Jump to content

Alto Syncro


Adrila
 Share

Postare recomandată

  • 2 weeks later...

maine am de schimbat caseta de directie + geometrie + ce o mai fi nevoie pe acolo. Va anunt cum a decurs. :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prestat ieri dimineata revizie la 25.000 km la Ibiza pe care o conduce sotia: cost total 522 lei (schimb ulei, filtru ulei, filtru polen, lamela stergator spate, completat lichid de parbriz + efectuat toate testele ca la carte); timp total (aprox. 2 ore).

Ulterior am venit cu Leon-ul, care avea o problema la inchiderea centralizata datorita alarmei, din cate am inteles pana la urma... problema rezolvata in aprox. 2 ore cu un cost de 90 lei, intrucat nu intra sub incidenta garantiei. In plus, baietii mi-au facut verificarile obisnuite la Leon (ulei, antigel, etc.) si bine ca le-au facut, astfel am aflat si eu ca uleiul era aproape la minim dupa 7.000 km, asta mai mult ca sigur datorita nesimtitului de dealer de la Cluj de la care am cumparat masina, care nu a verificat nivelul uleiului si al antigelului inainte de a-mi preda masina.

Concluzionand, mi se par super-profesionisti baietii si voi ramane in continuare client fidel al acestui service si in plus vi-l recomand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dau si eu un 10+ pentru "barbato" si "copilu`". V-as putea descrie ce inseamna o zi la Alto :) Adica de la 8:30 la 17:30 . Am intrat dimineata si am iesit seara. Munca non stop pe caruta mea :lol: . Si a iesit bine , a confirmat in week-endu asta masina...

Modificat de godoroja
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si o intrebare tehnica

As dori sa-mi schimb discurile de frana cu unele sport. Am nevoie sa stiu dimensiunea discurilor. Se poate sa ma ajute cineva in acest sens.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In ultimele 10 zile am ajuns de doua ori pe la Alto Syncro; m-am programat pe site, am fost sunat, mi s-a propus chiar sa vin mai repede decat intentionam - si cum am reusit sa-mi fac o"fereastra", m-am dus. Oameni amabili si prompti. A doua vizita (astazi) am facut-o (cu programare telefonica de data asta) din cauza ca la prima vizita nu s-a reusit remedierea problemei (desi parea rezolvata, a reaparut..) - dar asta fara sa fie vina oamenilor de acolo, problema fiind una ceva mai ciudata - un

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am facut si eu o revizie la Alto. Oameni prietenosi si profesionisti. Ma bucur ca suntem vecini :rolleyes:

Concluzia: recomand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Revizie 10.000 km la Seat Leon FR: manopera + schimb ulei, filtru ulei, filtru praf - total 516 lei. Mie mi s-a parut super-ieftin :scratch:. Am uitat sa mentionez ca am avut 10% reducere la manopera si 5% la piese, datorita nr. de inmatriculare cu insemnele Alto Syncro.

Danke Alto Syncro, raman in continuare client fidel.

:lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Revizie 15.000 manopere+schimab ulei ,filtru ulei, completat 200ml lichid dervodirectie,uns plus reglat poretierele deoarece scartiau si usa din stanga se trantea(teoretic usile ar fi trebuit sa intre pe garantie dar cica sunt consumabile si sunt in garantie decat 10.000km) total 398 ron :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am schimbat lichidul de frana la masina din semnatura. Fara repros. Raman in continuare client fidel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am fost astazi la Alto Syncro pentru o problema relativ minora (indicator "Check Engine" aprins, cu intermitente, suspectam sonda lambda, dupa niste "cercetari" pe Web).

Am apreciat urmatoarele:

- Dialog deschis si direct cu toti cei cu care am venit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca vreau sa ma duc cu fabia ppe acolo...ma primesc :icon_geek:?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poti fi sigur ca te primesc si cu fabia, doar sa dai un telefon inainte........209 40 20

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am uitat sa mentionez ca am avut 10% reducere la manopera si 5% la piese, datorita nr. de inmatriculare cu insemnele Alto Syncro.

A fost vreo promotie ceva? Sau e ceva la ordinea zilei? Nu de alta - dar cu 2 masini seat in familie trec pe acolo destul de des.

PS: Copilu' - multe bile albe; in ciuda aparentelor si a ideilor preconcepute (care ma bantuie si pe mine) nota 10. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inca o data si sper ca nu pentru ultima data :D ...multumesc alto syncro ...mai ales sefului de service de acolo...intradevar stie sa ajute un client ...mai ales cu circumstante atenuante :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sambata viitoare pe 7.07 m-am programat din nou la Alto-Syncro pt o revizie + placute daca o fi cazul. Revin cu feedback. Cu toate ca as putea sa scriu de acum de bine :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A fost vreo promotie ceva? Sau e ceva la ordinea zilei? Nu de alta - dar cu 2 masini seat in familie trec pe acolo destul de des.

Nu cred ca a fost o promotie. Cred mai degraba ca e ceva la ordinea zilei. Oricum, nu am investigat mai mult, am fost fericit cu reducerea asa ca nu am mai cautat si motivul... :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci nu o sa mai pun nici eu multe intrebari. Ii las sa schimbe placutele pt numere....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am revenit azi de la Alto Syncro (a doua mea vizita la ei), dupa o schimbare de parbriz & alte operatiuni.

D-l Barbato a dat dovada de acelasi profesionalism ca de obicei, calitatea montajului a fost f. buna, termenul de predare a masinii a fost respectat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sambata viitoare pe 7.07 m-am programat din nou la Alto-Syncro pt o revizie + placute daca o fi cazul. Revin cu feedback. Cu toate ca as putea sa scriu de acum de bine :D

am fost, am rezolvat - revizie - schimb ulei Aral 5w40 si toate filtrele MANN, reglat frana de mana, inlocuit placute, inlocuitbec consola AC, stand frana + alte verificari.

Manopera 300 ron cu mentiunea ca am adus eu materialele de schimbat.

Inca o nota de 10+ pt Mihail Barbato :P . Stiu, ti-am fumat 4 tigari, asta este, daca nu faceti si voi un bar cu tigari :) :P

Modificat de godoroja
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

domnilor va invit la masina la mine sa va arat cum se "regleaza" oglinzile laterale independent una de cealalta cu precizarea ca asupra masinii nu s-a intervenit cu nimik. aceasta "setare" este din fabrica ..desi toti ati sarit cu gura pe mine ...astept si berea :offtopic: :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rin, poate ne arati cum merge si AC-ul :P. Ti-am vazut masina acolo. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa cum ti-am zis si aseara..."minunea" am descoperit-o la cupra nu la fr-ul meu :))...dar optiunile sunt la fel :)

a/c -ul...la iarna ..poate poate :D :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

domnilor va invit la masina la mine sa va arat cum se "regleaza" oglinzile laterale independent una de cealalta cu precizarea ca asupra masinii nu s-a intervenit cu nimik. aceasta "setare" este din fabrica ..desi toti ati sarit cu gura pe mine ...astept si berea :P :)

ABUREALA!! :D Vino tu cu 2 lazi de bere la fotbal si vedem noi ce si cum se regleaza! :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!