Jump to content

Aviamotors Bucuresti


toni
 Share

Postare recomandată

Ne cerem scuze daca nu am reusit sa ne ridicam la cerintele dumneavoastra dar ,din dorinta de a ne pastra renumele de a fi cei mai buni in bransa ,eu ,''umflatul si dl de la receptie ,va promitem ca data viitoare vom stabili impreuna cu dumneavoastra un termen de livrare si ne vom da silinta sa-l respectam.

Speram ca o sa reveniti la sentimente mai bune fata de noi!

Cu stima ,

Barbato Mihail

<{POST_SNAPBACK}>

Stimate Domnule Mihail

Numele meu este Laurentiu Dudau si sunt client al Avia Pantelimon de cand am cumparat masina din semnatura.

Nu este vorba de a va ridica la cerintele noastre, ale CLIENTILOR Dvs.

Este vorba de a avea servicii la nivelul preturilor practicate de Dvs. Stiu ca o sa ziceti ca daca nu ne convin preturile putem merge la alt Service. Dar nu despre asta e vorba.

Eu unul am pretentia ca pentru banii pe care-i platesc la Avia sa obtin servicii pe masura. Din pacate aici este marea mea (si cred ca nu numai a mea) problema.

Dvs. practicati preturi la nivel european dar servicii la nivelul Romaniei.

Daca Dvs. vi se pare normal ca unii dintre angajatii firmei Avia sa aiba un comportament ca cel descris de mine intr-un post anterior precum si afirmatia D-lui Director se Service cum ca se practica schimbatul de piese de pe o masina pe alta ajung la concluzia ca nu va pasa nici cat negru sub unghie de clientii Dvs.

In momentul in care serviciile Dvs. se vor ridica la nivelul preturilor practicate, atunci sa fiti convins ca nimeni nu va mai avea ceva a va reprosa.

Problema este ca eu de la Avia am cumparat acesta masina, iar atata timp cat este in garantie la Avia voi face toate reviziile. Cand a fost vorba sa mi se vanda aceasta masina, toate lucrurile pareau bune si frumoase. Dar dupa ce Avia s-a vazut cu banii in caruta respectul pentru client tinde spre zero (trebuie sa recunosc ca cel de la vanzari nu si-a schimbat cu nimic comportamentul fata de mine, chiar incercand sa ma ajute de cate ori am avut probleme).

Va stau la dispozitie pentru lamuriri suplimentare

Cu stima

Laurentiu Dudau

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dvs. practicati preturi la nivel european dar servicii la nivelul Romaniei.
Dudutz, da-mi voie sa nu fiu de acord cu tine. Daca vrei sa vezi preturi de nivel european, du-te la PBA.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

probabil daca se vor strange cativa posesori skoda si vor trimite sesizari catre skoda cehia poate ca se va rezolva ceva...dar acest lucru nu facand din tantar armasar, ci lucrurile asa cum sunt ele...la urma urmei sunt banii nostrii la mijloc. si nu sunt putini. pe care sigur toti ii muncim...cel putin asa sper  :D

<{POST_SNAPBACK}>

@dany si celorlati colegi de forum

Va rog sa ma credeti ca in nici un caz nu fac din tantar armasar.

Pana ieri nu mi-am expus pe forum pataniile mele cu Avia Pantelimon. Dar vazand ca din ce in ce mai multi colegi de forum au probleme cu acest service nu am mai avut puterea sa tin in mine toate aceste probleme. Si va spun cat se poate de sincer ca cele expuse de mine sunt fara cea mai mica exagerare. Toate aceste lucruri sunt super verificabile, iar pentru ultima patanie am chiar si un martor ca nu bat campii.

