Jump to content

Ce parere aveti baieti


gugu558
 Share

Postare recomandată

Although the vehicle was based on VW/Audi's existing C3 platform (namely the 100/200 sedan), the V8 model featured standard quattro all-wheel drive and a 32 valve, DOHC V8 engine with either a five-speed manual or four-speed electronically controlled automatic transmission, giving it the power and road-holding ability to match the V8 powered offerings from BMW and Mercedes-Benz. The V8 closely resembled the 100 and 200 models, although a unique grill design, extended wheelbase, pronounced wheel arches and larger wheels helped distinguish it. Much attention was lavished on the vehicle's new engine, although the V8 was also significant in that it was the first production Audi to combine the quattro system with an automatic transmission.

The 3.6 L (3562 cc) powerplant was essentially two four-cylinder engines which had been mated at the crankshaft to form a V8. In this case it was the Volkswagen Golf GTI's 1.8 L, twin cam, 16-valve inline 4-cylinder that provided the starting point. Power output was very strong for the day, with 250 PS (184 kW/247 hp) and 340 N·m (251 ft·lbf) of torque available over a fairly wide powerband.

Audi introduced a long wheelbase version in 1990 and in 1991 made a 4.2 L (4172 cc) powerplant with 280 PS (206 kW/276 hp) and 400 N·m (295 ft·lbf) available. Like the base model, it had standard quattro and an optional automatic transmission, but a six-speed manual gearbox replaced the 5-speed of the 3.6 model.

The car's base price in 1994, its final year of production, was US$58,700.

sursa...http://en.wikipedia.org/wiki/Audi_V8

in legatura cu cursa...nici o problema,ne intrecem....Trebuie sa imi iau liber de la serviciu,trebuie sa aranjez cu Politia sa ne inchida un bulevard,trebuie sa aduc 2 cameramani profesionisti...nu e asa usor

cand m-am intrecut cu E46 nu a fost asa usor de realizat....a plus de asta garduri de la jandarmerie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • CATAVENCU

    15

  • iZOTOPE

    7

  • jmf

    6

  • gugu558

    6

Frate ce ai esti in aer?

Nu tre sa aranjezi nimik la primele legale o dam la libere si o sa te filmeze tv oricum.

Asta ca sa fie legal

Modificat de eugen_zim
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fugi ma de aici...ma cunoaste multa politie,am multi prieteni in politie...ar fi culmea sa risc si sa fac asa ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

catavencule...sunt masini aici care te fac din marsarier.te fac eu cu un 8v oricand.cand esti dispus sa pui talonu jos si sa facem o *** atunci sa ma anunti si vin in bucuresti sa tragem o *** pe talonul masinilor noastre.Ce zici?

Modificat de lexxus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pun o cola pe fratzioru' ZIM

Ai Audi V8 si treb sa-ti iei liber de la servici? ce servici ai? sofer ? :rolleyes:

scuze, nu Audi, am inteles prost

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce tare a fost treba cu politia, jandarmii, tv-ul, serviciul etc :rolleyes: :P :P...beeeton....pun pariu ca daca am indeplini toate aceste conditii tot ar mai gasi o scuza....dar oricum tare de tot :P. Eu tin sa-i multumesc d-lui CATAVENCU pentru ca a mai animat putin forumul!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pun o cola pe fratzioru' ZIM

Ai Audi V8 si treb sa-ti iei liber de la servici? ce servici ai? sofer ? :rolleyes:

scuze, nu Audi, am inteles prost

nu gogule...lucrez in publicitate si am si eu un patron...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aaaaa

daa, asa e...eu unu stau cu ochii pe ce se mai posteaza.. :rolleyes:

tot sper sa se tina de cuvant si sa se dea, dar se pare ca l-a luat gura pe dinainte

oricum eu unu cred ca tot asa...doar gura o sa o ia inaintea unui golf bine aranjat :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hai ca vad ca sunteti mai frustrati ca aia de pe daciaclub....mocar aia au loganuri noi ....

Ce sa zic va las cu golfurile voastre 1.6D....care consuma putin....:rolleyes:

Pacat de forumu asta ca a ajuns de tot rahatu din cauza voastra...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hai ca vad ca sunteti mai frustrati ca aia de pe daciaclub....mocar aia au loganuri noi ....

Ce sa zic va las cu golfurile voastre 1.6D....care consuma putin....:)

Pacat de forumu asta ca a ajuns de tot rahatu din cauza voastra...

frustrati:)) deloc, numai ca eu vreau sa vad daca chiar ai tupeu sa te dai...

astept doar atat

si nu cu un 1,6d:P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hai ca vad ca sunteti mai frustrati ca aia de pe daciaclub....mocar aia au loganuri noi ....

Ce sa zic va las cu golfurile voastre 1.6D....care consuma putin....:)

Pacat de forumu asta ca a ajuns de tot rahatu din cauza voastra...

