Jump to content

Ce model de Passat aveti?


andREI
 Share

SONDAJ: Ce model de Passat aveti?  

1.138 voturi

  1. 1. SONDAJ: Ce model de Passat aveti?

    • Passat B1: 1974 - 1980
      4
    • Passat B2: 1981 - 1988
      14
    • Passat B3 (35i): 1989 - 1993
      25
    • Passat B4 (35i facelift intermediar): 1994 - 1996
      49
    • Passat B5 (cocosat): 1997 - 2002
      212
    • Passat B5.5: 2000 - 2006
      451
    • Passat B6: 2006 - prezent
      317
    • Passat B7: 2011 -
      42
    • Passat CC: 2008 - prezent
      28


Postare recomandată

Votati numai modelul. Data viitoare o sa imi fac mai bine temele la istorie :D

am si eu o intrebare B 5.5 ul s-a fabricat pana in 2005 sau inclusiv,eventual pana in ce luna a anului 2005,multam anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 717
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • andREI

    20

  • Borisake

    13

  • F l o r i n

    9

  • R_a_z_v_a_n

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

"Batmobilul" meu este :vw Passat 2.0 TDI 140 CP , iunie 2005 ( dar in talon scrie 2006)

- i-am intrebat pe cei pe la Porsche Romania de ce si nu au vrut sa spuna au raspuns cam ( taci din gura si mergi pe blat).

-sunt multumit de ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passat variant 1.8, 66 kw, ABS ,1995.Foarte multumit de el.Nu am avut probleme majore cu el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si eu o intrebare B 5.5 ul s-a fabricat pana in 2005 sau inclusiv,eventual pana in ce luna a anului 2005,multam anticipat

In 2005 parca e ala cu semnalizari la oglinzi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Passat Berlina 2002 .neagra ,f multumit de ea.ma chinui sa gesec niste jante potrvite pt ea.pe15

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

passat b5,5 an 2002 limuzina gri grafit

extraordinara masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passat B5.5 2005 1.9 TDI-PD 74KW Super incantat de ea :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cel din semantura... Foarte multumit cu exceptia aburiri parbrizului....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Passat HIGHLINE B5.5 2004 1.9 TDI 130cp 6 trepte, 41.000 km. Supermultumit... :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salutare

passat 1,9tdi, 66kw, motor 1Z, din 1996 (ac, 2Xairbag-uri, abs), si in afara faptului ca am avut de-a face cu dobitoci de mecanici (cu o singura exceptie) sunt fff multumit (consum, confort, siguranta-parca este un bolid)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

b5.5 variant, 1.9tdi-pd, 74 kw, avb, 5 trepte, AF 2003

Superba.. fara probleme majore. Exagerat de incintat...

:offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt posesorul unui VW Passat TOPIC de 2000 cmc din 1985. Pt cei care nu stiu, acest model de VW a fost echipat cu motorul de audi 100 (dc nu ma insel) in 5 cilindrii cu o capacitate de 1994 cmc, 85kw/116cp. Cutie de viteze automata.

Pana acum sunt super multumit de el. Nu are decat 302000 km and counting. Viteza maxima cu benzina de 95 (el ar trebui sa functioneze cu 98 cu plumb, dar nu se mai gaseste) 160km/h. Ultima data cand a fost condus (de taicamiu ca eu nu aveam permis pe-atunci) cu benzina de 98 cu plumb, a dus 180 km/h.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi circul fizicul intr-un superb Passat Confortline B5.5 2002, avb 1.9 TDI, deocamdata 101 cai, in curand 125 cai :lol:

desi masina avea 130k km cand am luat-o, se comporta exceptional si imi place lipsa greierasilor....

ma bucur de dotarile bogate: ESP, 4 geamuri electrice, scaune incalzite, radio-cass gamma + CD Changer, cotiera centrala si nu in ultimul rand de tapiteria de plus excelenta calitativ....dupa ore de condus, am camasa perfect uscata...

imi lipseste doar volanul imbracat in piele...dar nu le putem avea chiar pe toate, nu ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passat B6 , 2000 cc , 140cp ,Highline , interior si exterior bej , jante Le Mans , 235/45/17 .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista in dotare un B5.5 din 2004 adus din Germanica la 94K, in prezent 97K, 130CP, AWX, 5 trepte, argintiu, cam cu de toate.

