Jump to content

Ce model de Passat aveti?


andREI
 Share

SONDAJ: Ce model de Passat aveti?  

1.138 voturi

  1. 1. SONDAJ: Ce model de Passat aveti?

    • Passat B1: 1974 - 1980
      4
    • Passat B2: 1981 - 1988
      14
    • Passat B3 (35i): 1989 - 1993
      25
    • Passat B4 (35i facelift intermediar): 1994 - 1996
      49
    • Passat B5 (cocosat): 1997 - 2002
      212
    • Passat B5.5: 2000 - 2006
      451
    • Passat B6: 2006 - prezent
      317
    • Passat B7: 2011 -
      42
    • Passat CC: 2008 - prezent
      28


Postare recomandată

Si eu am un B 5.5 din dec 2000(din ala cu semnalizatoare integrate in far) si in carte si certificat e 2001

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 717
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • andREI

    20

  • Borisake

    13

  • F l o r i n

    9

  • R_a_z_v_a_n

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut baieti ma bucur sa fiu in mijlocul posesorilor de Passat.Pot spune ca sunt fericitul posesor al unui Passat 2001 Highline 2.0 AZM, cu dotari bune si Km putini.Masina chiar zici ca e noua interior si extrior ireprosabil.Dotari inlcud : geamuti electrice,piele,2 airbag,scaune incalzite,senzor parcare,cd player mp3 cu conectie bluetooth la tel si functie de hands free,xenon,spalator de far.In viitor o sa montez cc si poate computer de bord.Ultimul nu stiu sigur daca o sa chiar am nevoie de el.Km are numa 33000.Abia astept cand o sa fie o intalnire Vw sa ma aflu si eu printre voi.Consum in oras in ur de 12 banuiesc si in afara in jur de 7.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passat B 5.5, 2002, Highline, Motor AVF 1,9 l, 130 CP, 6 trepte, Navi MFD, piele, incalzire in scaune, Climatronic, oglinzi electrice.

Sunt SUPER-incantat de ea ! :nono:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Yukon masina am luat-o din buc de la cineva de treaba si el o avea de 2 luni dar a facut rost de bani m-ai multi si a zis ca o sa isi cumpere ceva mai bun.Nu se ocupa de trafic cu masini ca am urmarit si am dat pe ea 16,500e cu jante de 17

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Yukon masina am luat-o din buc de la cineva de treaba si el o avea de 2 luni dar a facut rost de bani m-ai multi si a zis ca o sa isi cumpere ceva mai bun.Nu se ocupa de trafic cu masini ca am urmarit si am dat pe ea 16,500e cu jante de 17
Thanks for the info. Are dotari deosebite. Ceva poze cu masina ai?
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passat B 5.5, 2002, Highline,4Motion, Motor AVF 1,9 l, 130 CP, 6 trepte, scaune sport, tapiterii piele, tempomat, ESP, cd changer original, jante alu 16 originale, climatronic, bord computer, 69.000 km.

Passat B 5.5, 2002, Highline,4Motion, Motor AVF 1,9 l, 130 CP, 6 trepte, scaune sport incalzite, tapiterii piele, tempomat, ESP, cd changer original, jante alu 16 originale, climatronic, bord computer, oglinzi electrice si incalzite, 69.000 km.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

passat 2001 avf 131cp 6trepte tredline

ff bun

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Al meu este b3 sau 35i din 91 2000 cmc 116 cp ...cred

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal.am si eu un passat b5.5.1.9 tdi,131 cp,gri metalizat,climatronic,6 trepte,4 geamuri electrice,oglinzi el incalzite.si cam atat .aa din 2002 masina.si de curand si-a luat si batranu`un passat.din 2002,4 motion,131cp,6 trepte,full fara xenon.mahon la interior,dar din ce am inteles,sunt cam pretentioase astea 4 motion.pana aku am avut un cielo.pot sa spun ca acum am si eu masina adevarata. :ceuameni:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut am un Passat 35I 1993 2.8 VR6 si pot spune ca sunt foarte multumit de masna in afara de consum cu care nu pot sa ma laud ca e cumva redus simt o mare placere cand ma plimb cu cazanu meu si bat la....masini de ultima generatie.

:salut:

post-4303-1176464971_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In maxim 2 luni ... Passat B6 Highline, 1.9 TDI 105 CP, negru perlat cu tapiserie bej + decor pappelmaster plansa bord + volan multifunctional

Abia o astept sa vina ... voi posta mai multe detalii dupa ce voi merge cu ea...

