Jump to content

Service IVAS Galati


d-rive
 Share

Ce parere aveti despre service-ul IVAS Galati ?  

81 voturi

  1. 1. Ce parere aveti despre service-ul IVAS Galati ?

    • Sunt multumit.
      21
    • Nu sunt multumit.
      61


Postare recomandată

  • 3 weeks later...
  • Replies 296
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • d-rive

    77

  • dylly

    64

  • msn2

    18

  • Agopteam

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

se pare ca cele mai dese vizite la service tot eu le fac :icon_cool: ...

din nou cu cablajul la acel airbag si o echilibrare de roti care am primit-o gratuit

e imbucurator ca am avut o mica atentie

timpul pierdut insa cu masina in sevice inca e mare ; nici macar nu am apucat sa zic bine multumesc ca a trebuit sa plec spre scoala (4 ore am stat)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu volantul ce ai facut pana la urma? Sa stii ca e o defectiune destul de des intalnita insa cei de la PoRo evita schimbarea volantului cu toate ca este evident ca se impune o asemenea operatiune. Ai grija si tine problema calda, nu o lasa pe seama celor de la service pentru ca ei nu au niciun interes.

Daca ai dubii ca e sau nu e defect, vin-o cu masina sa o vad si iti spun eu daca se impune schimbarea lui sau nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

poti sa ajungi mai sus ... in munti!!!

Desi aveam o impresie proasta despre acest service in cele din urma m-am dus la el fiind convins

de catre bunul meu prieten d_rive care mi-a spus ca ca nu mai este ceea ce a fost candva si ca s-a schimbat

atitudinea service-ului vis-a-vis de clienti etc.Bun.. toate bune si frumoase imi fac programare

la service pe data de 19 noiembrie 2007, las masina in service si conform

procesului verbal termenul de predare a fost atentie 23 noiembrie 2007 ora 17:30.

Am uitat sa mentionez ca cei de la Ivas au avut de reparat o aripa dreapta spate.

Vine si mult asteptata zi... cand cei de la ivas imi spun ca nu-mi pot da masina pe motiv ca citez

" vopseaua are cratere,

dar noi v-o putem da asa asta in cazul in care aveti nevoie de masina"Am refuzat categoric...

pt ca eu le-am lasat masina s-o repare nu sa-si bata joc de ea.Urmatorul termen de predare a fost

26 noiembrie 2007.In data de 26 nov, am fost sunat sa vin sa-mi iau facturile, pt a merge cu ele la

asigurator, si evident pt a primi acceptul de plata.

Am vazut masina, era ok numai ca uitasera baietii sa-mi poliseze capacul de la rezervor.

Din cauza faptului ca ma grabeam(plecasem de la serviciu)am uitat sa deschid portiera sa vad ce fel a iesit si pe interior..

dar l-am intrebat pe domnul cu parul valvoi(asa se poarta dumnealui) daca a iesit ok.

am primit un raspuns afirmativ"da a iesit perfect".Astazi vin cu acceptul de plata si sunt chemat

sa vad masina...

primul lucru pe care-l obesrv o zgarietura pe aripa(ieri nu era) si evident ca deschid usa...

si ce-mi da ochilor sa vad? ca se cunostea cum au vopsit banuiesc ca nu au polisat..

sincer nu ma pricep...cert este ca era treba facuta de mantuiala.

S-a recunoscut eroarea si mi se spune DIN NOU mai lasati masina si o facem si v-o dam diseara.Vine seara si ma duc sa-mi iau masina cand dau peste domnul cu parul(saten) valvoi care imi spune ca nu este gata masina!!

De altfel mi-a spus in mod repetat citez

"eu iti fac masina dar sa stii ca

nu e vina noastra ca asa era"adica cu alte cuvinte zii ma fraiere bodaproste ca-ti fac masina.De vreme ce avea acceptul

Ii spun politicos d-lui "Valvoi" ca daca nu se rezolva problema pot ajunge mai "sus" si primesc un raspuns care m-a lasat mut de uimire

"si ce daca puteti ajunge mai sus... in munti" Acum trageti voi concluziile... dar nu aici ci mai sus... in munti dupa mintea d-lui Valvoi.