Data viitoare promit solemn ca-mi voi lua reportofonul cu mine si ii voi inregistra pe cei de la Avia cu tot cu limbajul folosit de ei in relatia cu clientii. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Data viitoare promit solemn ca-mi voi lua reportofonul cu mine si ii voi inregistra pe cei de la Avia cu tot cu limbajul folosit de ei in relatia cu clientii. :D
Mai bine o camera ascunsa... :D
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dudutz nu ziceam de tine. daca ajungem in situatia de a scria in cehia sa nu umflam realitatea...sunt 99,9% ca ai dreptate in ceea ce ti s-a intamplat dar am zis sa nu plecam direct de la prezumtia de vinovatie(ma refer la avia). eu din acest motiv am vandut hyundaiul si am luat skoda...din cauza service-ului si oamenilor de acolo..care sunt mai rai decat cei de la avia...si nu vreau sa fug de dracu si sa dau de tacsu. oricum sigur nu or sa ma vada pe la avia pantelimon careva...cel mult la cel din militari...

Modificat de dany
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dudutz, da-mi voie sa nu fiu de acord cu tine. Daca vrei sa vezi preturi de nivel european, du-te la PBA.

<{POST_SNAPBACK}>

Michael, da-mi voie si mie sa te contrazic. :D

Chiar daca preturile de la PBN or fi mai mari, nici cu cei de la Avia nu mi-e rusine.

Si daca vrei preturi si mai europene, mergi la Volvo. :D Sa vezi acolo bani ce dai (si iar vorbesc din proprie experienta).

Ideea e ca pentru orice ban care mie i-mi zboara din buzunar, chit ca sunt 100 lei (vechi) sau 1000 lei (grei de data asta) vreau sa fiu tratat asa cum se cuvine: ca si un CLIENT.

Si mai ales cand vine vorba de o firma cu prestigiu cum este VW (ca pana la urma domnii de la Avia reprezinta VW, tinand cont de faptul ca Skoda este o marca a acestora).

La randul meu lucrez in vanzari (chiar daca este in cu totul alt domeniu, tot vanzari se numesc), dar nu-mi permit sa-mi tratez clientii de maniera cu care sunt tratati clientii Avia.

Am avut ocazia sa merg intr-un service Volvo din Germania si sa simt pe pielea mea ce inseamna sa fii CLIENT. Si surpriza: problema pe care as fi dorit sa o rezolv in Germania ma scotea la mai putini bani, dar tratamentul aplicat era de zece ori mai bun.

De ce la ei se poate si la noi nu??????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Corect!

O atitudine care merita aprecierea noastra si a clientilor!

Un limbaj care denota o oarecare problema in ceea ce priveste mentalitatea angajatilor AviaMotors Pantelimon in relatia cu clientii. Chiar daca este facut cu titlu neoficial... Oare cand se va intelege in aceasta tara ca sintagma "Clientul nostru, stapanul nostru" trebuie sa fie prima porunca din decalogul oricarui prestator de servicii. Degeaba sediul este deosebit de modern, degeaba sunt oamenii extrem de priceputi daca atunci cand intri in relatie cu unii dintre consilierii de service observi niste mutre foarte acre sau cand stai la casierie si tu, client, astepti sa platesti, pentru ca doamna casiera este ocupata in acel moment cu cautarea unei alte facturi, de care are nevoie un alt angajat al service-ului, nicidecum tu!

Din pacate pana acum sunt trei cazuri pe acest forum care au evidentiat nemultumiri majore in relatia cu Avia Motors Pantelimon. Cred ca o specializare in PR a celor care intra in contact direct cu clientii ar fi binevenita. Am avea de castigat si noi si dumneavoastra.

Cu stima,

Bogdan Dobrescu, pana acum doar client al Avia Motors Pantelimon. Si sper ca si pe viitor. :unsure:

<{POST_SNAPBACK}>

pt Dl michael,

Sunteti deacord ca mentalitatea unui om este consecinta educatiei primite,nivelului de cultura generala si uneori calitatii genetice.Nu am avut intentia sa etichetez pe nimeni ca fiind nesimtit ci am vrut sa atrag atentia ca lipsa respectului recproc atrage dupa sine imposibilitatea comunicarii.Referitor la sintagma'' clientul nostru...'' eu as spune ca are baza totala dor din punct de vedere comercial ,daca adaugam si aspectul public relations situatia se schimba putin deoarece nu orice fel de client poate fi stapanul prestatorului de servicii si nu oricand clientii sunt stapanii aceluiasi prestator de servicii.Si urmeaza intrebarea : Ce se intampla cu mentalitatea clientului? Oare nu credeti ca ar trebui ,noi ROMANII, sa ne impunem sa avem o parere mai buna despre noi in ideea ca vom si progresa ?,sau macar sa ne acceptam asa cum suntem si sa fim mai indulgenti acolo unde este cazul ,si sa incercam ca inainte de a eticheta in vreun fel sa incercam sa intelegem si sa ne explicam intreaga situatie si apoi sa tragem concluziile?