Modificat de Merlin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut! Mi-am luat un vw passat 2001 1,9 tdi 131cp 6 viteze, climatronic 100 000 km (reali sper), l-am luat prin niste cunostiinte, nu stiu daca am facut vreu bussiness, dati-va si voi cu parerea am dat 10500euro. Sunt nou in bransa vw, oricum vad ca la cata info e pe site am unde sa mai intreb ce, cum, unde, chestii d-astea.. dupa ce am vazut pe aici la o mica privire am vazut ca ar trebui schimbata distributia la 80 - 90000 km, asta are 100 pot sa imi dau seama daca a fost schimbata sau nu? voi ce ziceti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@bengi Bine ai venit pe vwforum.

Da, intr-adevar, daca nu ai date sigure despre masina cel mai bine e sa schimbi tot ce tine de distributie, inclusiv pompa de apa. Si un schimb de ulei si filtre.

Daca masina e adusa de afara poti face rost de istoric de la reprezentanta. In tara se schimba si la "particulari". Pretul mi se pare bun. Sa o stapanesti sanatos. :question:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Sara buna.

in seara asta specialitatea casei :

passat 2003 BASIS pe langa care va mai oferim climatronic si spritzatoare faruri, garnitura 8 airbag-uri.

este inclusa o herghelie de cai (131) pe un motor AVF 6+1 viteze.

Coloare Verde Pin Metalic, jante Autec Typ A - Arctic 15".

Sticker vwforum.ro pe luneta :Driver:, asta in loc de umbrelutza de pe coctail :D

O am deja de vr-o 3 luni...si sunt super multumit de ea. Am luat-o cu 110.000 km acum am vr-o 117.000. Am schimbat uleiul in rest...probleme minore...zgomote pe la usi care ma terorizeaza.

Ah...si am mai schimbat si lichidul de spalat parbrizu :D.

In rest sunt super multumit, consum mic (mediu 6l/100km). Pentru navigare mi-am tras un PDA si folosesc IGo 2006 Plus.

Planuri de viitor: muzica, xenoane si eventual jante de 17".

Bafta la toata lumea!

Sa calatoriti bine!!! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

http://www.oilshop.ro/catalog/vagvincore.php

MARCA VOLKSWAGEN

CAROSERIE PASSAT

MODEL PASSAT Lim. BASIS 74 (3B3031)

AN MODEL 2002

DATA FABRICATIEI 29/05/2001

LOCUL FABRICATIEI MOSEL (GERMANIA)

COD MOTOR AVB

COMBUSTIBIL MOTORINA

LITRI / CILINDREE / DESCRIERE 1.9 / 1896 CM3 / Pumpe-Duese

PUTERE / KW / CP / RPM 74 KW / 101 CP

CILINDRI / VALVE 4 CILINDRI / 8 VALVE

COD TRANSMISIE EEN

CULOARE EXTERIOARA REFLEX SILVER METALLIC (8E / A7W)

CULOARE INTERIOARA BLACK (FP)

Fostul propietar spune ca are Chip tuning si puterea ar trebui sa fie cam 130~135 CP acum. La cum alearga.. tind sa cred ca ca are aceasta putere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vw passat variant 1,9 TDi 101 CP,5+1 trepte,fabricat 25.12.2001,merge super parca ar fi de 130 CP!cum imi dau seama daca are chip tuning?

Modificat de DB18NCA
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o scanare...un log...si citit unde trebuie...cantitate injectata...presiune turbo...sau dyno-test...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Passat B4 : 1994 - 1996 din ce am auzit eu la acest model i se mai spune si ''pacific''.nu?

Modificat de ygor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut am un Passat 35I 1993 2.8 VR6 si pot spune ca sunt foarte multumit de masna in afara de consum cu care nu pot sa ma laud ca e cumva redus simt o mare placere cand ma plimb cu cazanu meu si bat la....masini de ultima generatie.

:Driver:

da tare motorul asta. cred ca ai mai mult de 180 cp dupa cum se vede in poza.

am condus si eu un golf cu motorasul asta si am dat rusinica la multi impresari.cam rare si consumul te dezavantajeaza, dar de.... ai si putere.

aa gata am vazut in profil 200 cp.frumoasa herghelie.

Modificat de ygor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Passat variant 2000, 1.9 tdi, 116 CP, bleumarin, 190.000km, AC, scaune incalzite, senzor ploaie si multe altele. Suuuuuuuupppppppppppeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrr masinuta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

passat b6 1.9 tdi din 2007 :)

sa-l stapanesc sanatos :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...Passat Variant 2004 1,9 TDI , albastru , in curs de modificari...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • Administrator

Passat 1.9 TDI, 2004, 101+ CP, black, pearl effect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passat v6 2.5 AKN confortline 6trepte 111000km si merge bine. :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Passat B6 -2.0 FSI -deep black pearleffect

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!