolo destul de mult, a scos-o, a facut un test, a adus-o iar pe rampa, iar test, iar rampa dupa care am facut un test impreuna si sunt multumit de cum merge acum masina (a se citi "cum sta pe drum").

In al 3lea rand, in ceea ce priveste customer care-ul (ca sa ma exprim in chineza atat de iubita de toata lumea), dupa cum ziceam nu am fost omorat cu atentia lor, INSA datorita faptului ca am asteptat cca. 45 de min sa intre masina, am primit un discount de care sunt extrem de multumit.

In ultimul rand, am intrebat si eu de Club Alto Seat (scuze daca nu asta e denumriea) si, drept urmare, m-am ales cu 2 suporturi de numere noi (ale mele erau mai mult...improvizate si oricum erau urate), cu un stick-er cu Alto pe luneta (pus cam prost, dar o sa-l intep cu acul, poate mai scap de aerul prins) si....cu o reducere de 10% la manopera si 5% la pisese cand ma mai duc la service la Alto, ceea ce bineinteles, sper sa fie cat mai rar, dar...si cand o fi.

Per total, parerea mea, pt ca am dreptul la o parere, este ca SERVICE-UL ESTE OK din pdv al unei probleme care nu implica garantia masinii (pt ca eu nu am asa ceva :rolleyes: ).

Modificat de scoalaveche
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

... datorita faptului ca am asteptat cca. 45 de min sa intre masina, am primit un discount de care sunt extrem de multumit.

Asta spune mult despre politica Alto. Respect!

(eu chiar ieri mi-am facut revizia la serviceul Seat din Galati si a durat 1 ora si jumatate sa intre in servcie + inca 3ore si ceva pana era gata. O banala revizie a durat asadar 280 de minute :rolleyes: ) LINK (postul 4)

@Barbanero 'De ce trebuie sa-si dea cu parerea un domn care detine un motoras de facut aer prin casa."

Dar eu am voie sa-mi dau cu parerea domnu'?! Sau trebuie sa-mi bag in semnatura si celelalte masini ca sa mai pot zice ceva? De fapt daca stau sa ma gandesc bine nu mai am decat un 2.0 benzina ~320 bhp (deci doar cu 42,8 % mai mare decat Ibiza :rolleyes: ) iar de 3.0 nici nu pot sa aduc vorba ca doar e dizel... :question:

Modificat de LiviuLoto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

domnu' nelu, am reactionat numai la expresia Dvs intrucat mi s-a parut ca aduceti (tocmai Dvs ca moderator si ,,cunoscator" al fenomenului auto atat dpdv tehnic cat si al organizarii service-urilor, etc) un ,,argument" pueril... ,,flacau"... pacat, nu cred ca va face cinste. In rest- toate bune; obiectiv nu pot fi intotdeuna cum nici Dvs si nici altcineva nu poate fi intr-o situatie in care se trezeste a fi implicat catusi de putin.

Week-end usor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi pare rau sa vad ca "flacau" il vedeti ca pe un argument si nu un apelativ (ceea ce este de fapt); poate nu-mi face cinste folosirea lui dar, nu a fost decat o reactie/raspuns la tot ce a scris barbanero in ultimele 2 posturi (poate ca lui ii fac cinste :rolleyes: ). Macar pe acest subiect, ati fi putut sa fiti ceva mai obiectiv; in fond, ati "analizat" si ati dat un "verdict" in urma unei discutii intre 2 useri ai forumului.

Toate cele bune!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai sa terminam cu topicu asta in contradictoriu. Nu face bine nimanui.

@xxnelu

Imi cer public scuze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

INSA datorita faptului ca am asteptat cca. 45 de min sa intre masina, am primit un discount de care sunt extrem de multumit.

Va rog pot sa astept si eu 1 ora si sa-mi faceti si mie reducere?! :icon_cheesygrin: Sincer nu m-ar deranja deloc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A doua revizie pentru Leon astazi. Cost total 605,04 lei (ceea ce mie mi se pare foarte OK).

In afara de faptul ca a durat ceva cam mult excursia de aceasta data (3,5 h de cand am intrat in service si pana am achitat), nu am nimic de reprosat. Nivel de profesionalism ridicat, service-ul arata cum trebuie si angajatii se comporta cu clientii asa cum trebuie.

Deci raman in continuare client fidel.

