Jump to content

Ce model de Passat aveti?


andREI
 Share

SONDAJ: Ce model de Passat aveti?  

1.138 voturi

  1. 1. SONDAJ: Ce model de Passat aveti?

    • Passat B1: 1974 - 1980
      4
    • Passat B2: 1981 - 1988
      14
    • Passat B3 (35i): 1989 - 1993
      25
    • Passat B4 (35i facelift intermediar): 1994 - 1996
      49
    • Passat B5 (cocosat): 1997 - 2002
      212
    • Passat B5.5: 2000 - 2006
      451
    • Passat B6: 2006 - prezent
      317
    • Passat B7: 2011 -
      42
    • Passat CC: 2008 - prezent
      28


Postare recomandată

paiii passat V6 4motion 2.8 L Tiptronic 193 Highline...gry si un passat 1.9 TDI :D standard[an fab 2005]......verde perlat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 717
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • andREI

    20

  • Borisake

    13

  • F l o r i n

    9

  • R_a_z_v_a_n

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

VARIANT 1.6 i, 101 CP, '98, AHL, 95 kkm, bleumarin met.

am un Passat din 90, bresk ,1,6L. Sincer sa fiu , sunt multumit de el. Cand cautam masina, in 2 saptamani pe net am gasit doar 3 de vanzare si alea diesel , cu peste 200.000 si de prin Bucuresti(departe plus -scuze , dar e proverbiala calitatea bucurestenilor si nu trebuie sa generalizam).

Ideea este: ele circula in Ro, dar de ce nu se vand? Raspunsul (probabil): de bune ce sunt!

Oricum , cand o conduc imi da un sentiment de siguranta: e robusta, se asaza bine la drum si nu cere multe. aprinderea e 1F(ca si cea de pe primele Dacii cu injectie) si nu consuma.

Ma impac bine cu Top 99+ .

Nu sunt un vitezist ; eu cu ea m-am limitat la 120 si soata mea la 140. Incerc sa fiu mai precaut deoarece am si raspunderea ptr. familia mea.

Nu prea gasesc "plasicaraie " la SH. Cunoasteti vreo firma?

Sunt bucuros ca am gasit acest site.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Paaai si eu o sa am...in mai putin de 1 luna speeeeeeeer.... maine se fabrica ;)

Passat 2006 2.0 TDI 140 CP, CL, negru, Xenon, pachet drumuri grele, fara piele, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ionxx am un passat 1.9 tdi AVF de 130 cp 6 cv din 2001 si cred ca tine ambreiajul sus (am impresia ?) intrebare. stie cineva care dintre cele 2 pistonase (de la pedala sau de la cutia de viteze) este reglabil. am schimbat tot chitul de ambreiaj la recomandarea unor mecadici si nu asta este cauza. multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@VWBATRIN motorul tau este pozitionat cu capacul de la chiulasa (sa zic asa ) inspre radiator si ai delcoul la capatul chiulasei , nu de alta dar din cate zici tu pare fi motor IFA si sunt curios ca motor de 1,6 l benzina pe bassat B3 nu am vazut???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@VWBATRIN motorul tau este pozitionat cu capacul de la chiulasa (sa zic asa ) inspre radiator si ai delcoul la capatul chiulasei , nu de alta dar din cate zici tu pare fi motor IFA si sunt curios ca motor de 1,6 l benzina pe bassat B3 nu am vazut???

pozitionarea motorului este la 70 de gr si inclinatie spre bord.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am un PASSAT VARIANT 1,9 TDI,131 cp,2001,AVF,TIPTRONIC,HIGHLINE-problema este ca ,acum in Bucuresti consuma 10,8.Nu stiu daca e chiar bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

am un Passat 1.9 tdi, 116cp, climatronic, 6 viteze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutare,

am un Passat Variant, 2002, 1.9TDI - 96KW, motor AWX, climatronic, achizitionat SH in decembrie 2005.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adrian-valentin

Passat 2001 TDI(di rosu) 130 cai, sport 6 trepte supermasina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pot sa zic acum ca si eu am un Passat B5 2001, limousine, albastru metalic, 1.9 TDI 131 CP AVF, cuite 6+1, climatronic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina mea: Passat din 2003 1.9. TDi PD 131 cp. Are clima, geamuri el. fata + spate, oglinzi el. si incalzite, car-kit Nokia, ABS, ESP, 4*air-bag, proiectoare de ceata scaune incalzite fata + spate. Ii pun si jante dar sa se mai incalzeasca putin (le am pregatite). Are o culoare mai deosebita. In curand o sa pun si poze cu ea.

Am mai avut Vw Polo 1.4 din 1997

Vw Passat 1.9 TDi PD 116 cp din 2000

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu un passat din 2003 sedan,1.9 TDI,high line,4motion,motor AVF,bi xenon,suspensie drumuri grele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

am passat 2001 , limuzina , 130 cai 1.9 TDI 57000 de mii de km reali !!! sunt mandru de ea ~!!!!~

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

IAr eu de ieri am masinuta din profil....

Ahhh....orgasm total..

De abia astept sa treaca 3000 km ca sa pot sa o calc si eu nitel mai mult de 120...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

De o saptamana mi-am adus si eu din Germania un Passat ComfortLine 1,9TDI 101CP fabricatie 07.2003 bleumarin metalizat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

luni imi iau si eu masina ----- passat 1.9 tdi 101 hp 2004, clima, navi, incalz in scaune, 72000 km

apropo pe capacu de la motor i de la tdi nu e rosu iar in spate i e rosu. Din cate stiu eu la acest model i tre sa fie rosu.

Ma poate ajuta cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca aveti mai mult de unul votati cu cel mai recent pe care il aveti. Scopul este o pura statistica..

Detalii va rog sa le postati in topicul Ce model de Passat aveti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Corectie B5.5 s-a produs din 2001. Eu cu cine votez ? :beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal eu am votat cu B 5.5 cu toate ca sa fabricat din 2001.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai da ca si al meu e din - 12.12.2001 - si... e B5.5... deci cred ca e o greseala.....

Modificat de claudiu_83
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu exact data inceputului lui B5.5 dar cine are B5.5 (cel cu farurile si semnalizatoarele fata integrate) voteaza cu ala. Unul din motive pentru care am inceput din nou votatul este ca am reusit sa bushesc vechiul sondaj tocmai datorita unor editari de genul asta. De aceea nu mai umblu la el nici batut. Votati cu ce aveti chiar daca anii sunt incorecti. Asta e .. imi pare rau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Voi ziceti B5.5 din Dec 2001 ?1 Eu am din Feb 2001 si tot B 5.5. Deci ce ar trebui sa votam mai exact, anul de fabricatie sau modelul ? Eu votez modelul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Votati numai modelul. Data viitoare o sa imi fac mai bine temele la istorie :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!