Jump to content

B6 Cu Cei Mai Multi Km


KTY
 Share

Postare recomandată

  • 1 month later...
  • Replies 230
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • duroterm

    5

  • Riddler

    5

  • STOE

    5

  • KTY

    4

Passat B6 1.9 TDI,2006,BKC,317.000 Km-schimbat Kit ambreiaj,calculator coloana directie,restul consumabile si maruntisuri

Modificat de TIBERIU_X
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Passat B6 Variant (2008) 2.0 TDI CR - 140 CP cod motor CBAB, al doilea proprietar, masina rulata doar in Romania (cumparata de de la PBN).

Masina are in prezent in jur de 295 000 km si merge impecabil, motorul trage ca un nebun, nu papa ulei, nu scoate zgomote ciudate. In istoricul ei au fost schimbate discuri, placute, ambreiaj+volant pe la 200 000 km, in rest maruntisuri gen filtre, rulmenti pe spate. Cel mai mult imi place cat de bine se pastreaza Passatul in timp, mai ales daca ai grija de el, la 300 000 km zici ca are doar 120 000.

De remediat pe viitor ar fi bucsele si bieletele antiruliu si EGR-ul.

Modificat de ham04
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina din semnatura are 182 mii km, o am de 2 ani si in afara de distributie si revizie nu a suferit nici cea mai mica interventie,merge ceas.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CBAB, 210k, pompa de motorina din rezervor, clapeta de aer shutoff, distributia la 180k; kit ambreiaj + volant dublu; galeria de admisie; 2 rulmenti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

173 k motor 2.0 bmp 2005. manuala.Am schimbat aproape tot la ea. ? Distributie, ambreiaj, pompa ulei, suruburi si oringuri la injectoare , electromotor revizionat, rola alternator, curea si intinzator, egr, schimbat uleiul la cutie, Pompa tandem, pompa din rezervor, toate oringurile schimvate, tub presiune turbo, si consumabile. 

Mentionez ca masina nu s-a oprit niciodata in drum,a mers impecabil mereu. Dar din cauza acestui forum, vazand probleme la altii, am vrut sa previn, toate piesele schimbate pe original. Nu prezinta nici cea mai mica pata de ulei sau motorina. Ultimele lucrari au fost in urma cu 10k  (schimbul de ulei si filtre).la cum se prezinta, nu crede nimeni ca are aproape 12 ani batranica.in anul 2016 am refuzat 3 oferte de 8000  /8300 euro. Nu este de vanzare. Recomand vw

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!