Mda... deci ma simt nevoit sa revin asupra post-ului meu anterior. Ieri seara am observat ca filtrul de polen zacea pe podea in fata scaunului pasager. Eu nu pot sa-mi imaginez cu cat profesionalism a fost inlocuit. Apropos, n-ar trebui sa existe vreun surub pe acolo pentru prindere (scuzati nepriceperea)? Eu l-am fixat la locul lui, dar fara nici un surub.

In plus am solicitat sa se remedieze un neajuns prezent la usa stanga fata (in sensul ca atunci cand aveam geamul coborat si inchideam usa, aparea un sunet foarte neplacut, ca si cum s-ar fi spart geamul in usa). Acest neajuns a fost remediat, dar in acelasi timp au aparut niste sunete foarte ciudate la ambele geamuri fata (un fel de fasait continuu, extrem de stressant). Banuiesc ca are legatura cu chederul, deoarece daca las putin geamul jos, parca nu se mai aude atat de tare. Habar nu am ce sa le fac si pb e ca plec in Germania pt. 2 sapt, deci o sa fiu nevoit sa ascult preaminunatul fasait cel putin 4.000 km.

Danke sehr!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

stie cineva cat costa o revizie la Alto, numai manopera? piesele le am eu. mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am facut azi prima revizie la Ibiza. Experienta cu Alto-Syncro ca de obicei, una foarte placuta. Aveam programare la 8:30, la 10 am plecat. Am scapat ieftin si dpdv al facturii (500 lei). Ce-mi place mie cel mai mult la Alto e ca poti sa stai cu masina in timp ce lucreaza baietii la ea. In plus, sunt si foarte prietenosi si iti raspund la orice intrebare (oricat de stupida ar fi) si te trateaza cu respect.

In concluzie, raman client fidel si recomand tuturor.

Big thumbs up! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva cat costa o revizie la Alto, numai manopera? piesele le am eu. mersi!

200ron daca nu mai apar si alte probleme in afara reviziei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Fratilooor! Am multe sa va spun! Acum o saptamana, la aproximativ 2 noaptea am lovit un mare caine (NEGRU, NU ROSU) si am fost la constatare, bla , bla, apoi la Alto la service , am lasat Cordoba mea acolo de Vineri seara pana Marti seara, am fost impresionat de rapiditate, dar calitatea lucrarii, egal ZERO! Mi-au pus vezi Doamne, aripa dr. noua, far, bara fata reparata, grila schimbata, si am luat-o Marti seara! Apoi , m-am hotarat sa plec in Grecia si desi am doar 13000 de km, zic: hai sa duc masina la revizie, sa nu am griji pe drum. La revizie, am gasit un baiat de treaba, si am gasit, ridicand masina pe elevator, urmatoarele: 7 suruburi lipsa la bara fata si scut, bara fata montata incorect (peste panou) , lipsa senzor temperatura exterioara, si....cel mai nasol..diferenta mare de nuanta culoare.Plus ca o bucata de grila nu fusese inlocuita. Dupa ce am avut grija sa fie reparate toate neajunsurile, am facut si revizia, m-am interesat si cine facuse reparatia ( un bardaune de 1,50 m si 18 ani pe care am vrut sa-l omor), si am gasit si senzorul "pierdut" ( tot la bardaune).Pacat de tot ce inseamna SEAT daca lasa asa "mecanici" sa umble la masini.Tipul cu care am discutat ulterior, (Dan, mecanic), un baiat extraordinar, pe care l-am rasplatit asa cum am facut cu oricare altul(binnne), avea pareri de rau, pe bune, ca nu ar trebui sa repare el dupa alt mecanic de acolo.In rest, totul a fost OK, revizia a costat 6000 lei,(apropo, m-au pus sa platesc si 2 becuri Philips care nu ar fi fost decontate de firma de asigurare -GENERALI- la accident).In revizie au intrat: 5 litri ulei Castrol 5 w 40, filtru ulei, filtru polen, gresat usi, suflat filtru aer si cam atat.

ACUM JUDECATI CUM VRETI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Acum, trebuie sa ma duc la ei sa-mi dea bucata de grila care au uitat sa o inlocuiasca si am comandat un capac de pe motor, cum au masinile din aceeasi categorie in Germania (vezi Capac motor Cordoba) semnat de mine de catava luni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost si eu sambata la revizie. Programarea la 9 dimineata, am ajuns acolo ca romanu' pe la 9.15 (greseala mea). Intram in showroom... nimeni sa ne bage in seama. Asteptam 10-20 minute,... cand incepusem sa ne pierdem rabdarea, s-a catadicsit cineva sa ne intrebe de vorba. Foarte de treaba baiatul. Ne-a explicat cum sta treaba, am predat cheia si a inceput procesul. Operatia...cam o ora si jumatate. Foarte ok faza cu posibilitatea de a sta langa masina. In felul acesta poti fi sigur ca ti s-au efectuat operatiile care ti se factureaza.

