Jump to content

Montare bara spate OE Golf GTI pe Golf non-GTI


recoil
 Share

Postare recomandată

Top Line pe Plevnei

n-as sti sa-ti spun exact ce s-a folosit, n-am fost de fata

un prieten mi-a recomandat locatia dupa ce si-a vopsit mai multe chestii acolo (roof-box-ul, jantele...) si nu a avut nicio problema. si tind sa cred ca nici la mine nu vor fi. sunt convins ca spoilerul a fost pregatit cum trebuie, nu cred ca le-ar conveni sa-i pun sa-l mai demonteze o data, sa-l revopseasca si sa-l remonteze :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 449
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kalu

    42

  • sol1

    27

  • Bobo Chill

    20

  • Radu C.

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

si la ce bani te-a scos vopsitul? cu tot cu demontat + montat. si cat timp le-a luat?

ai si garantie sa inteleg?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marius.. foarte frumos spoileru... nu stiu cu nuanta... parca o cam vireaza in albastru.. poate e de la jeg....

cat despre iesiri mergi pe drepte ca la GTI sau curbe ca la 4motion TDI (ca ale mele) nu improviza cu iesiri ovale patrate etc ca o sa arate chicios... dar e doar o parere personala... (uite si cosmo si-a pus o ovala pe mijloc si a renuntat....)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un prieten de al meu are tipsuri Borla drepte la un Leon 1m...si sunt afumate urat permanent...nu au efectul frumos de nichel...de asta zic ca la diesel nu stiu daca e in regula cu tipsuri drepte... :icon_cool:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristi, adevarat ca am renuntat, dar nu am renuntat pentru ca nu imi placea, ci pentru ca am plecat cu masina la drum lung (de cateva mii de km) si inlocuisem toba finala cu una mica de foc borla. facea prea mult zgomot, asta e motivul pentru care am renuntat. sincer mie imi placea cum arata cu ea pe mijloc (ori una ovala, ori doua rotunde gen GTI sau doua patrate rotunjite-parca gen r32). de acord cu tine ca una ovala pe stanga ar da destul de urat. de acord si cu 4abc ca una de inox pe diesel se va afuma repede si nasol. eu incerc sa ma duc maine sa-mi pun tips-urile si cred ca adopt varianta de 2 rotunde gen gti...depinde de ce gasesc la pilot auto. keep u posted

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dragii mei,

in final (ca sa nu zic deci), in afara de cei 460 ron ce reprezinta carenaje si spoiler, cat costa manopera montaj si vopsitul? Ca nu ati spus niciunul...

Cred ca se poate si cu iesiri drepte Gti, chiar nu scoate atat fum Tdi-ul meu si cele gen 4motion sunt faine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe mine m-a costat 4,2 mil lei vechi spoileru + carenajele + dopu de remorcare. le-am luat de la Midocar

vopsitul a fost asa:

le-am dus spoilerul saptamana trecuta, vineri dimineata l-au vopsit, am fost ieri pe la pranz si mi l-au montat.

costul vopsit+montaj a fost 2,6 mil lei vechi

garantie efectiva (certificat or something) nu am dar evident ca daca mi se cojeste sau mai stiu eu ce ma duc peste ei sa mi-l revopseasca

cu tipsul inca nu stiu cum sa fac ...cum am mai spus, ma duc acolo si vad ce-mi place ...probabil iesire dubla gen GTI, voi vedea...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci! sa vedem acum cu evacuarea cum faci, ma apuc si eu de ea, numai ca nu prea am timp ... :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gata si evacuarea :offtopic:

post-2531-1195653100_thumb.jpg

post-2531-1195653107_thumb.jpg

(Pilot Auto, 300 de lei toata treaba)

Modificat de _Marius_
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata chiar foarte bine,insa sunt curios daca peste ceva timp nu o sa se decojeasca vopseaua...:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Marius - beeton! Imi place, supermisto!

Scoate vreun sunet evacuarea aia?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Super !!! :)

Ahh, ce m-ati imbolnavit. Trebuie sa-mi fac si eu chestia asta :) . De-ar fi si $ :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

super misto arata.

ieri mi-am cumparat si eu tipsurile de la pilot auto (100 de lei ambele) si maine ma duc sa le montez (ieri nu aveam timp). o sa le montez la ges service ca e doar 55 de lei manopera (la pilot auto era vreo 150-200 mi-a zis)

cu vopsitul mai astept pana in primavara si oricum iau vopseaua de la midocar ca sa fiu sigur de nuanta.

inca odata, arata super belea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Marius- spunem-mi te rog cum sunt montate tipsurile,sunt sudate sau prinse cu suruburi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi permit sa raspund eu: sudate (doua tipsuri-cred, eu asa le-am luat si oricum nu aveau unul dublu). la mine (ca la tdi nu stiu sigur cum e) trebuie sudate de o teava in y si apoi sudate de toba finala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

toba originala la tdi are doua iesiri tevile vin in jos,dar sunt curios cum se poate monta.Astept raspunsul lui Marius ca el ne poate ilumina cu montatul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

post-2531-1195721294_thumb.jpg

o poza face cat o mie de cuvinte zic eu :Driver:

aftele de sudura care se vad sunt date doar ca sa fie fixate, sudura a fost facuta prin interior (se observa in a doua poza din postul meu anterior)

intre tipsuri si toba finala s-au confectionat niste coturi (tot de inox) ...se vad in poza

@lucian: scoate, sigur ca scoate si sunete evacuarea :hainoroc: (asta pe langa fum, condens si ce-o mai scoate ea...) :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa-ti iei un spray din ala de esapamente si sa dai pe punctele de sudura si cordonul ala de la interior... ca sa nu curga rugina nonstop din ele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intre tipsuri si toba finala s-au confectionat niste coturi (tot de inox) ...se vad in poza

si tevile originale care vin jos din toba s-au taiat sau...?scuze ca nu inteleg.daca te rog poti sa mai faci o poza exact la iesirea tobei unde vin tevile de inox?Merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vag4ever - gasesti poze edificatoare in posturile lui aviasol, pe la inceputul topic-ului!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si tevile originale care vin jos din toba s-au taiat sau...?

da. s-au taiat in asa fel incat sa se poata monta coturile alea direct

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!