Jump to content
Sign in to follow this  
Vlad MHL

Cu S3-urile Prin Oras!

Recommended Posts

DOOM

Pai din mers e si firesc sa faci S3....masina ta ar trebui sa fie mai usoara un pic si ai si ~50 cp in plus. Eu sunt curios de consum in cazul tau, bine stiu ca nu asta e important la o masina luata din pasiune , dar as vrea sa stiu :lol:

Edited by DOOM

Airscape

Pe autostrada, Germania - Austria - Ungaria, 140-160 km/h, mi-a luat 8.9 la suta real (pe computer 8.0).

In oras pe computer imi arata cam 13-16, dar sincer cred ca indica cam putin. Trebuie sa vorbesc cu cei de la MTM sa regleze computerul...

dorobantun
Nu stiu daca e la fel si la voi, dar la Octy, in dreptunghiul superior delimitat de acea dunga neagra, apar warning-urile referitoare la terminarea "parbrizolului", a carburantului, pe un fundal portocaliu. Doar in acel dreptunghi se face portocaliu ecranul, probabil o fi inca un strat de cristale lichide de alta culoare, naiba stie..

aceeasi linie o am si eu si intr-adevar in acea parte se face portocaliu la check-uri,lipsa motorina :D, erori placute sau altele usoare...

Victor_P

si eu am acea dunga de pixeli morti... si la inceput nu a fost...

la mine a aparut cand au fost caldurile acelea mari si am plecat intr-o zi cu masina la 50de grade...

sunt pixeli morti, si cand ma programez pt revizia de 15,000 ii rog sa-mi scimbe si display-ul...

doom>> ce site-uri cu S3-uri mai cunosti? de preferat in engleza?

DOOM

Nu sunt pixeli morti.....ziua aproape nu se observa, doar seara daca te uiti atent.Si eu abia dupa 2 zile am observat-o cand am inceput sa studiez cu atentie detaliile.La absolut toate S3-urile pe care le-am vazut exista acea dunga si nu cred ca au toate display-ul defect.

Site-uri....pai sincer nu tin minte adresele...eu am cautat si in franceza si in germana desi germana nu prea mai stiu...in general pe forumuri.

Victor_P

nu cred...

cand am descoperit dunga i-am povestit lui Nadir si el a vazut masina si lui nu-i aparuse, adica a parut mirat cand a vazut...

nadir, si tu ai dunga acolo?

m-as bucura sa fie adevarat :( dar iti spun sigur ca nu era la inceput...

Vlad MHL

Si mie mi-a povestit Doom :( O sa ma uit si eu la mine sa vad daca e, desi nu cred. Nu mi-a sarit in ochi pana acum si sunt si eu destul de fanatic.

DOOM

Pai poza pe care am pus-o mai devreme pe topic e "furata" din pozele cu masina ta Vlade, de pe topicul tau, deci ai dunga acolo.Doar ca nu se vede mereu...ziua nu se observa absolut deloc, iar noaptea doar daca dai la maxim luminozitatea afisajului.

Vlad MHL

Whatever. :) Nici nu o observ.

dan i

Salut, cred ca trebuie sa stati linistiti si la S3-ul meu este dunga cu pricina, si am vazut si la A6 si la A4 pe display-ul central

Victor_P

deci ma simt mai bine acum :offtopic:

Frank SF

Hai mai baieti... va auto-iluzionati singuri cu argumente din astea de mecanic service Dacia: "asa face toate Dom'ne"... :beerchug:

DOOM

Frank eu am niste pasarele la cap....adica ma uit la detalii si caut pana la cel mai mic defect.De exemplu sigla cu S3 de pe schimbatorul meu e mai iesita din locasul ei cam cu 1mm intr-o parte ...nu e deranjant deloc dar asa este.Cand i-am aratat lui Vlad chestia asta live s-a uitat la mine destul de lung si compatimitor....ceva in genul "...e dus saracu".Nu sunt cusurgiu dar sunt perfectionist.Iar la o chestie majora de genul display-ului e important de stabilit daca asa e la toate sau doar la unii mai ghinionisti.Acum m-am linistit desi era de asteptat sa nu fie un defect din cauza simetriei si pozitionarii.

Vlad MHL

You are wasted! :) La acest capitol, pot spune si eu ca [cenzurat] acului de la temperatura apei, nu sta fix la 90 de grade. Este undeva la 89.7 :D .

DOOM

Ia sa ma uit si eu maine la chestia asta :)

Daca vreti intocmim o lista cu "defecte" fara importanta.

In alte ordine de idei am depasit azi cifra magica de 1500 km si-s foarte incantat ca pot sa imi infig mai tare piciorusul in ea.Consumul e la 14 % dupa o saptamana de mers numai la ora 2 bara la bara.Chiar e foarte ok din punctul asta de vedere.Fata de GTI diferenta e de mai putin de 0,5 l/100km.

Edited by DOOM

Bogdan_wrc

ia mai gata cu S3 urile noi. va invidiez. sa vorbim de S3urile vechi :angry:

vlade, cand bagam un photoshoot?

am vb ieri la carrefour in PL cu santos a zis ca e gata oricand.

Vlad MHL

Anytime.

Adrian@revo

gizaz, sa ai un es trei si sa-i numeri pixelii morti, invalizi sau bolnavi :angry:

Si ceva din UK:

S3 (doar cu chip)

vs

S4 V8 ( stock )

DOOM

Ce sa-i faci...asa e cu maniile :beerchug:

Nice movies...se duce frumos S3-ul ala.

Bogdan_wrc

stai calm ca si eu am manii din astea... nu caut pixeli morti..dar daca am....fac repede tot ce trebuie sa schimb.

:lol:

nadir@boosted.ro

este posibil sa scot masina vinerea asta (sper ca nu vinerea viitoare) facem si noi o intalnire? astia cu peste 250 HP

Bogdan_wrc

ce extremist esti. :tomato:

las ca fac eu soft..sa vad cum mai fugiti de mine....daca nu aveti si voi soft.

astia cu 210 si 225 cand ne intalnim?

nadir@boosted.ro

lasa bogdane ca nici tu nu ai vrut sa te vezi cu mine!

asa ca stai la coada dute si intalnestete cu TDI`urile ca pana si aia au peste 200 :Driver:

eu vreau sa ma vad cu adevaratii posesori de herghelii :Driver:

uite adi are un update la s3`ul lui si trage foarte grav.

Bogdan_wrc

cand mah nu am vrut sa ma vad cu tine?

ai innebunit?

adibos3

adik eu da ;):P:P

numai ca s-a pus praful pe rezervor! dar lasa vine si vremea celor 7000 rpm din nou :rolleyes: