Jump to content

trusa de scule a broscarului


bubu
 Share

Postare recomandată

Cele mai mishto sunt cutiile de scule din plastic, nu alea romaneshti (cum are Bubu) cu maner subtzire care se smulge daca ai multe scule si itzi cade cutia si se face zob, ci cutiile CURVER :o , cu maner tzapan si clempush k lumea de inchis kapakul.

<{POST_SNAPBACK}>

Tu de care ai, fitzosule? Dupa cine crezi ca m-am luat? Dupa tine! :lol: Mie mi se pare ca e cea mai ergonomica, p cutie de aia smechra e scumpa si ocupa si mai mult spatiu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bubu

    19

  • MikeRG

    10

  • MishuL

    9

  • tipatescu

    9

Top Posters In This Topic

Cutiutza aia cu care umblu e cea mai jegoasa din cele pe care le am.... I s-a smuls manerul in holul blocului si a cazut pe jos, exact cand aveam pe ea o cutiutza cu decanol jegos.... a fost sexxxi....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Tomai mi-am procurat o pompa de gresare, modelul de-l arata si documentatiile VW, la 120 kROL (12 RON), SH, evident, dar buna. Asa ca, in cazul in care cineva vrea sa se unga (pe la puntea fatza, nu la spate), e bine venit. Cu vaselina lui! :D :D

Doritorilor pot pune la dispozitie si un imbus de 17 (pentru deferecat suruburile de vidanjare a cutiei de viteze).

Mai am o propunere: facem o cheta sa ne procuram scule dedicate VW Beetle, precum scula de blocare a volantului, cheia de 41 pentru reglajul casetei de directie, extractori de pivoti si rotule, scula aia de centrat ambreiajul s.a.m.d.?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

subscriu...tre' insa sa discutam concret...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu va mai obositzi, am eu de toate.... cheie de 41 n-am, da' am franceza... disp. de blocat volantul se va nashte in 2-3 zile.

Dorn pt ambreiaj am, il pot multiplica la uzina la suma modica de 30.000

Am si tecalemit, cu maneta, nu de-ala seringa cum a luat Bubul.

Modificat de mihaiachi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

coane, ce cap de surubelnitza trebuie pentru desfacut suruburile de pe planetarele astea IRS? ma refer la chestia de mai jos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

coane, ce cap de surubelnitza trebuie pentru desfacut suruburile de pe planetarele astea IRS? ma refer la chestia de mai jos

<{POST_SNAPBACK}>

Sunt nishte bitzi stelatzi, uite ma duc eu la Rocast langa serv. cu duba si las buletinu' si iau 2-3 bitzi si incerc... numa' sa steie dracu' ploaia :D ... si eu sunt interesat in problema asta, ca am un burduf spart la duba si f'o 2-3 la 1302.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

XZN 8 - tipul si dimensiunea, merci!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

coane, ce cap de surubelnitza trebuie pentru desfacut suruburile de pe planetarele astea IRS? ma refer la chestia de mai jos

<{POST_SNAPBACK}>

la mine la 1302 sunt suruburi normale imbus (acelasi numar ca la piulitele de la rotile de pe fata 8 parca :D ) :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

XZN 8 asta transmite o fortza mai mare decat imbusu' clasic...

RG, ai gasit burdufuri eftine p'undeva???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...
elkan peter emil

de trusa asta nu a auzit nici un broscar?????

este o trusa ce se fixeaza in geanta de la roata de rezerva.

este un accesor facut special pt. masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de trusa asta nu a auzit nici un broscar?????

este o trusa ce se fixeaza in geanta de la roata de rezerva.

este un accesor facut special pt. masina.

<{POST_SNAPBACK}>

De auzit nu am auzit,dar am mai vazut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hazet tool box - originala sau reproductie - o grama' de bani...

am pe undeva printre sculele mele coarba originala Hazet din trusa, pripasita cine stie cum intr-o fosta broasca (1961) ulterior vanduta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
la mine la 1302 sunt suruburi normale imbus (acelasi numar ca la piulitele de la rotile de pe fata 8 parca :) ) :)

pai zic aia ca au fost folosite ambele tipuri de suruburi - stelate sau pentru imbus normal

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!