Jump to content

Barcelona 2007


DOOM
 Share

Postare recomandată

Partea rea e ca acum la cateva zile de la intoarcere ma zgarie pe ochi mizeria de pretutindeni.Mirosuri grele pe care inainte parca nu le bagam in seama atat de tare si mormenele de gunoi de langa cosuri parca nu se mai termina.....sunt bune plimbarile astea iti deschid ochii, dar asa iti dai seama cel mai bine cat de in urma suntem si ce drum greu si lung avem in fata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti Spun eu DOOM ca drumul e foarte simplu. Fiecare om sa arunce gunoiul unde trebuie iar fiecare magazin sa fie obligat la deschidere si la inchidere sa spele suprafata din fata lui cu apa si ceva solutie si la urma sa schimbam toti parlamentarii si deputatii si tot ce inseamna administratie cu oameni tineri care au fost inafara si stiu ce e viata de acolo. Ieri ma plimbam cu vreo patru bucati de hartie in mana sa le arunc la gunoi si nu gaseam un gunoi si se uitau oamenii la mine de parca eram de pe marte, probabil trebuia sa le arunc pe jos si eram in rand cu ei. Lasa ca pana la urma o sa fie bine si la noi sper.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La barcelona,merita vazute si fantanile muzicale,care sunt senzationale.In plus fata de ce s-a scris,am fost la o corida,care mi-a lasat insa un gust amar...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da fantana de la Montjuic merita vizitata seara, e foarte frumoasa , dar imbulzeala de langa ea e la fel de fantastica.

La corida am vrut sa merg si eu pe 5 august parca dar m-am razgandit si am fost la Muzeul Militar.

post-2809-1186743775_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se vede din ceea ce scrii... Atita stii, atita poti scrie. Scoate mai intii capul in lume si dupa aia poti sa iti dai cu parerea.

Daca voua va place Barcelona, e treaba voastra. Inseamna ca in afara de Spania nu ati mai vazut altceva. Spania e ULTIMA tara din vestul Europei care merita vizitata, si Barcelona in special. E cel mai nasol oras din cele peste 100 din Europa de vest si USA vizitate pina acum. PUNCT.

Ai mare dreptate.Am sa incerc sa scot mai mult capul in lume ... Sau mai exact sa merg "la cules de capsuni" si in alte tari.... :P

Sa fim seriosi !!!!!

Modificat de bebeko
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

M-am intors, din pacate, din micul concediu petrecut la Barcelona.

Superb !!!!

Tot ceea ce pot sa rezum intr-o singura propozitie este ca Barcelona e un oras in care merita sa te reintorci ( printre putinele orase care mi-au lasat aceasta impresie ).

O.T. pentru cei ce cred ca Barcelona e un oras urat in care nu ai ce sa vezi, nu pot decat sa-mi para rau de ei. De unde nu e, nici Dumnezeu nu cere ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am fost in august la Barcelona si nu pot sa spun decat lucruri frumoase. Un oras superb, cu o arhitectura foarte frumoasa si aparte. Un loc in care chiar ai ce sa vezi si sa faci. M-as reintoarce oricand! :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai multi prieteni de-ai mei au fost si ei la Barcelona si toti s-au intors vrajiti de acolo si cu dorinta de a se intoarce cat mai curand.

Mai ales daca ati baut apa din cismeaua aceea de pe Rambla clar ca se va intampla :icon_thumright:

Eu momentan ma amagesc cu poze...ma uit si parca nu-mi vine sa cred ca am fost acolo, pare atat de departe acum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai cam de toata lumea sunt impartasite......numai somebody face nota discordanta. Cred ca e un hobby al lui :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am ajuns si eu in August la Barcelona, pentru a doua oara in viata, dar din pacate pentru doar 4 zile - eram intr-un circuit si atat imi planificasem.

Intr-adevar este un oras deosebit de interesant, chiar daca are si partile lui mai putin "turistice".

Pe scurt, as mai trece pe acolo, ca acum stiu si ce mi-a mai ramas de vazut - adica deja intru la detalii! :lol:

PS: A fost vreunul cu masina acolo? ... ca daca ne-am fi "organizat" fie am fi mers impreuna o parte din drum, fie ne-am fi intalnit pe acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gata, am venit si eu. pun niste poze...din pacate facute cu telef.

mi/a placut orasul. si da, am fost cu masina. mentionez ca la intoarcere am facut 2 zile si 2 nopti. cu Ibiza SDI. deci, se poate... prin elvetia...dormit 2h la innsbruck si 1h in RO.

78c900021rg3.th.jpg

78c900011ea0.th.jpg78ca00071yh2.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bag seama ca in august puteam sa organizam o intalnire vwforum chiar in Barcelona.Trebuia sa ne fi vorbit ca sigur iesea ceva frumos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cat de tare ar fi fost? :D

eu am fost la inceputul lui Sept. intre 10-16. de fapt, langa Barcelona.

daca va mai duceti, va recomand cu caldura (si fara fete) outletstore de langa Bercelona, pe AP7 catre franta. la vreo cativa km.

http://www.larocavillage.com/laroca/home.asp

nu ma pasioneaza cumparaturile, dar tot am stat cateva ore bune.

DOOM, tu ai fost cu S3? sau parca nu il aveai atunci?

nu mi-am permis sa ma duc cu S3u, dar cu o Ibiza SDI, tot am facut 2 zile de acolo pana la Ploiesti :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am fost "par avion", S3-ul nu venise atunci.Oricum din cauza autonomiei relativ reduse nu e o masina ok pentru calatorii prea lungi.Am fost anul trecut pana pe riviera franceza cu un Megane cu niste amici.Dus intors 4,8 % consum :D Boierie :D

Modificat de DOOM
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda, din pacate am apucat sa vizitez si eu RocaVillage ( la insistentele sotiei, bineinteles ), prilej cu care mi-am irosit toate economiile ... :(

In schimb un lucru de care am ramas placut surprins este traficul din Barcelona : NU exista deloc ambuteiaje cu toate ca are o populatie de peste 3 milioane de suflete, plus turisti. :)

In Bucuresti mi-am plans viata de traficul pe care l-am gasit: daca am facut Cluj-Bucuresti in 5,5 ore, de la Otopeni pana pe str. Calarasi, parca, ( sectorul 3 ) , am facut peste 3 ore !!!

Modificat de bebeko
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai da ai vazut ce strazi late au....multe benzi pe sens, parcari subterane aproape sub fiecare bloc...la noi e o dementa totala, mai ales in ultima vreme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci clar la Roca Village e nenorocire. m-am felicitat ca nu am fost cu prietena ca am mai ramas cu bani pt bagat in S3 :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!