Jump to content

Ibiza noua 2003-2007


oana
 Share

Postare recomandată

Bine ai venit printre ibizari !!! citeste topicul cu Rodaj ibiza 2006 si vei gasi acolo raspunsul.

Modificat de Aries
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • X-Ecutor

    92

  • Cristian

    80

  • o3_cep

    32

  • alexdm

    27

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bine ai venit printre ibizari !!! citeste topicul cu Rodaj ibiza 2006 si vei gasi acolo raspunsul.

merci mult.. cred ca m-am lamurit..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am tot citit pe aici una alta dar nu am mai postat de ceva vreme.Am avut ceva mici probleme cu Ibiza mea. Am facut un drum pana la Suceava si inapoi si la drumul de intoarcere a inceput sa se auda motoriul foarte tare chiar daca viteza era una mica.Si in oras unde mergeam cu viteza f mica tot se auzea tare....Am observat ca motorul avea un joc foarte mare (vreo 25 cm) daca il balansam fortat fata spate.Mecanicul mi-a zis ca se pare ca sunt tampoanele motorului.Am schimbat doua dintre ele (350 lei amandoua) adik cel de sub motor si cel din dreapta cum stau cu fata la masina.Zgomotul motorului nu mai exista trepidatia de asemenea a disparut. Bucuros. In schimb am o alta problema ce are ceva vechime si nu a stiut nimeni sa imi zica.Cu ceva timp in urma am inceput sa aud un zgomot in partea dreapta ca o bubuitura un zgomot infundat si care se simte in podea in partea dreapta iar la viteza mare si in volan f putin.Mentionez ca directia e reglata cauciucurile sunt noi rotile echilibrate presiunea buna.Zgomotul apare numai la accelerari mai rapide si numai cand trec de 300o rpm.Metrotehnica nu stie ce are....zice sa o las sa bata mai tare....Alto-Syncro la fel, ca sa nu mai zic ca la inceput nimeni nu auzea sgomotul.Asa ca am dat muzica mai tare si gata, numai ca acum a inceput sa se auda din ce in ce mai tare.Ceva idei???danke

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In afara faptului ca mi se pare ca troncane cateodata ceva pe la roata dreapta fata si nu stiu dc, am si eu o intrebare: lichidul pt stergatorul spate se completeaza separat sau e acelasi pt stergatoarele fata? Si mai am o pb ca in porbagaj nu exista un sistem de prindere ceva.. Ma gandeam poate stiti de unde sa iau o plasa sau ceva de genul sa adun toate questiile din portbagaj sa nu mai alerge de colo-colo

Aveti idee?

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lichidul pentru spalat luneta si parbrizul se pune in acelasi vas.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lichidul pentru spalat luneta si parbrizul se pune in acelasi vas.

Merci.. pt rapiditate :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut si bine v-am gasit.

m-am alaturat si eu pe lista de asteptare pentru o ibiza noua.

va fi un fever cu aproape toate optiunile (inclusiv pachetul nou Sport RideR :vaidecapulmeu: )

motor 1.4 16V 85CP.

cand vine masinuta revin cu impresii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare ! Ibiza 1.4 , 2005 , 25.000 Km, SUPER MULTUMIT ! Asta pentru cei care sunt in asteptare sau care abia au intrat in posesia masinii !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ibiza 2007 1.4 tdi fever + fresc :blink: facut contract la seat in iasi...aprobat leasing...platit factura...astept masina :( rosu emocion :( teoretic pana la sf sapt viit ar trebui sa o am ca era pe stoc :D toate bune !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna tututor.nu am vrut sa fac un topic pentru asa ceva dar...o gagicuta are un ibiza 1.4 16v 101CP 2003 si ma tot suna in legatura cu Reglarea Ceasului de bord :lol: (masina are comp de bord) din cate stiu eu bordul are doar 1 buton situat in partea dreapta (reglare kilometraj).Ajutati`ma va rog...ma omoara!!!!! :angry: :scratch: dati`mi un PM sau ceva..Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Invarti de buton spre dreapta si regleaza minutele. Daca invarti spre stanga o sa vezi ca se regleaza ora.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut la niste prieteni pe un Polo si un Golf ca daca tii apasat butonul de inchidere de pe cheie si ai geamurile deschise se inchid singure.

Mie nu imi merge decat daca bag cheia in usa si o intorc spre inchis si o tin cateva secunde(fara sa apas butonul de inchidere de pe cheie).

Dar direct de pe cheie, nu.

La voi merge? Ati incercat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o gagicuta are un ibiza 1.4 16v 101CP 2003 si ma tot suna in legatura cu Reglarea Ceasului de bord :( Ajutati`ma va rog...ma omoara!!!!! :( :beerchug: dati`mi un PM sau ceva..Multumesc

e blonda cumva ? :P

Am vazut la niste prieteni pe un Polo si un Golf ca daca tii apasat butonul de inchidere de pe cheie si ai geamurile deschise se inchid singure.