... din cauza celor ca tine si a limbajului folosit ...

astia sunteti!! ...

daca ai adus vorba de loganuri .. nu-i frate loc de tine pe aici :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CATAVENCU pentru aceste injurii (si daca se dovedesc si PM-urile si telefoanele date de tine) iei in prima faza un concediu de 14 zile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

lol, catzavencule ai vazut dyno-urile postate de mine mai sus ?? cu referire la ce se poate scoate din rasnitzele noastre :), in cazul in care tu esti cafeaua ;)

mwahaha.

tare faza cu poliztie si jandarmi pt o *** :) RLOL. ma sparg de ras.

toti de aici incercam sa-ti explicam ca desi avem rasnitze in 4 cilindrii, se pot scoate performantze super din ele, care dau fum si la v8-uri, un v8 la 250 de cai si 300 si ceva nm cuplu nu mi se pare mult.

ce zici oare de golf v gt 1.4 TSI de 170 de cai ? sau de polo g40 ?

chestia e ca tu nu intzelegi ca si din astea mici se scot calutzi multi si cuplu imens si fiind mult mai usoare ca tancu tau sigur pe *** si nu numai te macina de numa ;) si dupa aia mergi cu coada intre picioare ca ti-ai luat-o de la un 4 in linie.

si eu pariez pe zim ;)

golf g60 limited :

1989 brachte Volkswagen die auf 71 St

Modificat de iZOTOPE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog sa incetati cu provocarile la adresa lui CATAVENCU pentru a putea reface un climat de liniste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

D-nul Andrei noi nu il provocam pe Tov. Catavencu ci doar dorim sa onoram provocarea lansata de catre dansul.

Acu' ca tovarasu Catavencu a mai aberat prin zona chiar ca ....

Daca ar fi sa fiu baiat salon as concluziona cu 'Atunci cand 2 iti spun ca esti beat te duci si te culci !'

Dar de ce sa fiu baiat salon cand tu esti taman din toporu' pe care ma acuzai in unul din posturile anterioare ca as fi eu.

Ba baiatule esti plin de flatulatii si macar daca ai tine gura inchisa sa nu se simta ... da dimpotriva tu o tii larg deschisa ca sa faci curent pe tot miniforumul nostru de Golf 2 si sa ne umplii de miros de ......

Crezi ca esti singuru' care are serviciu sau sefi ? Sau la tine e putin mai nasol si in loc sa fii angajat esti sclav si muncesti 24 din 24 ca in cazul asta noi amarastenii de aci facem o cheta sa iti dam ceva banuti si ai si tu timp lliber. Si chiar daca ar fi cum zici tu ca muncesti 24 din 24 atunci de ce ai mai deschis gura sa lansezi provocari pe care nu le poti onora, doar ca sa faci curent.

De ce ai nevoie mai amaratule sa ti se inchida suseaua cand te dai tu ? Ai fost sofer de bascula si iti e frica ca nu o sa nimeresti drumu drept decat daca are 4 benzi pe sens ? Sau carecumva oi fi vreun V.I.P ( a se citi very important prost) ?

Pt ce iti trebuie camere video sa vezi daca ti-ai geluit bine chelia ?

Am mai vazut din astia umflati de aer ca tine da tu esti 'creme de la creme!'

Te-am chemat noi pe aici prin curtea noastra ? Te-am intrebat noi de sanatate ? Pai atunci de ce te iei tu de sanatatea noastra!?

Si citand dintr-un clasic in viata 'Bai animalule !' voi incheia cu binecunoscutul 'lasa-ne, lasa-ne!'

Daca cineva doreste sa ma contrazica va rog sa o faceti aici si nu prin PM-uri iar daca vreun moderator vrea sa-mi dea Warn as prefera ca acel moderator sa fie de aici de pe aria noastra nu de pe altele nu de alta dar corect e fiecare sa isi vada de felia lui.

Modificat de G60
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

[haideti sa incheim totusi ... nu are rost [

masina expusa in primul post exista si se stie ce poate si din ce este facuta

ca sunt 4 sau 8 [pistoane asta e

domnu catavencu ai facunt un 328 doar daca respectivul nu ti-a dat importanta

ai v8 bravo eu am 1.6 diesel si sunt fericit ca merg gratis dar oricand pot sa scot un ursulet sa-ti rupa v8-ul de cate ori vrei tu-

si sunt complet de acord cu antescriitorul meu

Modificat de Buum
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveti dreptate majoritatea si pentru ca el nu are.. ati sarit, dar prea ati sarit 20 de oameni ca niste vulturi..oricare dintre voi care isi iubeste golful si poate e gti poate e vr6 si ar fi intrat pe un forum audi si ar fi inceput sa zica ca drege si ca face probabil si-ar fi primit acelasi tratament, si aicia trebuie sa intelegeti mai bine ca oricine ca fiecare isi iubeste masina la nebunie si pentru fiecare reprezinta supremul, asa e firea umana, mai ales ca golful 2 dar si audiurile vechi au starnit mari pasiuni si sunt legende. Totusi, un lucru cu care nu sunt de acord, multi de aici spun ca cunosc pe nush care cu nush ce masina care vine si il rupe..veniti voi fratilor nu cu prieteni cu masini. Intr-adevar, sunt aici cativa care l-ar infrange cu propria masina, ZIM, G60, Sorin cu vr6, numa prin simplul fapt ca omul a spus in cat scoate suta, 7 sec nush cat..iar despre Zim se stie banuiesc ca a scos 6 secunde, deci lucrurile erau clare si simple de rezolvat. Sper ca nu am deranjat pe nimeni

