Jump to content

Stergatoare Passat - conversia la AERO TWIN


Alex P
 Share

Postare recomandată

Am sunat si a zis ca sunt noi, are mai multe seturi, sunt aduse din afara. Acuma e in italia si sa sun saptamana viitoare luni.

Intrebare... exista si neoriginale?

Modificat de Eto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 213
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • C o s m i n

    29

  • Eto

    24

  • F l o r i n

    13

  • iuliu1984

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bratele noi OEM sunt in jur de 300 de lei perechea, fara lame.

Ma indoiesc ca sunt si aftermarket...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma mai interesez eu de ele atunci, 80 lei noi si mie mi se par ieftine... dar pe criza asta nu stii niciodata...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Mi-am luat brate de stergatoare AERO. Acum am o intrebare stie cineva daca stergatoarele AERO de Skoda Superb 2003 se potrivesc la fix pe Passat 2003? Daca e acelasi parbriz ma gandesc ca da. Am o oferta buna la stergatore OEM de la rep. Skoda si as vrea sa stiu daca mi se potrivesc. Aaa da set sergatoare OEM 120 lei e ok?

Modificat de Eto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se potrivesc, fara probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va mai repet inca o data, daca vreti sa va luati ceva de la reprezentanta SA NU UITATI DE REDUCEREA pe care o aveti pt masina veche (sub 2005). De exemplu la stergatoare originale de la 168 lei s-au redus cu 30% pana la 120 lei, ceea ce deja e sub producatorii aftermarket.

Modificat de Eto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la augsburg sunt 120 lei cele aero twin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Am si eu o intrebare stupida. Pentru bratele ne-aero (adica cele normale) dimensiunile sunt tot 21"/530 mmm pt ambele parti nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand a iesit de pe masa de proiectare, a iesit cu 21 la pasager si 22 la sofer. Parca in 2002, pana sa treaca la Aero, au pus 21 pe amandoua, dar nu sunt sigur.

La b5 si b5,5 2001, sigur era 21 si 22. Ideea e ca merge si doar cu 21, la amandoua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc mult Florin! Tot timpul bajbaiam prin Carrefour pe ambalajele stergatoarelor (mai sunt si de calitate prin hipermarket...) cautand Passat si tot timpul luam prea mici :).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

O intrebare probabil stupida :) Nu stiu daca i s-a intamplat cuiva vreodata dar mie daca e vant puternic din fata la pe la 130-140km/h daca incerc sa sterg parbrizul stergatorul din partea dreapta (sofer) se ridica si ramane asa ridicat pe verticala.... intrebarea e merita sa pun aero sau sa cumpar stergatoarele alea cu eleronul mic?

Modificat de bizkitt
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merita aero - dar nu cele doar lama (retrofit-ul care se monteaza pe bratele model vechi) - ci sa cumperi cu tot cu bratele aero - Eu asa am facut la mine. Am luat pe SH, bratele cu tot cu stergatoare.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

colegii, cum se schimba bratele model vechi (2000-2002) cu cele aero? ce trebuie sa desfac?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bratul cu totul sau doar lame retrofit?

Pentru brate, scoti capacelul rotund de pe piulita ce tine bratul, desfaci piulita cu o tubulara de 13 si ti-ar cam trebui o presa pentru a le depresa. Sunt foarte intepenite.

Modificat de C o s m i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

florine poti sa imi spui daca astea sunt brate aero de passat 2003?

post-63975-0-01172800-1328782432_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posibil... cere codurile de pe ele.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi trebuie neaparat presa aceea? nu ies nicicum fara sa o mai cumpar?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ies si fara....cum sunt si sanse sa iasa greu si cu presa. Scoate capacele, slabeste piulitele si baga degripant pe ele, din timp. Strange piulitele dupa aia. Cand le cumperi, vb la telefon si iti explic cum sa te joci cu ele, poate reusesti fara.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, si sunt sanse sa rupi vreun brat sau mecanismul de sub parbriz... Sau sa crapi insasi parbrizul daca fortezi cu vreo parghie aiurea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai dat jos bratele in ultimul an ies fara nici o presa; daca nu ai umblat acolo niciodata, sanse zero fara presa. Nu insista cu improzivatii ca in cel mai bun caz rupi bratul stergatorului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deja nu mai merita sa iei brate cu 100 lei sh, stergatoare aero cu 130 lei + presa lui peste cu 40 lei care probabil nu o mai folosesti niciodata.apropo : sa cumpar bosch aero sau valeo ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

problema mea e daca cele din poza de mai sus sunt sau nu de passat 2003.am vazut la cineva in seara asta cum arata pe masina din 2003 si mi se pare ca au ciocul acela din varf mai lat fata de astea din poza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Ti s-a mai pus intrebarea asta: Ai luat codurile de pe stergatoare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!