Dl Silviu daca doreste lamuriri suplimentare il rog sa ma contacteze telefonic sau chiar sa vina la service si am convingerea ca va pleca de la noi cu o alta opinie.PRIETEN! Nu pot face tabara aici nici cu avia ,nici cu asiguratorul ,nici cu clientii si sper sa ma intelegeti ,dar nici nu pot sa nu iau atitudine !

Referitor la limbajul folosit de unii colegi nu am argumente contra(e cuvant contra cuvant) dar pe cea cu '' mai ai ba pana sa ajungi la director'' nu pot sa o cred!

Va multumesc pentru atentia acordata si aveti incredere ca angajatii avia nu va poarta pica pentru ceea ce postati pe forum si de cate ori veti veni la service isi vor da silinta sa va deserveasca cat mai bine cu putinta.

O zi buna la toata lumea!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de cate ori veti veni la service isi vor da silinta sa va deserveasca cat mai bine cu putinta.

<{POST_SNAPBACK}>

sa speram ca vor mai ajunge la acest service...si nu o zic cu rautate...nu am dece. doar ca pe mine m-a facut sa zic pas la acest service si cred ca mai sunt cateva persoane in postura mea...din pacate....sa speram la mai bine in privinta acesui service.

Modificat de dany
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunteti deacord ca mentalitatea unui om este consecinta educatiei primite,nivelului de cultura generala si uneori calitatii genetice.Nu am avut intentia sa etichetez pe nimeni ca fiind nesimtit ci am vrut sa atrag atentia ca lipsa respectului recproc atrage dupa sine imposibilitatea comunicarii.Referitor la sintagma'' clientul nostru...'' eu as spune ca are baza totala dor din punct de vedere comercial ,daca adaugam si aspectul public relations situatia se schimba putin deoarece nu orice fel de client poate fi stapanul prestatorului de servicii si nu oricand clientii sunt stapanii aceluiasi prestator de servicii.Si urmeaza intrebarea : Ce se intampla cu mentalitatea clientului? Oare nu credeti ca ar trebui ,noi ROMANII, sa ne impunem sa avem o parere mai buna despre noi in ideea ca vom si progresa ?,sau macar sa ne acceptam asa cum suntem si sa fim mai indulgenti acolo unde este cazul ,si sa incercam ca inainte de a eticheta in vreun fel sa incercam sa intelegem si sa ne explicam intreaga situatie si apoi sa tragem concluziile?
Am avut ocazia sa cutreier continentul european de nenumarate ori de la Marea Irlandei si pana la Marea Caspica. Rareori mi s-a intamplat sa fiu tratat necorespunzator. Am cutreierat si Romania in lung si in lat si rareori mi s-a intamplat sa fiu tratat asa cum mi-as fi dorit. Cel mai bine am fost tratat in zona Ardealului. De ce oare? Da, mentalitatea romanului este una pacatoasa si are explicatii sociale, istorice, educationale.

Dar va dau un exemplu recent de ce inseamna, in sens metaforic, ca un client sa fie "stapan" in relatia cu prestatorul serviciului. Am fost sa caut o pereche de pantofi si am ajuns si la buticurile din magazinul Unirea. Vreau sa va spun ca daca vanzatoarea nu ar fi fost tot timpul zambitoare si nu ar fi facut totul sa ma multumeasca (am probat cel putin cinci perechi de pantofi), eu, mai mult ca sigur, nu as fi cumparat acea pereche de pantofi (pretul mi s-a parut cam piperat). Cu alte cuvinte s-a purtat cu mine ca si cu un stapan. Dar si-a atins scopul. Nu a lasat nici un moment sa se inteleaga ca este nemultumita de mine pentru ca m-am dovedit un client mai dificil. Dimpotriva.