Modificat de fifinelu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@d-rive legat de volant singura problema e ca tremura cand plec de pe loc cu ea,si ceva zgomote suspecte pe la 1100-1400 turati

a ramas sa o schimbe la revizia de 60000, acum am in jur de 55000...problema e sa nu imi strice ambreiajul

dar sincer iti spun, ma tem ca problema asta o am de cand am luat masina....de curand vorbeam cu prietenul Andrei cu care mai veneam eu la intalniri si mi-a amintit ca odata cand ii dadusem eu masina sa mearga putin cu ea; el mi-a zis ca tremura cand pleaca de pe loc dar eu nu am bagat in seama, si chiar uitasem(masina avea pe atunci cam 20 000 de km)...iar referitor la zgomotele suspecte, is fac prezenta de cand am luat masina, pt ca imi zisese ca s-ar putea sa am scut metalic...raspuns care l-am primit si acum(la momentul respectiv nu stiam ce scut are si altele)

cert e ca am vb cu d-l Marian (numele l-am uitat---responsabilul de la garantii) si a zis sa stau linistit ca o sa se rezolve, dar mereu a adaugat "numai daca este defect de fabricatie"....acum sper sa nu am surprize...si m-a mai intrebat dc nu fac curse cu ea... cum inca nu m-ati vazut pe langa ALONSO, sper sa nu am probleme , "sper"...

chiar de curand radea cineva de mine, cand ii ziceam ca masina mea rar vede peste 3000 de turatii...el sustinea ca masina trebuie sa vada macar odata pe zi 4000 de turatii ca altfel o stric ;) ...ce e drept el avea BMW 530d si eu am SKODA ;)

@fifinelu eu in ultima perioada chiar am ramas surprins de cum se comporta cei de la IVAS(in sens pozitiv),ce sa zic...era luna plina cand te-ai dus seara?....mie mi-a zis ca am avut masina lovita si ca mi-am reparat-o singur cu toate ca am CASCO si logic ca veneam la ei ...in restul conversatiilor pe care le-am avut cu el mi s-a parut un om de bun simt...probabil depinde si de ziua mai buna sau mai rea a lui...il cheama Barbu...99% la el te refereai

Modificat de dylly
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poti sa ajungi mai sus ... in munti!!!

Ii spun politicos d-lui "Valvoi" ca daca nu se rezolva problema pot ajunge mai "sus" si primesc un raspuns care m-a lasat mut de uimire

"si ce daca puteti ajunge mai sus... in munti" Acum trageti voi concluziile...

Concluzia e una singura....omul te-a indrumat sa vii la ElcarGid in Buzau.....mai la munte..asa...de unde sigur n-o sa pleci dezamagit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@dylly, pe ei sa iti schimbe ambreiajul. Am avut si eu cu ei aceeasi problema (nu cu masina mea) si cand le-am demonstrat ca NU au dreptate au schimbat ambreiajul. Scuze, dar e pacat ca inca se merge la PROSTEALA. Sa va fie rusine celor de la IVAS care decideti ce se schimba la o masina, cand e un defect evident si traditional mai aveti curaj sa comentati si sa nu reparati masina omului... stiti ce e aia GARANTIE? GARANTIE e serviciul ala platit de noi ca sa ne reparati masinile care au probleme din cauza unor incompetenti care nu sunt in stare sa faca niste masini in regula carora sa le reziste ambreiajul macar in termenul de garantie, si faceti toate astea pe timpul si pe sentimentele/simtamintele noastre.

Doamna Cristina, mai treziti-i un pic la realitate pe baietii aia (care nu sunt ok, pentru restul tot respectul) ca iar si-au intrat in stilul lor.

Pentru tehnicienii de la IVAS. Oameni buni, stiti ca exista problema cu kit-ul de ambreiaj, mai avem si noi colegi la Brasov, Bucuresti, toata lumea recunoaste ca e o problema si nu vreau sa intru in detalii, voi de ce plimbati oamenii cu abureli de colo, colo? Este masina in garantie? S-a stricat? Faceti-va treaba ca sunteti obligati sa o faceti.

Sper sa nu aud replica, "mergeti domne in alta parte". Noi suntem "prostii" care cumparam masini de la voi, respectati-ne in calitate de clienti asa cum si noi va respectam in calitate de lucratori acolo.

