Jump to content

Ce model de Passat aveti?


andREI
 Share

SONDAJ: Ce model de Passat aveti?  

1.138 voturi

  1. 1. SONDAJ: Ce model de Passat aveti?

    • Passat B1: 1974 - 1980
      4
    • Passat B2: 1981 - 1988
      14
    • Passat B3 (35i): 1989 - 1993
      25
    • Passat B4 (35i facelift intermediar): 1994 - 1996
      49
    • Passat B5 (cocosat): 1997 - 2002
      212
    • Passat B5.5: 2000 - 2006
      451
    • Passat B6: 2006 - prezent
      317
    • Passat B7: 2011 -
      42
    • Passat CC: 2008 - prezent
      28


Postare recomandată

eu am un passat TDI din 2001, cutie in 5 trepte, habar n-am cati cai (116 cred) dar sunt incantat de cum merge (e prima mea masina) ;) viteza maxima 160 (moment in care am simtit ceva cald in pantaloni) ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 717
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • andREI

    20

  • Borisake

    13

  • F l o r i n

    9

  • R_a_z_v_a_n

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

As avea si eu o curiozitate, am un passat variant din '98 si nu stiu la ce categorie de dotari a fost vandut...comfortline,trendline,sportline..etc

Dotari: AFN 81kw, oglinzi electrice incalzite,scaune incalzite, 4 airbaguri,ABS,scaun sofer si volan reglabile, geamuri electrice fata, AC manual, inchidere centr. ,torpedou racit....si cam atat

Daca stie cineva sau macar sa-mi spuna unde sa caut

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine scrie la roata de rezerva pe eticheta cu codul culorii. Poate e la fel si la tine.

Modificat de Nea Vizanu'
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine scrie la roata de rezerva pe eticheta cu codul culorii. Poate e la fel si la tine.

<{POST_SNAPBACK}>

Corect! Pe abtibildul acela sunt trecute toate datele masinii!

Serie caroserie, cod motor, cod cutie, cod culoare, model tapiterie....inclusiv optionale.

Modificat de cc_seat
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am un passat TDI din 2001, cutie in 5 trepte, habar n-am cati cai (116 cred) dar sunt incantat de cum merge (e prima mea masina) :D viteza maxima 160 (moment in care am simtit ceva cald in pantaloni) :banghead:

<{POST_SNAPBACK}>

Poate are si incalzire la scaune, si de-acolo caldura la pantaloni :rolleyes:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am un passat limousine neagra model 2002, 50000 km la bord (reali- cumparata de la un mos din germania), benzina - 2000 cmc, 5 viteze, pilot automat, 8 airbaguri, 4 geamuri electrice, oglinzi si scaune incalzite, climatronic, jante aliaj. Viteza maxima cu care am mers in Germania pe autostrada a fost 180 km/h dar cred ca putea si mai mult. E impecabila, eu sunt super incintat de ea. :)

Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

B5 din 2000 si afara de ce scrie in semnatura, am 200000km, negru, clima, trapa,

xenon, spalatoare de far, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce model de Passat aveti?

<{POST_SNAPBACK}>

Variant TDI PD 85 KW - 2000

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

Ma numesc Tibi si sunt proaspat detinator de autoobil VW.

Forumul l-am descoperit cautand cu google despre VW. As vrea sa felicit initiatorul forumului, e o idee minunata si consider ca e fff. necesar, mai ales ca traim in Romania.. si asta ne ocupa tot timpul:), iar despre service-uri si reprezentante oficiale...

Masina a fost cumparata dintr-un Autohaus nemtesc, este un Passat Lim. negru din 2003, 130CP(AVF), 6 trepte, climatronic, navi si alte cateva dotari ce fac viata mai placuta la bordul ei. Are 125.000km, e din Germania, am avut posibilitatea sa o verific la reprezentanta VW din Stuttgart printr-un prieten care locuieste acolo si din toate punctele de vedere e OK.

As avea o mare rugaminte, nu am gasit cu search, daca are cineva brosura sau pdf-ul cu codurile de dotari optionale(cele din 3 cifre si/sau litere), pentru a confrunta cu sticker-ul din portbagaj, ca astia de la firmele de asigurari nu o gasesc in Schwake.

Multumesc, cu toata stima,

Tibi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

nu inteleg de ce s-a votat numai pt passat de la B3 in sus !exista si passaturi mai vechi! un pic de discriminare da' asta e!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e nici o discriminare dar nu am vazut nici macar un membru cu Passat mai vechi decat B3. Oricum am adaugat alte doua optiuni in sondaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt nou si proaspat, am un passat 2004 trendline 130cp 6 viteze limuzina, climatronic, pilot automat, navigatie mica 145000 km visina putreda si sunt fericit sa fiu membru in forumul... nostru!

Modificat de hro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passat Highline (19 Decembrie 2005) 2.0 TDI 140cp 6 viteze limuzina shadow blue 500km la bord :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un passat 130 cp model 2004,fost taxi in Germania cu motor si turbina noua,251.000 km la bord,la 229000 au schimbat aia motorul si restu.Masina e variant, normal, e a 4-a pe care o am, dar de toate am fost foarte, foarte..........FOARTE multumit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

VW PASSAT 1.9 TDI 4 MOTION 96kw 2003

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passat Highline decembrie 2005 2.0 FSI, 6 viteze, 150 cp, ALB Candy, interior bej deschis si Piele Nappa. Mie imi place foarte mult combinatia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

new passat ianuarie 2006-

2 tdi- 4 motion-highline-gri shobolan

full piele incalzite -cd-mp3 magazie 6 cd-

faruri adaptive- alarma....si nu mai stiu da a iesit cip 26tone

Modificat de big danny
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce model de Passat aveti?

Va salut

Sunt nou posesor de VW si consider acest forum deosebit de interesant .

Felicitari .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut!

am un Passat 1.8 turbo fabr 1999

masina e destul de buna, buba e ca tre' sa-i fac distributia si 2 cauciucuri.

ps: stie careva cat e consumul urban si exterior la 90/120/150/200 km/ora?

va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

O sa am in max 2 sapt un Passat Highline 1.9 TDI - arctic silver blue.

Cum nu imi place sa alerg in disperare si cum viata mea se duce mai mult in oras consider excelent motorul asta... poate un tuning de 25 de cai in plus mai incolo.

Cand m-am indragostit de masina asta... la SIAB m-am suit cu prietena mea si nu mai voiam sa coboram...era coada si pe o parte si pe alta sa intre sa se uite oamenii si eu nu mai terminam sa ma "minunez". Stiu foarte clar ca un VW nu e un Audi, Mercedes, Bmw dar cu modelul asta (Passat) oamenii chiar au facut o treaba excelenta.

Cum il iau va pun poze...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata cu cautarile ! Parafrazand reclama : MI-AM LUAT MASINAAAAAAAA !!!

Passat 1.9 TDI PD Comfortline, ESP, navigatie, scaune incalzite, pilot, ceva piele pe la schimbator si volan...etc.

Masina este din 2002 are 128.200 Km, si mi-a fost adusa pe 5 februarie (si de atunci am mers 800 Km ... de bucurie si placere).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!