Am gasit in showroom o multime de gadgeturi de care as fi fost interesat. Pacat ca nu aveau o lista de preturi sau altceva pt ca mi se parea aiurea sa tot intreb ala cat costa? dar ala? dar ala?....Asa ca mai bine m-am abtinut.

Aaah da, uitasem pretul reviziei: 550 ron cu tot cu reducere (schimbat ulei si filtru, filtrul de aer si cel de polen, testul cu computerul, desfacut o roata din spate si verificat frana la cererea mea -asta nu mai stiu daca a facturat-o-)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma bucura faptul ca sunteti multumiti de serviciile prestate la Syncro.

Sa nu se creada ca noi am atins perfectiunea dar fiind la inceput de drum totusi e bine ca ne descurcam bine.

Eu am preluat conducerea service-lui si tocmai pentru ca volumul este mai redus ,fiind si o marca mult mai putin vanduta decat skoda,am posibilitatea sa controlez fiecare lucrare .Sper sa am cat mai putine chix-uri si echipa pe care o formez in jurul meu sa fie mai aproape de dumneavoastra .Am si cateva surprize pentru posesorii de SEAT, in sensul ca vor gasi multe ''chestiuni'' noi in bransa chiar incepand cu receptia.

Nu pot sa spun decat ca va astept.

Fratilooor! Am multe sa va spun! Acum o saptamana, la aproximativ 2 noaptea am lovit un mare caine (NEGRU, NU ROSU) si am fost la constatare, bla , bla, apoi la Alto la service , am lasat Cordoba mea acolo de Vineri seara pana Marti seara, am fost impresionat de rapiditate, dar calitatea lucrarii, egal ZERO! Mi-au pus vezi Doamne, aripa dr. noua, far, bara fata reparata, grila schimbata, si am luat-o Marti seara! Apoi , m-am hotarat sa plec in Grecia si desi am doar 13000 de km, zic: hai sa duc masina la revizie, sa nu am griji pe drum. La revizie, am gasit un baiat de treaba, si am gasit, ridicand masina pe elevator, urmatoarele: 7 suruburi lipsa la bara fata si scut, bara fata montata incorect (peste panou) , lipsa senzor temperatura exterioara, si....cel mai nasol..diferenta mare de nuanta culoare.Plus ca o bucata de grila nu fusese inlocuita. Dupa ce am avut grija sa fie reparate toate neajunsurile, am facut si revizia, m-am interesat si cine facuse reparatia ( un bardaune de 1,50 m si 18 ani pe care am vrut sa-l omor), si am gasit si senzorul "pierdut" ( tot la bardaune).Pacat de tot ce inseamna SEAT daca lasa asa "mecanici" sa umble la masini.Tipul cu care am discutat ulterior, (Dan, mecanic), un baiat extraordinar, pe care l-am rasplatit asa cum am facut cu oricare altul(binnne), avea pareri de rau, pe bune, ca nu ar trebui sa repare el dupa alt mecanic de acolo.In rest, totul a fost OK, revizia a costat 6000 lei,(apropo, m-au pus sa platesc si 2 becuri Philips care nu ar fi fost decontate de firma de asigurare -GENERALI- la accident).In revizie au intrat: 5 litri ulei Castrol 5 w 40, filtru ulei, filtru polen, gresat usi, suflat filtru aer si cam atat.

ACUM JUDECATI CUM VRETI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Acum, trebuie sa ma duc la ei sa-mi dea bucata de grila care au uitat sa o inlocuiasca si am comandat un capac de pe motor, cum au masinile din aceeasi categorie in Germania (vezi Capac motor Cordoba) semnat de mine de catava luni. -3.400.000 lei. Plus ca nu se aliniaza bara cu farul si cu grila!!!Multumesc Alto Syncro!

