Jump to content

2008 .: R32 Deep Blue


voinea

Postare recomandată

  • Administrator

este originala vw, o gasesti pe catalogul de accesorii de la dealer. In jur de 100RON costa si merita fiecare banut .

pentru cine nu o stie mai pun poza -> img3435do7.th.jpgthpix.gif

Link către comentariu

Foarte practica plasa asta. Acum inteleg eu pt. ce sunt urechile acelea din portbagajul meu. :)

Link către comentariu
  • Administrator

iar din poza vedeti ca plasa permite agatari in diferite pozitii avand in plus multe carlige pe ea (la fiecare colt sunt 2 carlige si eu folosesc doar cate unul, iar pe la jumatate mai are cate unu pe fiecare parte)

Link către comentariu
  • Administrator

am avut de fabrica RCD500 si am pus foarte repede RNS MFD2 + interfata multimedia si DVD player pentru kinder

Link către comentariu
  • Administrator

Roti noi pe masina (cu anvelope de iarna momentan) - BBS CH 8x18 cu NOKIAN WR 225/40/18

1) promit ca in weekend o spal si fac o sedinta fot intr-un loc fara umbre si alte masini non-VAG la vedere

2) cu rotile astea stau si ma uit daca merita arcuri H&R sa o cobor sau nu .... cred ca merita :))

post-1-1226567836_thumb.jpg

post-1-1226567852_thumb.jpg

post-1-1226567874_thumb.jpg

post-1-1226567897_thumb.jpg

Link către comentariu

Incredibil cat de bine arata masina asta...si jantele sunt frumose rau..oricare ar fi alegerea in privinta suspensiilor tot arata incredibil de bine!

Link către comentariu
  • Administrator

eu stau de la intalnirea de toamna cu jantele in garaj si nu mai rabdam sa le pun.

Cu jantele originale masina nu parea inalta. Cu astea chiar pare... ciudat cum designul jantei influenteaza cum apare gaura dintre anvelopa si aripa. Prin februarie o sa stiu daca pun arcuri sau nu..

Bogdane !!!!! (ala cu R32 ca stiu ca citesti pe aici) cum se simt arcurile H&R pe masina asta ??? E rigida sau doar o coboara 2cm si se comporta la fel pe partea de confort ?

Link către comentariu
  • Administrator

nu se accepta raspunsul tau pentru ca

1) H&R de 4MOTION coboara doar 15-20mm fata de 35-40-50mm cum e pe la masini 2WD

2) masina mea are deja niste arcuri sport VW deci oricum eram mai rigid decat era a ta OEM

3) tu nu ai R32 :blah:

Link către comentariu

foarte frumoasa si inspirata alegere.. de curiozitate: le-ati cantarit?

edit: acum mi-am amintit ca si eu am avut h&r race parca pe masina, dar nu am simtit nici o diferenta la confort, atat ca pe denivelari succesive masina devenise un fel de barca... recomand kit complet de suspensie..

Modificat de adinho
Link către comentariu

foarte frumoasa ..

am o intrebare .. ai avut ceva probleme cu politia de cand ai pus TFL-urile? asta daca mergi cu ele aprinse:)

Link către comentariu

Da, probabil efectul dat de arcuri sport la R32 este diferit fata de toate celelalte masini existente :blah:))))

Si masina mea a fost dotata cu arcuri mai rigide de fabrica. Deci diferenta nu a fost asa mare.

Ai sa vezi cand le pui...

Link către comentariu
  • Administrator

1) nu am avut probleme cu TFLurile nici in Ungaria sau Austria. La mine TFLurile merg cand le aprind la o intensitate ok si daca le vreau ca ceata se fac mai puternice . Cu ele puternice merg doar pe drumuri in afara oraselor.

2) cum am spus, despre arcuri o sa vorbim la inceput de 2009 :)

Link către comentariu

Sefu, daca pe mine ma intrebai, uite ca-ti raspund: cu arcurile doar cobori, nu e diferenta la comfort, dar nici nu se intareste prea tare, ceea ce combinat cu garda la sol mai mica, duce la probleme pe drumurile noastre la hopuri (poti sa atingi ceva pe sub masina). Parerea mea sincera, daca iti pui ceva , pune suspensie completa (nu KW, poate Bilstein si nu reglabila)_ , iti afecteaza putin comfortul dar ai o tinuta de drum mult mai buna si arata masina cum trebuie pe jantele alea (superbe, dar par mici si neaparat trebuie sa cobori masina).

Sper ca ti-am fost de ajutor in decizie, cat de cat zic ca mai stiu cate ceva , la cate seturi de jante am schimbat :icon_rambo:

Link către comentariu

Si fara valva cat? ;)

Oricum CH nu sunt renumite pentru ca sunt foarte usoare. Insa sunt cat de cat echilibrate, ofera fata de jantele foarte usoare o rezistenta sporita.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!