Jump to content

B6 Cu Cei Mai Multi Km


KTY
 Share

Postare recomandată

am deschis acest topic dintr o curiozitate personala. vreau sa stiu cum se comporta aceasta masina dupa 50 k , 100 k kilometrii

deci , al meu b6- 2,0 tdi 140 cp - iulie 2005 - 50 000 km.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 230
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • duroterm

    5

  • Riddler

    5

  • STOE

    5

  • KTY

    4

33.000 km.

Costuri doar la revizii si un senzor de temperatura exterioara...19 RON :frigbaitata:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai cam la 15-20 mii km - set placute fata - spate - culmea - mi se duc intai cele de spate

- m am gandit ca ori e de la faptul ca o fortzez in viraje si lucreaza des esp - ul , ori datorita faptului ca folosesc frana de statoionare destul de des si nu o decuplez manual la plecarea de pe loc .

deci costuri medii de intretzinere - 300 euro la 15 000 km . asta pana la km asta al meu de 50 000 km

din cate am inzteles , gata cu reviziile simple. cea de 60 000 e mai complexa.

- n am avut curiozitatea sa intreb sau sa citesc in carte ce anume trebuie facut.

o alta nedumerire este distributzia - la cati km se inlocuieste

un consilier de la porsche mi a spus ca la 100 000 km ..?!!?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina e din iulie 2005 - 58.000 km facuti pana acum

Probleme cu ea.. gramada

Deja am facut revizia "de 60.000". Ce i-au facut in plus... au schimbat uleiul din cutia de viteze (DSG) si au mai facut niste verificari. Atat.

Cartea masinii spune ca distributia se schimba la 120.000 km

Modificat de imircea
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Al meu este din dec 2005 si am cu el vreo 25.000 km. Chiar imi sunt utile "pataniile" voastre, ca sa stiu si eu la ce sa ma astept.

Eu am schimbat pana acum(in afara de revizie) de doua ori(asa spun ei) frana de mana, iar acum mi s-a stricat claxsonul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Guest somebody
Si cum au mers ? Costuri medii de intretinere ?

Merge superb, parca mai bine ca la inceput. In afara de 2 revizii, motorina pentru cei 42,000 km, lichide spalare, mers la spalatorie nu am platit nimic la ea. Reviziile au costat 350 euro in total, iar consumul mediu estimat pe cei 42,000 km e cam 7.2%, deci cam 7 euro/100 km. Calculeaza cit a costat pina acum totul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda .. ce sa zic ... eu in iunie imi iau adio de la garantie ....si lucru asta mi da un fior ....

cu tot cu garantie si n am rezolvat mare lucru - dar fara ?

cred ca o sa ma duc la ei sa le spun ca am cea mai mica problema cu mersul motorului , un tremurat ceva ( pe care in perioada de garantie l am reclamat in fiecare luna) si o sa mi faca repede o lista :

-volant ca i cu masa dubla si s a dus, deci implicit kit ambreiaj

-4 pompe injector ca i de la motorina de proasta calitate

deviz estimativ 150 mil - ...... -Facem o programare ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am avut probleme cu volant... facea "ca toti dracii"... si tot incercau sa ma convinga ca nu are nimic. Pana la urma, dupa ce am cerut hartie oficiala ca ei spun ca nu este defecta (vroiam sa plec cu masina spre Germania si ceream si acolo o verificare) si dupa multe "verificari" din partea lor (masina imobilizata in total cam 30 de zile - din care 5 zile am avut o masina de schimb de la ei) volant a fost schimbata.

Oricum, e o mare diferneta de abordare intre o defectiune semnalata la o masina in garantie si una fara garantie. Cand masina e in garantie, foarte greu trebuie schimbata o piesa, multe defectiuni sunt "comportament normal"... oar odata iesita din garantie, NEAPARAT trebuie schimbate o gramada de piese.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

82.000 km :somnmare: who is the best :somnmare: ? in primele 2 sapt cand l-am luat 5000 KM :rolleyes: mai a putin si trebuie sa ii schimb cureaua... masina e impecabila inafara de schimb de ulei si placute de frana nimic la orizont si sper sa ramana asa:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mie mi au pus niste injectoare noi pe masina , asa de proba - pt ca am reclamat niste trepidatzii....

care sigur sunt de la volant

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • 2 months later...

In 2 saptamani am 2500 km. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 an 33 mii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

masina luata in februarie 2007... 30.000 km...!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu..taxi... delegatii... in tara si afara...

un amic cu un passat a facut intr-un an 120.000 km... cei de la service au facut soc..! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3 saptamani 3500 km :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

7 luni 24000 si 3 cd-playere arse....RUSINEEEEE.......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

1 an juma 83.000km, 1.9 cu cip de la 30.000 ... . nicio problema panacum, in afara de turbina care s-a dus la 18000km

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!