--------------------

1,9 TDI 100 CP

STOP ACCIDENTELOR! VIATA ARE PRIORITATE!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si...de cate ori ai sa repeti povestea? Trebuie s-o invatam pentru examen sau cum? :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi incalc decizia de a nu mai da curs la niciunul din posturile de pe aici ...

agresive :

e tendentios modul in care iti expui nemultumirea (dealtfel justificata ) ...

nu e ...''de niciun mod''...,ca sa zic asa ,nicimacar insinuanta !

e drept ca nu am finalizat in cazul tau (si mai am unul pe care cred ca azi am reusit sa-l solutionez) asa cum ar fi trebuit.toata vina o port eu si recunosc ca s-a intamplat asa pt ca in ultima 1.5 luna de zile 4 saptamani am fost singur cu tot service-ul.mai trebuie sa ne mai luam si concedii iar eu am ramas ca sa zic asa pe baricade .S-a intamplat ca unele sa mai imi scape ...

O sa vad maine daca asta a fost prima ta intrare in service ,dar nu cred , si cred ca e singura data cand s-a intamplat si la noi.Asa cum ai zis si tu ,totul este la vedere,inclusiv minusurile ''din vina noastra'' .

Vara a luat sfarsit si vom reintra pe linia din citatul pus de tine ,pentru ca scupul nostru este sa multumim clienti ca tine.

Puteam sa apelez la ''artificii'' si nimic din ce ai spus tu nu s-ar mai fi putut spune ,dar noi acceptam si ne asumam efectele transparentei.

''Baiatul '' de treaba pe care ai zis ca l-ai intalnit a perceput postul tau ca pe o chestie mai putin fair.

Joi voi avea si grila.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toata stima despre faptul ca cineva a gasit de cuviinta sa raspunda la mesajul meu. Insa nu este nici atributul si nici vina mea ca reprezentanta dvs. ,despre care dealtfel aveam numai pareri de bine, trebuie sa gestioneze concediile de odihna ale angajatilor (doar vorbim de profesionisti).In rest...asteptari si sperante!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Ieri am facut revizia (aII-a) la 17.750 km :)) si ITP... comanda deschisa la AVIA deoarece aveam de rezolvat si o problema de garantie cu bateria. Fara sa fi avut programare la ITP (de unde sa stie fraierul ca si aici trebuie programare :)) ?!), la ora 13.30 eram gata cu toate - inclusiv un test drive ^_^ in timpul de "asteptare" pentru intrare la ITP.

Stat langa masina (cand si cat am dorit), baietii toti OK si aici si la AVIA. Acum astept doar bateria (vine pe comanda).

Schimbat: ulei, filtru ulei (adus de mine), filtru polen,completat antigel + ITP....pret total= 490 lei (cu reducere) :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in urma cu cateva saptamani am lasat masina in service la alto syncro. am facut greseala de a lasa masina in service fara a face o verificare a starii masini, sa se noteze ce zgarieturi are.

timp de 3 saptamani masina a stat la ei. in a 2a sapt am tras o fuga la ei sa vad ce si cum. imediat ce am vazut masina am remarcat o zgarietura pe bara spate, destul de serioasa. am vb cu ei, ajungand la solutia de a mi se rezolva . dupa o saptamana am primit telefon cum ca masina e gata.

vineri seara ma duc la alto sa imi ridic masina care avea un strat gros de praf pe ea. chiar daca e obligatia lor sa predea masina asa cum am adus-o, am zis ca nu ma mai cert acum pentru 10 lei cat e o spalare si o iau asa, urmand sa o mai aduc pentru a se rezolva problema cu bara, problema care ei inca nu o rezolvase. semnez actele si plec acasa. am uitat sa spun ca problema care a avut-o masina a fost remediata dupa ce, initial , din spusele lor, piesele se montase in graba, si de aceea defectiunea nu se rezolvase, chiar se agravase.

sambata dimineata ma duc la spalatorie. am ramas uimit cand am vazut-o dupa spalare. o portiera , cea de la sofer fusese izbita ce ceva, tabla indoita, vopseaua luata prin unele locuri. iar capota a vea un "cucui", in urma unei lovituri din interior.

nu imi venea sa cred ca niste omaneni au lucrat la masina cu atata neatentie si nepasare. iar pentru a acoperi urmele au lasat masina prafuita pentru a nu se vedea.

am sunat la service, am spus ce pagube am mai descoperit in afara de bara, si ei m-au invitat sa vorbim la service. normal e pentru un service care se considera ca a lucrat corect sa afirme cu tarie ca nu ei au facut toate cele enumerate asupra masinii. la service am vb cu Mihail Barbato care se simtea chiar jignit ca eu am venit la el cu asemenea probleme, ca nu poate invinovati pe nimeni din service ca facut asa ceva, si ca va trebui sa suport toate reparatiile daca se va face ceva la masina.

asa ca oameni buni aveti graji cand va lasati masina pentru o perioada mai mare la service

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!