Jump to content

Modulul confort s-a blocat


ciobi68
 Share

Postare recomandată

Eto e din Tg. Mures si te poate ajuta el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

faptul ca nu se aprinde lampa din usa, plafoniera si buzzerul pentru faruri aprinse se datoreaza faptului ca e switch-ul din broasca soferului stricat.in foto de mai jos ai incercuit cu galben unde este localizat switch-ul

post-11532-0-66892400-1327168092_thumb.j

Modificat de kelu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, dar fiind pe pozitia de usa inchisa, telecomanda trebuia sa incuie/descuie.

Oricum, trebuie sa-i schimbi switch-ul si sa repari lipiturile reci de pe placa de baza, daca toti desfaci acolo....

Verifica daca modulul confort receptioneaza telecomanda - intra pe 46 - Convenienta, meas block 014 si apasa butoanele de la telecomanda - daca in casuta 003, se modifica valorile, inseamna ca receptioneaza.

Daca nu, incearca cu alta telecomanda. Abia dupa asta.... iti cauti un confort.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci sa inteleg ca daca in 46-convenienta; meas. block-14 in campul 003 cand apas pe butoanele telecomenzii nu se schimba valorile problema ar fi modulul confort?

Am doua chei tip-briceag si nu functioneaza cu nici una.

Modificat de deztgmures
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, poate sa fie telecomanda/telecomenzi cu probleme - chiar daca led-ul merge - modul confort sau calculator usa sofer....cam rar se strica la VW. De obicei telecomenzile fac figuri sau confortul .....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

POATE INTREB UN LUCRU BANAL:

-Cum pot sa depistez daca o telecomanda e defecta, cu certitudine?

Modificat de deztgmures
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incerci sa o sincronizezi pe o masina caruia ii merge sigur telecomanda si receptia ei.....sau cauti pe cineva, care sa aibe cu ce sa o testeze - scaner de radiofrecventa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar cum sa fac sincronizarea cheii de la masina mea pe o alta masina daca nu pot pune contactul?

Scuze dar chiar nu stiu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sincronizezi telecomanda ta.....pui contact cu cheia lui....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adica urmez toata procedura de sincronizare a unei chei doar atunci cand trebuie sa apas pe butonul telecomenzii voi apasa pe butonul de la telecomanda mea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da. Pui contact cu a lui, incui cu a doua cheie a masinii, si apesi butonul la telecomanda ta. Asta daca sincronizezi fara VCDS. Daca sinctonizezi cu VCSD, pui contact cu a lui si urmezi procedura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Domnu Florin ai fost foarte amabil iti multumesc mult deocamdata, voi incerca tot ce m-ati sfatuit si voi reveni cu rezultatul.

multumesc inca o data.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In aceasta dimineata am incercat pe 46-Convenienta ; meas. block-014 si in campul 3 am 'no value' si degeaba apas pe butoanele telecomenzii ca nu se schimba nimic, trebuie sa incerc si cu alta telecomanda, sau sa incerc telecomanda mea la alta masina si revin.

O zi placuta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut baieti! o intrebare am la voi daca se poate! am schimbat modulul de comfort, la passat, e totul ok. dar problema este ca nu merge din cheie nimic, din butoane, nu se inchide nu se deschide, nu face nimik si nu inteleg de ce? trebuie din cauza ca am schimbat modulul de comfort sa fac ceva setari in calulatorul masini? sau? va rog ajutati-ma. va multumesc. o zi buna!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, trebuie sa faci resincronizarea telecomenzilor. Foloseste functia search, de pe forum...si vei gasii cum sa o faci.

Se poate face cu ajutorul cheilor si telecomenzilor, sau cu ajutorul VCDS-ului.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok. am cautat la search resincronizarea telecomenzilor dar nu gaseste, cum sa caut mai exact te rog ? ms :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci mutl , doar problema mare e ca am doar o cheie, asa am cumparat masina :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merge si cu o singura cheie, doar ca e un pic mai complicat.... trebuie scos butucul de la usa....

sau mai simplu, cu VCDS-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aha , om, probabim ca o sa incerc cu VSDS-ul ca nu ma pricep, am crezut ca pot eu sa fac treaba asta dar se pare ca nu :(. in fine . va multumesc mult oricum!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ba o poti face tu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai spune-mi te rog frumos cum si mereg si ma apuc si de treaba imediat :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da am folosit, dar nu am gasit

va rog eu ajutati-ma cam cum ar trebui sa fac si o sa fac , va multumesc mult oricum !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!