Mie nu imi merge decat daca bag cheia in usa si o intorc spre inchis si o tin cateva secunde(fara sa apas butonul de inchidere de pe cheie).

Dar direct de pe cheie, nu.

La voi merge? Ati incercat?

nu merge decat daca activezi un modul, mai multe nu stiu, acum ma cultiv si eu :( ; nu ai nevoie de alarma. detalii aici http://vwforum.ro/index.php?showtopic=22321&st=0

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

revin cu gagicutza(nu e blonda in niciun fel :beerchug: ) i`am dictat aseara dar singurul lucru care s`a intamplat e sa se resetezo bordul(kilometrajul) ua tu du nau? :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai nu trebuie sa apese pe acel buton. Doar roteste de el stanga - dreapta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

revin cu gagicutza(nu e blonda in niciun fel :angry: ) i`am dictat aseara dar singurul lucru care s`a intamplat e sa se resetezo bordul(kilometrajul) ua tu du nau? :beerchug:

sigur nu e blonda? :angry:

daca tu ai golf 4 atunci e la fel ca la tine. deci poti sa-i explici mai bine ;)

uneori fetele sunt mai reticente la tehnica moderna ca sa fiu finut.

oricum am patit si eu o faza de genu asta, conduceam noaptea, preietena in dreapta, la un moment imi zice: ce tot te joci cu oglinda retrovizoare??? , ... nu o mai misca atat !!! .... :Driver: , si are permis... de mult... :hainoroc:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai la mine sunt 2 ace :1 pt ceas si celalalt pt kilometraj....gagica NU si NU Batman Batman k numa 1 are...in seara asta studiez "problema" :P :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adu-o incoace ca ii reglam noi ceasurile. :huh: Ibiza, nu fata. sau amandoua sa vina, ca reglam ceasurile la ibiza.

daca tot nu poate, ii fac baietii o scanare, reglarea ceasului din VAG COM (dar vine oprimvara, iar se schimba ora...) si gasesc si daca nu gasesc erori, sa fie fericita si iubita. eventual poate rvea si cip. si uite asa, ai facut-o deja membra vwf.

la unele ibiza, la ceas nu e buton din ala. asa ca aveti grija ce sfaturi dati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:huh: Din cate vad... el e din Alba. Si fata banuiesc ca e la fel. Pentru comoditate... mai bine asteapta pana la intalnirea de primavara. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
buna tututor.nu am vrut sa fac un topic pentru asa ceva dar...o gagicuta are un ibiza 1.4 16v 101CP 2003 si ma tot suna in legatura cu Reglarea Ceasului de bord :) (masina are comp de bord) din cate stiu eu bordul are doar 1 buton situat in partea dreapta (reglare kilometraj).Ajutati`ma va rog...ma omoara!!!!! :) :) dati`mi un PM sau ceva..Multumesc

sa mai incerce..e exact cum a spus o3_cep.Daca nu reuseste mai e varianta manualului :) Noroc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, ma alatur si eu :huh: Seat Ibiza 1.4 TDi 75CP 2003 albastra, nu stiu ce varainta de echipare are ... geamuri electrice fata, 4 airbag-uri, AC (climatic), faruri de ceatza, discuri de frana spate .... daca stiti spuneti-mi si mie ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am uitat de esp .. cu tot ce are pe ea ce varianta de echipare o fi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Variantele de echipare din Romania difera de variantele de echipare din Germania.

Ca sa facem un echivalent cu ce exista pe piata, as zice ca ai Ibiza Fever (sau All Inclusive - cum se numea anul trecut) cu optionale ESP si 2 Airbag-uri.

Modificat de o3_cep
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu difera, sunt tot reference, stylance si sport... all inclusive e reference cu ceva dotari in plus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Topicul cu fabia mi-a fost de real ajutor am mai invatat cate ceva dar m-a facut sa ma gandesc cu groaza la iarna care o sa vina. Ibiza este f fffff joasa mai ales dupa ce i-am pus scutul metalic de la baietii de la metrotehnica si pe drumuri mai putin bune este imposibil sa nu ating ceva.....La iarna ce ma fac? Curat zapada cu ibiza? Eu mi-am strans niste bani pt niste jante mai mari din aliaj ( acum am din tabla 14"si cauciucuri Pirelli 185 R14 ). Intrebarea mea este cat de mari sa-mi cumpar jante sau ce combinatie de jante si cauciucuri ar trebui sa-mi fac ca sa o mai inalt putin si in acelasi timp sa nu-mi atinga ceva sau sa am probleme cu astia de la asigurari(am casco si in caz de accident pot invoca ca am facut modificari masinii si sa nu-mi plateasca) sau mai incolo la rar?

Dany

in fisa masinii specifica faptul ca poti modifica dimensiunile jantei pana la 16'', fara sa ii fie afectate performantele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!