Un client se castiga greu si pierde foarte usor. Eu cand vin intr-un service vreau sa ma simt in largul meu, vreau sa vad un personal amabil, prompt si zambitor, vreau sa am garantia ca oamenii sunt priceputi, ca organizarea nu lasa de dorit (astfel incat sa astepti peste ora la care esti programat) si ca nu am surprize din partea mecanicilor la inlocuirea pieselor de schimb (fie si din eroare). Si pe mine ma nemultumeste politica service-urilor "europene" din Romania care nu iti permit sa asisti la revizie decat din spatele unui geam de sticla. Din pacate, acesta practica europeana nu se potriveste (inca) stilului nostru de a fi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lasand deoparte faptul ca ori sunteti prea nervos ,ori bunul simt va este necunoscut, inlocuirea catalizatorului se datoreaza d-lui receptioner si umfaltului in mare masura(asiguratorul a dat de verificat sist. de evacuare).As mai dori sa precizez ca eu v-am rugat sa parasiti atelierul deoarece mai aveati putin si luati la palme tehnicianul nostru,si tot eu v-am comunicat ca daca aveti de facut o eventuala reclamatie sa va adresati directorului de service al carui birou se afla langa receptie!Dl receptioner a transmis in doua randuri pe fax actele necesare confirmarii platii de catre asigurator.

<{POST_SNAPBACK}>

daca tot spunem lucrurilor pe nume sa va raspund si eu.

nicidecum nu mi-a trecut prin cap sa iau la palme tehnicianul.doar ca m-au apucat nervii cand am vazut ca se apuca de alta masina si a mea tot acolo ramane ,neatinsa.si din cate imi aduc aminte ,mi-am spus oful in mod civilizat (aveti spuraveghere video in sectie rog urmariti caseta ,unde se vede clar ca nu am facut nici un gest fizic belicos ca sa zic asa-daca aveti si sonor la caseta e si mai bine).

nu ma consider o persoana importanta ,ma consider client(un client care a facut comanda la piese cu multe zile inainte si programare de revizie idem).

eu vorbisem cu cel de la receptie si nu datorita dansului mi s-a schimbat toba!!

ci datorita asiguratorului !

si cu trimisul de 2 ori pe fax sunt de acord ,cu un singur amendament:le-a trimis de doua ori ,numai ca a doua zi.

cum am spus si mai sus:calitatea reparatiilor ma satisface pe deplin ,asa ca tot acolo o sa vin (de acolo am si achizitionat masina),chiar daca sunt persona non-grata.

o sa incerc ca la urmatoarea vizita in service sa ma inarmez eu cu mai multa rabdare.

cu stima,

silvestru vitikan

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Referitor la limbajul folosit de unii colegi nu am argumente contra(e cuvant contra cuvant) dar pe cea cu '' mai ai ba pana sa ajungi la director'' nu pot sa o cred!

Va multumesc pentru atentia acordata si aveti incredere ca angajatii avia nu va poarta pica pentru ceea ce postati pe forum si de cate ori veti veni la service isi vor da silinta sa va deserveasca cat mai bine cu putinta.

O zi buna la toata lumea!

<{POST_SNAPBACK}>

Daca in ceea ce priveste afirmatia D-nei de la casierie nu am cum sa dovedesc ca asa a fost (aici se aplica sintagma "cuvant contra cuvant"), afirmatia la care faceti Dvs. referire chiar o pot proba cu martori. In afara de Dl. in cauza, mai erau colegii Dvs. de la receptie si un prieten cu care venisem intamplator in service.

Nu spun toate astea pentru a denigra Avia Motors Pantelimon (mai exact service-ul), ci le spun tocmai ca sa le auda cineva poate, poate nu vor mai pati si altii ca mine.

Eu va spun sincer ca in ciuda tuturor neplacerilor avute din partea colegilor Dvs. voi continua sa vin in acest service. Nu bag toti angajatii Avia in aceeasi oala.