I-am spus lui fifinelu sa mearga sa repare masina la IVAS si ala ii zice sa se duca sus in munti? Pai ce, suntem in Talcioc (targ de masini) cu bisnitarii de pe acolo? fifinelu a acceptat sa plateasca la asigurari diferenta de pret dintre IVAS si alte reprezentante catre societatea de asigurari pentru ca cei de la asigurari nu au acceptat sa lucreze cu IVAS-ul, iarasi o mare problema. E vorba de BCR Asigurari si directorul de acolo mi-a zis clar ca NU este contract de colaborare cu ei si a zis mai multe si nu e cazul sa reproduc ca nu asta este esenta. Esenta consta in faptul ca noi avem incredere in VOI si iata cum se manifesta totul... urata faza. Mai ales ca cel de la vopsitorie nu a facut treaba calumea, a fost nevoie de revopsire, o masina a stat in service nu stiu cate zile pentru o treaba minora... nu se poate asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jigodiile astea de la firmele de asigurari ar trebui sa deconteze indiferent unde iti repari masina.Ce ma doare pe mine ca n-au ei contract cu IVAS ? Eu ma duc la IVAS ca ei mi-au vandut masina si tot ei trebuie sa mi-o repare ,doar nu o sa ma duc la Dacia sau unde vor ei. Sunt si niste jegosi ordinari,ca o dacie plateste rca pt 1300-1400cm3,si imi loveste mie masina de 14mii de euroi, pt care eu platesc rca de 3 ori mai mare si ma straduiesc sa nu lovesc pe nimeni.Si ei vor sa ma duc la zugravii cu care au ei contract? Mai sunt unii de la ASTRA cu teapa puternica,taxe mici de platit la rca si la decontat daune pauza. Auzi tu , sa platesti personal diferenta intre pretul unde au ei contract si unde vrei tu sa-ti faci masina...Eu ii stiam seriosi pe astia de la bcr-asigurari,..poate li s-a urcat democratia si banetul la cap...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mariane, nu pot sa nu iti dau dreptate pentru ca pur si simplu ai dreptate. E o regula, fereste-te de banci si firme de asigurari. Astia sunt samsari legali.

Mariane, cei de la BCR Asigurari ne-au trimis la service-uri obscure si cu greu am smuls de la ei acceptul pentru ENA, reprezenanta Seat, Daewoo si totusi am ales IVAS chiar daca a trebuit sa platim diferenta din buzunar. O firma ca BCR Asigurari nu are scuza atunci cand zice ca nu are contracte de colaborare cu service-urile de reprezentanta. O firma de asigurari care nu are asemenea contracte nu e o firma serioasa, RUSINE BCR Asigurari si rusine unui anumit inspector de acolo care desconsidera oamenii si care a trebuit sa-l pun la locul lui in societate ca sa nu mai aiba impresia ca e un soi de zeu si noi suntem niste condamnati la mizeriile lor. Cu oarecari aprecieri pentru directorul de la BCR Asig inchei subiectul asta... Of Doamne cand ma gandesc ca am asigurare la casa si masini la ei... Dar na, mai greseste omul in viata... nu o sa se mai repete.

Sa revenim sa subiect. Colegul fifinelu a fost la service si in primul rand salutam schimbarea de atitudine de acolo. Sper ca sa inteleaga toata lumea ca e bine sa ne respectam, cei de la service sa ne repare masinile si sa noi sa le dam banii cu zambetul pe buze si sa plecam multumiti de acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da? Eu am fost vineri sa fac itp-ul.Si mi-au spus sa fac programare....

Si n-am nici trusa...ASa ca tb sa imprumut una.

Modificat de marian_c
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi am fost la Ivas si da este adevarat s-a schimbat atitudinea nu am mai fost trimis in munti :D totusi m-as duce ca vin sarbatorile :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

explicatia e logica ,la alte serviceuri tarifele sunt mai mici si de asta se feresc de cei care au preturi mari

acelasi lucru am patit cand taicamiu a avut masina lovita de un tampit si am cerut sa o repare la IVAS, crezand dupa parerea mea, ca e un service mai bun decat de la delerul masinii in cauza; raspunsul a fost ca la IVAS tarifele sunt foarte mari si ca sa vada daca poate sa obtina o aprobare sa ne dea acolo....problema a fost ca masina in cauza era in garantie si o pierdeam, iar pana la urma nu am mai insisitat

o comaparatie--- la skoda mea am schimat o usa spate (fara geam,fara nimic---doar tabla si probabil vopsitul)si m-a ajuns 6000 de ron si putin retusat la prag(nu era indoit,doar putin suprapuse vopselurile)

---la masina cu pricina s-a schimbat bara fata,bull bar, aripa, janta,far , grila radiator,contra aripa, capac prezoane,vopsita toata partea stanga si indreptata inclusiv bara spate,ornamente, tot, stanga schimbate, reglare directie+o anvelopa din partea dealerului cadou... 11.000 de ron si tinand cont ca masina e de teren si are cam 4,8 m...deci a intrat vopsea multa

comparatia o faceti voi...dar si treaba nu a iesit mult perfectibila...ce e drept pe partea de service e la pamant dealerul respectiv

am uitat sa zic...banii de pe asigurare au venit in fix 3 luni...daca nu o reparam pe banii proprii trebuia sa astept 3 luni pana se puneau ei de acord(mai complicata treaba)......e bine sa ai CASCO ca scapi de foila pe drumuri, doar ce expirase cu o luna inainte(neglijenta)

Modificat de dylly
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunte de acord cum ca tarifele sunt mari. As zice ca as vrea ca si serviciile sa fie pe masura tarifelor. Pentru o reprezentanta auto, in speta Skoda, este obligatoriu ca sa aiba contracte incheiate cu toate societatile de asigurari. Daca nu, Houston we have a problem!

