Jump to content

VW Passat 3B G 1.9 TDI


T E N N Y

Postare recomandată

Va salut. Sunt proaspatul si mandrul posesor al unui Passat 1.9 TDI,an fabricatie 2003.

post-40367-1247340998_thumb.jpg

post-40367-1247341020_thumb.jpg

post-40367-1247341057_thumb.jpg

post-40367-1247341097_thumb.jpg

Modificat de T E N N Y
Link către comentariu
  • Replies 174
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • T E N N Y

    81

  • Cosmin_TDI

    6

  • B_U_T

    6

  • cabina

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

frumooos...cutie automata...excelenta masina. am avut si eu una dar manuala cu 6 trepte, te felicit, e o alegere excelenta !!!

verifica burdufurile de planetara, e boala lor, mai bine sa le schimbi inainte sa se distruga capetele de planetara.

s-o porti sanatos !

Link către comentariu

Superba masina! Sa o plimbi multi km sanatos, si fara incidente! :icon_thumright:

Mai pune si u poze, si detalii te rog!

Link către comentariu
Mihai.Nechifor

Superba. Sa ai mare grija de ea. Are xenon?, ca nu se vad spalatoarele. :(

Superba. Sa ai mare grija de ea. Are xenon?, ca nu se vad spalatoarele. :lol:

Link către comentariu

Multumesc pentru urari!

Masina a fost adusa din Germania in iunie 2007, are 146000km verifcati.

Dotari:

-climatronic

-cutie bord frigorifica

-bi-xenon

-scaune incalzite fata

-piele/textil

-comenzi volan

-tempomat

-senzor ploaie

-senzori parcare spate

-proiectoare ceata

-trapa

-navigatie MCD

In viitorul apropiat, vreau sa schimb uleiul si filtrul la cutia de viteze si mai vreau sa-i fac, o verificare de la A-Z, la partea mecanica.

Cu poze,o sa revin in curand.

Link către comentariu
Mihai.Nechifor

Vezi ca navigatia, daca e cea din poze, este MFD(color). Eu am MCD(monocrom) :blah_:

Link către comentariu

Dupa ploile astea, au aparut deja probleme la masina, inainte s-o iau eu a fost schimbat parbrizul si vad ca nu a fost montat corespunzator :ceuameni: , pentru ca ploua inauntru; mocheta din partea soferului este imbibata cu apa. Problema cu parbrizul o rezolv eu, ca doar cu parbrize ma ocup, dar ma deranjaza apa aia, pentru ca o sa se usuce foarte greu, plus ca o sa ramana un miros urat in masina. :icon_cry:

Daca tot am ajuns sa va zic cu ce ma ocup, trebuie sa va arat si pe ce masina lucrez.

VW Transporter T4 pick-up, 2.5 TDI .

Am sa va pun poze cu evolutia ei: de cand a fost adusa din germania si pana in momentul de fata :D

post-40367-1248032046_thumb.jpg

post-40367-1248032113_thumb.jpg

post-40367-1248032134_thumb.jpg

Link către comentariu

S-o stapanesti sanatos,de miros,o sa scapi,dar pentru apa de la picioare trebuie sa dai la o parte mocheta pana se usuca bine!

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Multumesc. Zilele astea masinuta mea, a primit un set de roti, 5 la numar, care vor fi echipate cu cauciucuri de iarna si vor fi folosite in anotimpul rece. Ma gandesc sa le vopsesc negre ,sau gri sobolan. Am comandat ulei OEM si filtru pentru cutia de viteze, acum ramane doar sa gasesc un meserias adevarat sa-l schimbe. Rotile sunt exact ca astea:

post-40367-1250541547_thumb.jpg

post-40367-1250541558_thumb.jpg

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Cred ca o sa arate bestial cu eleronul si pleoapele. Sa pui niste poze cu ele montate pe masina cand vor ajunge pls!

Link către comentariu

frumos passat..cat si utilitara ..care imi place foarte mult...cat despre ploape ,sunt curios sa vad cum o sa arate sincer nu vad o schimbare majora la modelul asta de faruri ,dar sa vdm..

Link către comentariu

Si eu sunt interesat de cat te-au costat ploapele si eleronul. Felicitari pentru masina. Sunt invidios pe tine pentru trapa mai ales :)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Mi-a zis 50 E, pentru eleron si pleoape, dar e cam papagal omul si nu le mai iau de la el. Trebuie sa le caut in alta parte, cred ca ma duc la Bucur tuning, pentru ca e mai serios.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Frumoasa masina!Sa ne mai pui niste poze sa o vedem si noi mai bine :D

Sa o stapanesti sanatos!

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Frumoasa foc...are niste linii superbe...

Cat te-a costat masina si cum stai cu consumul?

Link către comentariu

Multumesc!

Masina m-am costat 8300 si consuma cam 8 % mixt.

Am incaltat-o de iarna pentru ca trebuia sa-mi fac ITP-ul, iar rotile pe 17 nu le am trecute in talon si oricum iarna e aproape.

Inca o poza cu masina de servici...

post-40367-1256675856_thumb.jpg

Modificat de T E N N Y
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

spune-mi te rog daca esti multumit de faruri?parca are si un mic proiector,legaturile cum le-ai facut?xenon ai pus pe ele(faze)?cum le-ai reglat?la ce pret?Multumesc

Modificat de cabina
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!