Jump to content

Carkit (legaturi, moduri de prindere pe bord)


barbut
 Share

Postare recomandată

Ma tem sa nu fie lipit de bord acolo, sau poate spun eu prostii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mihai.Nechifor

    7

  • SM21KCG

    7

  • Eto

    6

  • C o s m i n

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am tras destul de tare de el si nu s-a intamplat nimic.. si avand in vedere ca deja e de 7 ani acolo (de cand e masina) cred ca nu poate fi lipit, avand in vedere cat de rigid este prins....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci sa mai asteptam niste raspunsuri ca si eu am tot aceeasi problema, nici nu am tras de el, doar l-am lasat acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ia deschideti torpedoul, nu se vede vre-un sistem de prindere?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa dai jos tot torpedoul ca sa vezi daca este un sistem de prindere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trage cu incerdere de el, va veni jos.

Vei ramane insa cu o platbanda de plastic, prinsa cu 2 suruburi de bord (bordul este gaurit)

Asa era si la mine

Uite si o poza, cum era la mine

post-15333-1267189839_thumb.jpg

Modificat de FLORO
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uita-te te rog la poza ce am atasat-o, mie mi se pare ca sistemul meu e diferit de ce se vede in poza ta..

Si.. am tot tras de el dar nimic.. incepe sa fie tot mai clar ca este prins direct in suruburi, cumva, dar nu vad niciun surub.. nu stiu pe unde as putea sa accesez dinspre interior acea zona, deoarece este destul de deranjant acest "ciot" la picioarele pasagerului..

Alte idei?

Ia deschideti torpedoul, nu se vede vre-un sistem de prindere?

Am deschis torpedoul si nu se vede niciun sistem de prindere..

Modificat de R_a_z_v_a_n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uita-te la poza asta.

Suportul care il am eu pe bord e identic cu al tau. Eu prin tragere l-am dat jos si am ramas cu suportulu prins cu 2 suruburi (exact ca poza cu bordul meu din postul anterior)

In mod normal trebuie sa iasa, doar ca poate al tau iese mai greu daca nu a mai fost dat jos demult (sau poate niciodata)

post-15333-1267285563_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atentie ca mai exista un mod de prindere, am vazut la mai multe masini ca si la mine, este prins in doua suruburi dinspre consola cetrala, suruburile se infileteaza direct in suport... si ca sa il dai jos trebuie sa scoti cd playerul sau ce ai in dreptul suportului dar exista si un dezavantaj - vei ramane cu gaurile in bord de la suruburi si cu forma suportului pentru ca sunt stranse foarte tare...

Modificat de B-52-JGP
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Daca spuneti ca raman gauri si lucruri urate, se pare ca mai degraba nu merita sa dai jos acest suport..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ia vezi ca trebuie sa se mai scoata ceva prin clipsare sa ajungi undeva la niste suruburi, sigur e prins cu suruburi in bord, NU trage de el ca rupi partea aceea de plastic.

uite am atasat si o poza ca sa vezi cua toate carkit-urile sunt prinse cu suruburi.

post-48113-1268293118_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu mici artificii se pot umple gaurile ramase, in aceeasi culoare cu restul bordului. Se poate schita chiar si textura. Decat sa stai cu suportul ala acolo fara sa ai nevoie de el...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu oricat am studiat suportul acesta, nu am gasit niciun indiciu despre cum s-ar putea demonta intr-un mod putin invaziv pentru bord. Culoarea bordului nu imi permite sa il uratesc si nici sa umplu eventualele gauri ce raman.. daca bordul ar fi de culoare neagra sunt sigur ca ar fi mai putin vizibil orice defect.

Cineva tot a desfacut un suport exact ca cel pe care il am eu, asa ca mai astept, poate primesc pasii exacti..

post-38353-1268338682_thumb.jpg

post-38353-1268338682_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vad ca esti din Cluj

Suna-ma intr-o zi, ne intalnim, am acelasi tip de suport si iti arat ca printr-o simpla tragere la mine vine jos

Ai nr. de tel in profil

Sal

Modificat de FLORO
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salutare!

As dori sa demontez suportul de telefon mobil de pe un Passat B5.5.Daca a demontat cineva, sau stie cum se face, va rog sa postati aici.

Multumesc.

Modificat de C o s m i n
mutare in topic corespunzator
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor

Mai exact ce vrei sa demontezi ca are multe componente. Depinde si ce model de talpa ai. Pune o poza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Suportul de telefon de linga radio.Are un cablu de legatura care intra in bord.As vrea sa-l demontez pentru ca nu il folosesc.

Nu pot sa pun o poza pentru ca nu este masina aici (e masina fratelui meu).

Modificat de CorboTronic
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor

Se demonteaza relativ usor, dar raman apoi doua gauri inestetice in bord

Forul acela intra langa torpedou intr-o mufa, deci trebuie dat torpedoul jos ca sa-l poti da bine jos. Apoi talpa e prinsa cu un surub de piciorul ala care e prins in bord. Piciorul iese prin glisare si iti mai ramane un plastic.Daca il dai si pe ala jos raman gaurile alea in bord

Cel mai bine se da jos suportul de telefon si exista un capac OEM care acopera talpa aceea, cu codul 3B0035707A

PS: sper ca am fost destul de explicit

Modificat de Mihai.Nechifor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum stiu ce am de facut.

Multumesc pentru ajutor!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

johnny erasure

Buna Mihai. Se poate o poza cu capacul OEM care acopera talpa de la carkit? Am acelasi suport ca in poza din post-ul #38. Daca demontez si suportul de plastic care se vede in poza raman gaurile sau mai este ceva? Cum se demonteaza suportul acela din poza, se trage de el in plan vertical, sau in sus, in jos, help me, plz?

Modificat de C o s m i n
mutare in topicul corespunzator
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

johnny erasure

Multumesc Mihai. Astept sfaturi de la cei care au desfacut acel suport de plastic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor

Am incercat acum la masina mea. Se trage de suport spre dreapta, putin mai cu forta pentru ca are cleme in toate directiile, dar cea din stanga e putin mai mica, presupun ca tocmai pentru a facilita desfacerea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

johnny erasure

Inca odata multumesc Mihai. Acum ma duc sa-ncerc si eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

johnny erasure

In sfarsit am desfacut suportul de plastic de la carkit. Am tras cu putere spre dreapta, cum a zis Mihai si nu a vrut, dupa care am tras spre stanga si a sarit imediat. Arata mult mai bine asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!