Dupa cum am mai recunoscut, am avut parte si de momente placute in relatia mea cu Avia, din pacate acestea fiind infim mai putine decat cele neplacute.

Inca mai sper ca lucrurile sa se schimbe si sa pot scrie la un moment dat pe acest forum (si nu numai) ca angajatii Avia chiar te respecta.

Inca o data subliniez ca nu am inflorit si nu am inventat eu nimic din cele expuse de mine in posturile anterioare.

In speranta unei colaborari viitoare fara probleme, va doresc un sfarsit de saptamana minunat.

Laurentiu Dudau

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca tot spunem lucrurilor pe nume sa va raspund si eu.

nicidecum nu mi-a trecut prin cap sa iau la palme tehnicianul.doar ca m-au apucat nervii cand am vazut ca se apuca de alta masina si a mea tot acolo ramane ,neatinsa.si din cate imi aduc aminte ,mi-am spus oful in mod civilizat (aveti spuraveghere video in sectie rog urmariti caseta ,unde se vede clar ca nu am facut nici un gest fizic belicos ca sa zic asa-daca aveti si sonor la caseta e si mai bine).

nu ma consider o persoana importanta ,ma consider client(un client care a facut comanda la piese cu multe zile inainte si programare de revizie idem).

eu vorbisem cu cel de la receptie si nu datorita dansului mi s-a schimbat toba!!

ci datorita asiguratorului !

si cu trimisul de 2 ori pe fax sunt de acord ,cu un singur amendament:le-a trimis de doua ori ,numai ca a doua zi.

cum am spus si mai sus:calitatea reparatiilor ma satisface pe deplin ,asa ca tot acolo o sa vin (de acolo am si achizitionat masina),chiar daca sunt persona non-grata.

o sa incerc ca la urmatoarea vizita in service sa ma inarmez eu cu mai multa rabdare.

cu stima,

silvestru vitikan

<{POST_SNAPBACK}>

VA ROG DIN SUFLET SUNATI LA 0746267926 EU NU VA STIU NUMARUL!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si inca ceva:

replica primita de la dumneavoastra(cred) a fost:

eu sunt sef aici ,dumneavoastra nu aveti ce cauta aici.

asta in ciuda faptului ca trei clienti erau in momentul respectiv in sectie (se pot vedea pe aceeasi caseta video de supraveghere),si au stat acolo de cand au bagat masina si pana au scos-o.

eu zic ca daca intreb la opc ei o sa aibe alta parere:am voie sa vad ce lucrari se fac la masina ori ba?

cu stima,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am avut ocazia sa cutreier continentul european de nenumarate ori de la Marea Irlandei si pana la Marea Caspica. Rareori mi s-a intamplat sa fiu tratat necorespunzator. Am cutreierat si Romania in lung si in lat si rareori mi s-a intamplat sa fiu tratat asa cum mi-as fi dorit. Cel mai bine am fost tratat in zona Ardealului. De ce oare? Da, mentalitatea romanului este una pacatoasa si are explicatii sociale, istorice, educationale.

Dar va dau un exemplu recent de ce inseamna, in sens metaforic, ca un client sa fie "stapan" in relatia cu prestatorul serviciului. Am fost sa caut o pereche de pantofi si am ajuns si la buticurile din magazinul Unirea. Vreau sa va spun ca daca vanzatoarea nu ar fi fost tot timpul zambitoare si nu ar fi facut totul sa ma multumeasca (am probat cel putin cinci perechi de pantofi), eu, mai mult ca sigur, nu as fi cumparat acea pereche de pantofi (pretul mi s-a parut cam piperat). Cu alte cuvinte s-a purtat cu mine ca si cu un stapan. Dar si-a atins scopul. Nu a lasat nici un moment sa se inteleaga ca este nemultumita de mine pentru ca m-am dovedit un client mai dificil. Dimpotriva.

