Jump to content

Jante Si Pneuri


vios70
 Share

Postare recomandată

adica cat de mult intra si iese janta. daca ai et mic de ex 15 o sa loveasca in buza de la aripi pentru ca rotile sunt iesit in afara daca ai et foarte mare de ex 50 sa zicem janta o sa loveasca in amortizor pentru ca e bagata inauntru.

sper ca ai inteles ce am vrut sa zic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 506
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • taz21

    27

  • ovidiu89

    21

  • Tracto

    20

  • v@sy

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

are careva O-Z pe masina? daca aveti puneti va rog o poza...mias lua dar nu stiu ce model sar potrivi mai bine....ovidiu89 tu ce jante ai pe ea?pune o poza sau daca ai zimi unde o pot gasi..ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am OZ pe masina....ET 37 si 7J si am cauciucuri 195/50/15

img112a.th.jpgimg108e.th.jpg

Modificat de SAurelian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca tiai lasao mai jos ar arata super.....stiu ca cu gropile noastre nu merita..dar na....as fi vrut ceva mai spitat dar nu prea merge pe golfuri 3

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am borbet pe 16 uite si niste oz-uri tot pe 16

post-60607-1272403408_thumb.jpg

post-60607-1272403701_thumb.jpg

Modificat de ovidiu89
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu sunt adeptul originalului si a unui clean-look la masina.

De aia favoritele mele sunt BBS-urile care au echipat modelele VW la inceputul anilor '90.

Eu pur si simplu le vad adorabile pe acele BBS-uri cu capac central hexagonal.

Deja sunt in cautarea unor astfel de jante.

post-15350-1272432920_thumb.jpgpost-15350-1272432884_thumb.jpgpost-15350-1272432958_thumb.jpg

post-15350-1272433195_thumb.jpgpost-15350-1272433674_thumb.jpg

Modificat de dorur
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

is frumoase pacat ca, costa cat juma de masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

frumoase toate...totusi mas duce pe oz...frumoasa masina aia neagra ovidiule.. :P uite astea cred k ar arata misto pe un golf 3 dar cum zici si tu cred ca costa cat masina nu doar jumate:))

post-65607-1272475824_thumb.jpg

Modificat de decathlon
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

userul golfun si-a luat astfel de jante cu 9j pe spate dar inca nu le-a montat.

Ms decathlon dar mai e mult de munca la ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merge ceas .

eu am pe masina acum 215/40/R16 si nu trebuie nici o modificare ...chiar daca pe spate jantele sunt de 9J

Multumesc, totusi astea care le ai in poza imi par sa atinga, daca pui 3 oameni pe bancheta din spate, esti victima. Oricum, daca e sa pun ceva, prima data le montez, o "umplu" si daca atinge renunt, vreau o masina functionala inainte de toate. Singurul lucru care ma impinge la jante pe 16 ar fi doar sa umplu golul dintre aripa si roata, e imens si nu cred ca il umplu cu jante pe 15, iar suspensie sport nici nu ma gandesc (am cautat ceva arcuri pe fata, cu alt cod, nici un rezultat, o sa mai caut). Si sa fac un mic off topic la pozele lui dorur, la fel cum prin japonia se dau doar in mazda, mitsubishi si nissan, in europa VW face legea, golf3, vento si jetta. Poza cu cel rosu e mortala (e o tanti la volan) ... eee

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am arcuri sport doar pe spate urmeaza sa le montez si pe cele de fata.

mai bine vorbim pe topicul masinilor ca sa nu mai facem offtopic.

salutare!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
konstantynus

salutareeee...am si eu o intrebare fiindk sunt nedumerit...Am pe fata anvelope 185/60/14 si pe spate 185/65/14 toate cu janta de Al...cum ar fi mai indicat sa le egalizez..pe /60 sau pe /65....oare pe dimensiunea de /65 toata masina va fi mai rigida....acum arata putin ridicata de spate asta ca observatie de design dar ca si confort parca simt toate gropitele si presiunea in cauciucuri nu sare de 2,1bar ...ms anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

catalin_ucc

Vizavi de linia masinii ..................OK

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutareeee...am si eu o intrebare fiindk sunt nedumerit...Am pe fata anvelope 185/60/14 si pe spate 185/65/14 toate cu janta de Al...cum ar fi mai indicat sa le egalizez..pe /60 sau pe /65....oare pe dimensiunea de /65 toata masina va fi mai rigida....acum arata putin ridicata de spate asta ca observatie de design dar ca si confort parca simt toate gropitele si presiunea in cauciucuri nu sare de 2,1bar ...ms anticipat

uita-te in certificat, parca scrie pt r14- talonul de 60. nu stiu de ce zici ca e rigida; eu am r15- talon de 50 si nu am probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O intrebare am si eu , verificand codurile din portbagaj am vazut ca unul din ele zicea asa : Alloy wheels 8jx18 . Ce inseamna 8jx18 ??? Sa inteleg ca masina a plecat din fabrica cu jante de 18 ?...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA-mi seria de caroserie si iti spun eu cu ce a plecat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din fabrica s-a pus pe Golf3, maxim 16'.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

konstantynus

salut....ca raspuns ptr GenuVw....pe talonul vechi erau trecute 185/60/14 si 195/50/15 precum si in cartea masinii,acum pe talonul nou nu este trecut nimic la Observatii...nu este o problema mare ci doar ma gandeam k poate strica ceva fiind mai inalte....ms ptr raspunsurile prompte

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA-mi seria de caroserie si iti spun eu cu ce a plecat.

Ti-am dat PM dar nu stiu daca este ceea ce doreai tu ... daca nu e da-mi un reply te rog .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Legat de ce spune konstantynus ...in taloanele noi numai sunt trecute dimensiunile jantelor si cu aceasta ocazie putem fenta autoritatile :rolleyes: . Mai ramane o singura piedica....oare treci de rar daca ai jante pe 16 sau 17 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mai sunt trecute in talon dar sunt trecute in cartea de identitate. Asa ca in caz de ceva, nu scapi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

;) deci tre' sa avem 2 perechi de roti :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

george.roma

Eu am trecut RAR-ul cu 215/40/16, erau trecute si in brieful masinii, mi-au trecut 4 tipuri de anvelope in cartea masinii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am o intrebare serioasa : acum am jante pe 14 , 185 60 14 , ar modifica cu ceva performanta masinii daca as pune pe fata de 13 si pe spate de 15 ? 205, 50 15 si 175 70 13 ! Intrebare 1 : cum o sa se comporte masina cu acele anvelope pe fata , daca poate sa imi zica cineva care are de 13 ? Si la ce sa ma uit la acelea pe spate ca sa nu atinga de masina ??

pun poza cu jantele!

post-58765-1275248901_thumb.jpg

Modificat de alex_abd
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!