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca idee, pt cei din Bucuresti: numele real (?) al lui Catavencu este Robert Duhanov, si (zice ca) il putem gasi in fiecare seara prin ceva bistro de langa Hilton, cica sa intrebam la receptie ca il stiu (eu unul am sunat acolo dar oamenii nu auzisera, ma rog). Poate mergeti pe-acolo sa-l rugati sa faca o ***, ca eu nu stiu cand ajung in Bucuresti :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sorin Golf 3 cabrio

Eu unu il astept la orice ora din zi si din noapte, daca are si o camera si cativa tovarasi s-o filmeze cu atat mai bine...

...Stie el cu ce masina il astept, ca-i baiat istet :D ...

Eu atat am de spus restul fapte nu vorbe ! ! !

Modificat de Sorin Golf 3 cabrio
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

frate nu are rost sa ne certam cu cineva care nu respecta acest forum,si abereaza aiurea,dac te tine vino frate pe strazi si facem treaba cum trebuie si atunci vedm care este treaba v8-ul tau sau jucariile noastre in 4 cilindri bafta si respect

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

el lucreaza in publicitate si are shef....de aia a scos o cu cameramanii profi :evil: :lol: si pe telefonu mobil se vede cand te face unu.

si io lucrez in publicitate...si tot am timp de mesterit la masina ....de *** nu e cazul (inca :rolleyes: )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-au iscat prea multe discutii pentru asa putin. Dar era de asteptat avand in vedere tonul si atitudinea zeflemista a lui catavencu, ca sa nu mai spun ca ne-a jignit pe toti cand el de fapt nu are nici cea mai vaga idee cu ce se mananca tehnica auto. Nu are rost sa mai continuam cearta, daca vrea sa se convinga cu adevarat cum stau lucrurile o poate face. Si asa a fost mega bagat in seama de catre noi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am citit cu interes tot topicul asta...interes sa vad pana unde se ajunge. Credeti ca mai are rost sa provocati un om, in mod public pe forum, chiar daca el a lansat prima provocare? Puteti sa ii dati PM-uri, dar acum nu are rost sa faceti glume pe seama cuiva care nici nu mai poate replica, cel putin aici (doar a luat warn). Incercati sa fiti voi cei care raspund la obiect si on topic si nu lasati discutia sa se transforme in altceva. Uitati unde s-a ajuns...de la prezentarea unei masini superbe (chiar daca e model mai vechi), la provocari intre noi, membrii forumului. Stiu...toti o sa spuneti...El A INCEPUT. Haideti, sa fim seriosi... Mai suntem la scoala? Cititi cu atentie toate posturile... O sa vedeti ca si dintre voi, unii au folosit un limbaj "colorat" la adresa lui Catavencu...si voi nu ati luat warn, el da. Lasati-l in pace, fiecare cu "dragostea" lui. El cu V8-ul si voi cu G60-ul ala de la inceput si cu celelalte masini pe care le-ati mai dat cu link-uri pe aici. Toate sunt niste masini frumoase si fiecare au ceva special...numai ca fiecare au fost facute cu un alt scop. Si eu sunt pasionat de masini si eu incerc sa o fac pe a mea racheta...da legile fizicii nu le invingi asa usor. Cand o sa imi pun NOS poate vin sa ma dau cu voi. Glumeam :rolleyes: Sper ca nu am suparat pe nimeni pe aici, mi-am expus doar parerea in calitate de membru pe acest forum. Respekt

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Avand in vedere ca d-l CATAVENCU a luat pauza eu zic ca putem incheia capitolul asta. Si-au spus multi off-ul, poate nu merita sa ne coboram la o asemenea atitudine provocatoare, poate omul nici nu are masina, poate e un copil....nu stiu....cert ii ca s-a vazut comunitatea Golf, Jetta I&II care a reactionat promt, si cum am mai spus anterior s-a mai animat putin sub-forumul, ca parca prea intrase intr-o perioada anosta. :evil: Poate altadata cand o sa ne mai intalnim cu ceva asemanator o sa pasam link-ul topicului acesta pentru o lectie mai buna...:rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu il cunosc personal ,e om in toata firea si are si masina care e o piesa deosebita... in rest nu vreau sa comentez. Ca sfat, impacati-va !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!