Un client se castiga greu si pierde foarte usor. Eu cand vin intr-un service vreau sa ma simt in largul meu, vreau sa vad un personal amabil, prompt si zambitor, vreau sa am garantia ca oamenii sunt priceputi, ca organizarea nu lasa de dorit (astfel incat sa astepti peste ora la care esti programat) si ca nu am surprize din partea mecanicilor la inlocuirea pieselor de schimb (fie si din eroare). Si pe mine ma nemultumeste politica service-urilor "europene" din Romania care nu iti permit sa asisti la revizie decat din spatele unui geam de sticla. Din pacate, acesta practica europeana nu se potriveste (inca) stilului nostru de a fi.

<{POST_SNAPBACK}>

Deci suntem deacord . E valabil doar din punct de vedere comercial. Dvs nu ati fost nepoliticos sau altfel decat e frumos cu dna vanzatoare si i-a facut placere sa-i fiti stapan ,ea luandu-va banii.

Acest lucru e valabil si la noi .Recunoastem ca uneori se intampla sa nu reusim .

Am o parere f buna despre atitudinea colegilor de la receptie.Eu de exemplu sunt genul impulsiv ,din acest motiv m-am orientat catre atelier,se intampla sa-mi pierd rabdarea cand nu trebuia.

Despre europa v-as putea da exemple de pro si contra cate doriti. mai ales in ungaria si Cehia.Cele mai rare dar in acelasi timp cele mai neplacute situatii le-am intalnit la fratii saxoni!

Romanii plagiaza ,deci nu au cum sa fie buni.Ar trebui sa fim noi si sa nu ne mai punem in balanta cu Europa! ATI FOST VREODATA IN DOBROGEA?(NU HOTELURILE DE PE LITORAL....)

Multa stima!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stimate Domule Mihail

Vin si eu cu o rugaminte la Dvs.: ne puteti spune ce functie ocupati Dvs. in cadrul reprezentantei Avia Motors Pantelimon?

Va rog sa nu interpretati gresit postul meu, va intreb asta doar din curiozitate.

Mai mult, eu unul sunt dispus sa fac un drum pana la Dvs. (si daca si Silviu 66 are disponibilitate si timp ar fi si mai bine) pentru a discuta aceste lucruri fata in fata, fara a ne ascunde nici unul dintre noi in spatele monitorului.

Dupa cum am mai spus, nu am nici un interes si nu simt nici cea mai mica placere de a denigra Avia Pantelimon.

Din pacate asa stau lucrurile si eu sper ca impreuna cu Dvs. sa rezolvam aceste neplaceri.

Laurentiu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stimate domn ''silviu 66'' ,

numele meu este mihail barbato si sunt responsabilul de garantii de la trustul Avia Motors-Alto Syncro seat.

<{POST_SNAPBACK}>

@dudutz: Pai ti-a spus...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am avut o discutie telefonica cu d-nul Barbato ,si am rezolvat problemele in mod civilizat.

nu le port nici un fel de resentiment ,sper ca nici dansii nu au fata de mine.

cu stima,

silviu66

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E bine totusi ca lucrurile se pot rezolva civilizat. Totusi e regretabil, ca nu s-au rezolvat atunci, pe loc, prin amabilitatea receptionerilor, s.a.m.d. Nu era necesar ca intr-o tara "civilizata", cum ne place sa credem ca este si Romania, se poate rezolva ceva doar prin interventia mai multor clienti. E pacat, pentru ca este afectata imaginea. Si incepe sa conteze f mult.

Sper ca dl Barbato Mihail, a luat seama de nemultumirile clientilor, imi pare bine ca ceva s-a putut rezolva. Dar pe viitor mi-ar face placere sa cred ca nu se va mai intampla asa ceva la dansul in service. Cu toate ca mi-e greu sa cred.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iata un thread care chiar a meritat deschis. Dupa parerea mea scopul a fost in parte atins. Si asta si cu ajutorul domnului barbato mihail care chiar daca a recunoscut ca este mai impulsiv( si stiti si voi cum este cu defectele constientizate si recunoscute...) a avut intelepciunea si abilitatea ( demne de un serviciu PR) de a aplana conflictele aparute.E drept ca daca aceste actiuni ale sale veneau mai promt AVIA-Pantelimon ar fi avut de castigat ( macar cativa clienti si automat si ceva bani). Daca toata aceasta "tevatura" se va traduce prin o mai buna relatie client-service si o mai buna calitate a service-uli oferit,in sensul ca AVIA va trage invataminte din aceste intamplari, atunci nu putem decat sa salutam ideea d-lui barbato mihail de a posta pe acest forum.