Restul comparatiilor sunt bune doar ca fapt divers.

dylly, sincer, nu cred ca o usa poate sa coste aproape 2000 euro. Nu de alta dar daca imi vand masina pe componente cred ca ajung la vreo 100k euro in total :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fa tot posibilul sa te loveasca unul cum am facut eu si vei vdea pe pielea ta :)

daca o vinzi cu totul cu geam si altele ei mai mult :) ,in afara de tabla tot ce s-a pus pe usa a fost de la cea veche...sau poate nici nu au schimbat-o :D ...dar nu cred sa se ajunga pana acolo

Modificat de dylly
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salut!

trebuie sa schimb distributia la masina si incepusem sa caut pe forum un service de incredere. cum trec destul de des prin fata sediului Ivas m-am gandit la ei, dar dupa cate am citit nu stiu ce sa fac. am sa merg sa imi faca o oferta de pret. o sa va tin la curent.

multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristina.marketing.ivas

Buna Ziua si La Multi ani!!

pentru inceput doresc sa va multumesc pentru feedback-urile pe care ni le-ati dat in anul ce tocmai s-a incheiat si sper ca in continuare sa imi transmiteti sugestiile, reclamatiile, criticile si aprecierile dvs .

va doresc un an 2008 plin de realizari pe toate planurile, sanante cat puteti sa duceti si sa nu aveti evenimente neplacute cu autovehiculele Dvs

sa ne vedem DOAR la revizii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna Ziua si La Multi ani!!

pentru inceput doresc sa va multumesc pentru feedback-urile pe care ni le-ati dat in anul ce tocmai s-a incheiat si sper ca in continuare sa imi transmiteti sugestiile, reclamatiile, criticile si aprecierile dvs .

va doresc un an 2008 plin de realizari pe toate planurile, sanante cat puteti sa duceti si sa nu aveti evenimente neplacute cu autovehiculele Dvs

sa ne vedem DOAR la revizii

Sarumana si La multi ani si tie stimata colega de forum :D La multi ani de asemenea tuturor celor de la Ivas si multumim si noi ca ati avut bunavointa sa ne ascultati doleantele pe anul 2007 :D

Speram sincer intr-un an 2008 mai bun si sa inclinam balanta voturilor de pe acest topic intr-un sens pozitiv pentru IVAS.

Chiar am mai discutat la intalniri despre service si servicii si lumea incepe sa fie din ce in ce mai multumita. Asta arata ca lucrurile merg in sensul cel bun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De acord cu d-rive, au fost discutate problemele si la intalniri si se pare ca sunt imbunatatiri, confirm si personal dar mai e destul loc de mai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa iau legatura cu cei de la Ivas poate participa cineva de la ei la una din intalnirile noastre. Asa o sa putem direct adresa intrebari si sa primim raspunsuri. Cu siguranta cine va veni la intalnire se va simti bine printre noi si va vedea ca atmosfera e cat se poate de relaxata :rolleyes:

P.S. Chiar azi am trecut pe la Ivas dar nu am concretizat nimic din cauze de... sanatate. Asadar, insanatosire grabnica :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
cristina.marketing.ivas

Buna ziua tuturor,

m-am intors si da...asteptam urmatoarea voastra intalnire si cu drag va participa si cineva si de la Ivas

daca vom fi invitati

o zi buna fara incidente majore

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua tuturor,

m-am intors si da...asteptam urmatoarea voastra intalnire si cu drag va participa si cineva si de la Ivas

daca vom fi invitati

o zi buna fara incidente majore

Te asteptam duminica la 11. Nu e necesara nici o invitatie, vine cine vrea. Oricum ai sa vii in primul rand ca membru al forumului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa vina si colega noastra de forum Cristina la una din intalnirile viitoare, atat in calitate de reprezentant IVAS cat si in calitate de pasionat(a)/posesoare Skoda :ceuameni:

Rugamintea mea catre toata lumea, va rog pe toti cei care ati beneficiat de serviciile IVAS sa (re)scrieti aici daca ati fost multumiti de prestatie si restul (costuri etc).

@adrian1956, s-a rezolvat cu capota de la portbagaj? Din pacate nu am mai apucat sa vorbim atunci.

@msn2, la tine stiu ca s-a rezolvat cu bricheta :mad:

Modificat de d-rive
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!