Jump to content

Montare bara spate OE Golf GTI pe Golf non-GTI


recoil
 Share

Postare recomandată

gata..m-am indragostit...si scap si mai ieftin!(eram innebunit dupa individual dar acum nu!)sper sa reusesc sa fac si eu aceeasi operatie si sa pun poze!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
  • Replies 449
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kalu

    42

  • sol1

    27

  • Bobo Chill

    20

  • Radu C.

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salult! mi-am strans bani ca sa pot face si eu miscarea asta numai k eu am masina in garantie si trebuie sa fac treaba la ei. stie cineva oare cat m-ar costa manopera? eu am in jur de 600 RON din care platesc 500 pe piese(fusta,aparatori noroi,capac carlig remorcare si tipsuri). multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are cineva idee cat costa la porsche vopsit fusta aia din pachetul individual + manopera schimbat fuste?

(imi trebuie informatia pt asigurari)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

topicul asta mi-a salvat ziua :vaidecapulmeu:

eram suparat ca am fusta spate lovita, acum o schimb pe casco cu una de gti si platesc doar aparatorile + dopul de carlig + tipsuri si ma aleg cu ceva folositor ;)

ceva idei cum sa ii abordez pe cei de la service ca sa imi comande fusta de gti in loc de cea stock? :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ca sa fiu sigur: cand ma duc la baiatul de la service, ii spun sa comande doar fusta spate gti + aparatori de noroi + dop pt carlig remorcare? e vorba de masina din semnatura.Mai trebuie altceva? cleme? se potriveste tot in rest?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Mi-am comandat fusta d gti cu dopul pt carlig si aparatorile si akm am alta problema. pana joia viitoare cand vor veni piesele as vrea sa gasesc cumva tevile gata curbate si sa imi pun niste tipsuri.

Apropo de vopsit bari, mie cand imi va veni fusta d gti o voi duce si eu la vopsit la cineva care mi-a garantat deja k va iesi bine fara sa se exfolieze pe parcurs.

tipsuri am gasit unele frumusele la pilotauto.ro. poate cineva sa ma ajute cu tevile? stiti p cineva care le-ar putea face si cam care ar fi pretul? akm am destui bani sa fac tot ce mi-am propus. :)

sau cum ar trebui sa fac? cine stie ce diametru au tevile finale de la esapament? se potrivesc oare tipsuri cu diametrul de 57 mm?

Modificat de 4abc
Te rog sa incerci sa folosesti o exprimare mai '''lizibila''''.Multumesc de intelegere!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am aceeasi problema cu tipsurile, inca nu am gasit nimic care sa ma satisfaca. Mie imi trebuie 2 tipsuri unite in forma de Y...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai incercat la www.pilotauto.ro? Au cateva tipsuri cum vrei tu si mie mi se par ok. Mult noroc in gasirea a ceea ce iti doresti.

Dar eu stiam ca si la Golf V cu motor de 1.6 ai 2 iesiri la toba. Te-ai uitat si ai doar una?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mortul de 1.6 are toba finala cu o singura iesire ( 1 bucata teava ).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

m-am uitat la pilotauto, dar mi se par cam mari. Le-am cerut informatii in legatura cu diametrul tipsurilor sa vad daca se potriveste cu deschiderea de la spoiler. In cel mai rau caz o sa cumpar 2 tipsuri neunite, dar atunci va fi mai mult de munca la sudura :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu putina rabdare totul se sudeaza... o sa iasa super OK!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acum s-a ivit o oportunitate cu o finala de GTI :D sa vedem ce-o sa iasa pana la urma...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acum s-a ivit o oportunitate cu o finala de GTI :) sa vedem ce-o sa iasa pana la urma...

si ce faci, schimbi toata toba finala cu una de GTI?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai baga mare...

dar atata deranj numai ca sa ai tips-urile duble afara? caci la performante nu face nimic...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu doar pt tipsuri. E vorba de fusta de gti si tipsuri, operatie care face ca spatele masinii sa arate cu totul altfel fata de spatele unui golf normal. Vezi pozele puse la ceva posturi anterioare :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stiu perfekt cum o face sa arate, din cauza asta ma pregatesc sa ii pun si eu fusta spate si praguri de GTI... insa deja sa ma bag si la evacuare... nu e cam mare deranjul?

oricum... este f tare ce vrei sa faci asa ca bafta multa si imi arati si mie...

Modificat de nnw
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de stricat nu am ce sa stric cu finala de gti, doar sa o dau jos pe cea normala si sa o pun pe cea de gti cu ceva reductoare. Atat :)

In afara de look probabil o sa am ceva castig si la aspectul sound. Nu stiu in ce masura dar probabil e o mica diferenta fata de finala stock pe care o am.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am comandat fusta d gti cu dopul pt carlig si aparatorile si akm am alta problema. pana joia viitoare cand vor veni piesele as vrea sa gasesc cumva tevile gata curbate si sa imi pun niste tipsuri.

Apropo de vopsit bari, mie cand imi va veni fusta d gti o voi duce si eu la vopsit la cineva care mi-a garantat deja k va iesi bine fara sa se exfolieze pe parcurs.

tipsuri am gasit unele frumusele la pilotauto.ro. poate cineva sa ma ajute cu tevile? stiti p cineva care le-ar putea face si cam care ar fi pretul? akm am destui bani sa fac tot ce mi-am propus. :icon_cool:

sau cum ar trebui sa fac? cine stie ce diametru au tevile finale de la esapament? se potrivesc oare tipsuri cu diametrul de 57 mm?

Salut ...am vazut ca esti din bv..le-ai comandat cumva de la tess? unde duci spoileru' la vopsit?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma cat costa spoilerul spate de gti sau mai bine zis spoilerul cu decupatura pentru tips-uri ca si eu m-as baga la aceasta modificare?

Este vreunul dintre voi care a facut decupatura in spoilerul original si a pus tips-uri, daca da aveti si poze, cum vi se pare, merita, costuri?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

spoilerul gti este o idee mai ieftin ca spoilerul normal (ciudat,nu?) si e undeva la 250 ron. Aparatorile de noroi sunt si ele 100 RON bucata (sunt 2 in total) si capacul de remorcare cateva zeci de ron.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

am montat spoilerul spate, aparatorile si dopul, urmeaza montatul tipsurilor. Detalii in aria "Masina mea"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

sunt curios ce se intampla in cazul unui accident in urma caruia noua fusta super aranjata, vopsita + tipsurile sunt lovite..asta in cazul in care detin un rca simplu? banuiesc ca nu primesc decat fusta normala de la asigurare..?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!