S-auzim de bine si la cat mai multe posturi pozitive

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iata un thread care chiar a meritat deschis. Dupa parerea mea scopul a fost in parte atins. Si asta si cu ajutorul  domnului barbato mihail care chiar daca a recunoscut ca este mai impulsiv( si stiti si voi cum este cu defectele constientizate si recunoscute...) a avut intelepciunea si abilitatea ( demne de un serviciu PR) de a aplana conflictele aparute.E drept ca daca aceste actiuni ale sale veneau mai promt AVIA-Pantelimon ar fi avut de castigat ( macar cativa clienti si automat si ceva bani). Daca toata aceasta "tevatura" se va traduce prin o mai buna relatie client-service si o mai buna calitate a service-uli oferit,in sensul ca AVIA va trage invataminte din aceste intamplari, atunci nu putem decat sa salutam ideea d-lui barbato mihail de a posta pe acest forum.

S-auzim de bine si la cat mai multe posturi pozitive

<{POST_SNAPBACK}>

din pacate nu cred ca dl barbato mihail are posibilitatea(autoritatea) de a impune cateva reguli(mici) de bun simt cu privire la relatia client-angajat avia. dansul daca retin bine minte reprezinta dep. de garantii. daca ma insel il rog pe dl barbato mihail sa "imi dea peste nas" ca sa zic asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiti ce-mi pare mie rau, ca in afara de Avia, (mai exista cineva de la Brady, dar care n-a mai postat de f mult timp) nu si-a mai manifestat nimeni (ma refer aici numai la delaeri/service-uri) interesul sa posteze si sa ia pulsul clientului, de acolo de unde il doare pe el si spune tot ce are pe suflet.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din pacate nu cred ca dl barbato mihail are posibilitatea(autoritatea) de a impune cateva reguli(mici) de bun simt cu privire la relatia client-angajat avia. dansul daca retin bine minte reprezinta dep. de garantii. daca ma insel il rog pe dl barbato mihail sa "imi dea peste nas" ca sa zic asa.

<{POST_SNAPBACK}>

salut!

sa stiti ca am libertatea deciziei in destul de multe privinte si de asemenea pot propune anumite reguli care daca sunt argumentate conducerea firmei le aplica !

toate au o limita si mai exista si problema cu degeaba stabilim ceva daca oamenii implicati nu respecta.

colegii mei sa stiti ca se inscriu in general pe aceeasi linie ca si mine numai ca se mai intampla sa dam si chix ,dar reaua intentie se exclude.drumul spre culmi e presarat si cu greseli si nu intotdeauna ne atingem telurile pe care ni le-am propus.

in viata nu reuseste toata lumea. mai avem de lucrat!

o zi buna !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Domnul Barbato este un barbat adevarat :banghead: Si pentru ca este membru al acestui forum, il anunt pe aceasta cale despre intalnirea de toamna a vwforum, care va avea loc la Cheia pe 24 septembrie si unde preconizam prezenta a peste 50 de autoturisme VW, Audi, Seat si Skoda. Mai multe detalii in sectiunea Intalniri VWForum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Domnul Barbato este un barbat adevarat  :) Si pentru ca este membru al acestui forum, il anunt pe aceasta cale despre intalnirea de toamna a vwforum, care va avea loc la Cheia pe 24 septembrie si unde preconizam prezenta a peste 50 de autoturisme VW, Audi, Seat si Skoda. Mai multe detalii in sectiunea Intalniri VWForum.

<{POST_SNAPBACK}>

multumesc de invitatie!

in masura in care ma voi putea rupe de sotie si bebe ... voi veni la acest meeting barbatesc!

o zi buna!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!