Multumit de masina insa nu deosebit de incantat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt curios dc e vreo posibilitate sa gasesc posesorii de B2 de pe forum (macar pe ceilalti 3 din poll).

Modificat de slabutzu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am B5 (cocosat), din octombrie 2000 si dupa stiinta mea, acest model s-a fabricat pana in decembrie 2000. Am vazut B5.5 din decembrie 2000 si am ramas masca. Deci incepand cu ianuarie 2001 sigur s-a trecut la B5.5, apoi din 2004 s-a introdus modelul cu semnalizari in oglinzi, si de la inceputul lui 2006 cred ca se fabrica B6.

Modificat de cosmin_acn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si ce un B3 35i nu merge p-aici?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna, Paul ma numesc si de curand mi-am achizitionat si eu un Passat Variant Edition B5 PdTDI ATJ 116 din 2000 260K albastru..deocamdata multumit dupa mica excursie la Marghita unde am aflat numai lucruri bune (multumiri pentru maumau si vag-com'u lui :P) adica 2 senzori ji un releu defect..la 260K zic eu ca e corect,oricum ramane partea tehnica de facut...

Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Volkswagen Passat 1,9 TDI, AWX 131 CP, 2003, Comfortline, argintie, 4 airbag-uri, RC, RCD, tempomat, climatronic, parktronic, comp. bord, comenzi volan, ABS, ASR, ESP, mahon, jante aliaj 16''. Masina a fost rulata in Franta , proprietara fiind o firma de asigurari auto (Temsys) subdivizionara a Societe Generale. Km reali (zic eu si am toate motivele, cu carte de service long-life) au fost 144443 cand am luat-o. Acum am cam 151300. M-a ajuns 11000 de E la autohausul din Germania, fara TVA. In total cu toate cheltuielile de adus (vama-2850+comision caraus-500+Nr provizorii+motorina pana in tara+RAR-100) m-a ajuns cam 14950 E. Multi zic ca ar fi cam mult, dar la dotarile pe care le are si la cum se prezinta masina, eu sunt multumit. Voi ce parere aveti?

Modificat de Daniel Iasi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iote-l si pe-al meu passat cu pret de audi A6. este configuratia la care am mai facut niste adaugiri adik i-am mai pus alarma cu back-up horn si cruise control cu pastrarea distantei fata de masina din fataACC, configuratia finala cred ca am sters-o din greseala acum o :lol: cu placere si nu ma mai intereseaza facturile :lol:

3C237607 VW PASSAT HL 2,0 TDI 170 CP; DSG

CD-Changer, Airbag lateral spate,Faruri de ceata,Faruri bi-xenon adaptive,Incalzire stationara cu preselectarea orei,Indicator calitativ de presiune pneuri,Fara inscriptionare cilindree,Jaluzea luneta actionata electric, KESSY (Keyless Entry),Piele “Nappa” pe scaune sport,Pilot de parcare,Plasa portbaga,Pregatire telefon cu Bluetooth,Radio sistem de navigatie “RNS MFD DVD Dynaudio Sound”,Roata de rezerva din aliaj usor,Scaune fata cu reglare electrica pe 12 directii,Pachet de iarna 2,Trapa din sticla actionata electric,Volan multifunctional,Alarma,

Total optionale: 10,059 12,184

Pret total vehicul 34,503 41,839

Sustinere importator

Sustinere dealer

Rabat dealer 2,243 2,669

Pret de vanzare autovehicul (valoare de contract) 32,260 39,170

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt nou pe aici dar sunt infocat de vw.Este al doilea passat,acesta fiind al meu,primul fiind un benzinar de 1,6.Acum mi-am achizitionat unul din '03,4 MOTION,130HP,xenon,si alte multe prosti si am aruncat pe el niste jante de 18 si un mic sistem format dintr-un HE de 38,hertz, si un lrx 1400,audison,pentru moment.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt nou pe aici dar sunt infocat de vw.Este al doilea passat,acesta fiind al meu,primul fiind un benzinar de 1,6.Acum mi-am achizitionat unul din '03,4 MOTION,130HP,xenon,si alte multe prosti si am aruncat pe el niste jante de 18 si un mic sistem format dintr-un HE de 38,hertz, si un lrx 1400,audison,pentru moment.

C

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!