Jump to content

Ce parere aveti baieti


gugu558
 Share

Postare recomandată

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • CATAVENCU

    15

  • iZOTOPE

    7

  • jmf

    6

  • gugu558

    6

pai daca ai 225 de cai eu zic ca trebuie sa iti dea cineva un premiu...nu prea vad cum scoate motorasul ala 225 dar....dar bada fisa dyno si te credem...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina nu este a mea( cu toate k mi-as dori-o) :( .am gasito pe un site de vanzari din germania si asa spune neamtu ala k are,acuma.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e belea. :( imi place

o vad cu niste praguri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pardon are 275 cp.poate fi vazuta si pe mobile.de

A, si cere 5500 euro neg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina nu este a mea( cu toate k mi-as dori-o) :( .am gasito pe un site de vanzari din germania si asa spune neamtu ala k are,acuma.....

4cil in linie 225 de cai...acuma hai sa fim seriosi

eu am v8 de 3,6L 250cp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E golf rallye g60, o editie limitata, si cam atatia cai are.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa intri si pe mobile.de si o sa vezi k asa manank neamtu k are.acuma daca e adevarat........

daca nu ar mai fi taxe vamale(si s-ar putea inmtr) :P si maine m-as duce sa o iau,ar fi ceva unicat in Rom :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

4cil in linie 225 de cai...acuma hai sa fim seriosi

eu am v8 de 3,6L 250cp

Din motor de 2L turbo se scot si 500 de cai. Ca sa nu mai spun ca 250 cai se scot si din 2L aspirat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok ok...daca are cineva o masinutza d'asta as vrea sa fac si eu un drag de 400m....

vreau si eu o fisa dyno la un motoras d'asta batranel care scoate 225....

Am vazut si eu codres EVO 9...da ala e altceva....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

http://www.carfolio.com/specifications/mod...&Volkswagen

Mai sus sunt specificatiile la tipul asta de golf. Banuiesc ca ai audi v8 si nu cred ca ai vreo sansa cu golf limited si oricum nu stiu cate sunt in romania. Poti incerca cu golf2 16v sau G60 si s-ar putea sa ai o surpriza chiar daca ai audi cu 8 in v :(.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gaseste-mi unu si ....I'm ready to race...

el 7.2sec 0-100km/h....eu 7.6

dar eu cand schimb vit 1 la 6500rpm am 102km/h .....mai am si un quattro care cred ca conteaza la aderenta

In fine hai sa ne oprim aici...sunt deja demult off topic

Modificat de CATAVENCU
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Catavencu abitene-te daca nu cunosti .... vrei sa vezi cum te indoaie o masina cu motor 4 in linie ia incearca un Civic Type R e adevarat ca are 2 litri cilindree dar e aspirat sau incearca un Renault Clio Sport putin aranjat ... e posibil dupa aia sa te lasi de sportul V8.

Ce zic baietii pe aici nu e minciuna.

A si ca veni vorba daca nu ma inseala lentila nu e un rallye masinuta e o mica corcitura cu bord de corrado fata de rallye si motorul este un g60 16v daca e sa ma iau dupa galeria de admisie.

P.S. Daca tot esti asa suspicios ia arunca mataluta ochiul pe aici: www.ame-racing.de,www.rp-motorsport.de,

www.orz-motorsport.com.

Modificat de G60
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Catavencu abitene-te daca nu cunosti .... vrei sa vezi cum te indoaie o masina cu motor 4 in linie ia incearca un Civic Type R e adevarat ca are 2 litri cilindree dar e aspirat sau incearca un Renault Clio Sport putin aranjat ... e posibil dupa aia sa te lasi de sportul V8.

pai se putea sa nu fi tu din topor?ce dreacu chiar asa nu poti sa discuti si tu civilizat...parca e motoru dezvoltat de taicatu...

Stai bre calm si discuta civilizat...

Dupa cum spuneam un motor in 4cilindrii ramane un motor mic chiar daca are 300 de cai...pana intra turbo fumezi o tigara....si nu trage liniar.

nu poti compara un V8 de 300 de cai cu un L4 de 300 de cai...

E golf rallye g60, o editie limitata, si cam atatia cai are.

frate are 252Nm cuplu...v8 are 380Nm cuplu...oare o conta asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cele cu supercharger, cum e asta, nu au lag ca la turbo.

frate are 252Nm cuplu...v8 are 380Nm cuplu...oare o conta asta?

Conteaza, dar nu asa de mult cat crezi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu nu vreau sa fac un versus intre golf si V8...si ar fi naspa sa ajungem la o cearta din asta...Eu intotdeauna compar masinile ca sa ajung la o concluzie...

Atata tot...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

4cil in linie 225 de cai...acuma hai sa fim seriosi

eu am v8 de 3,6L 250cp

si le compari prost. cat de grea e masina ta?

sunt 2 useri aici care iti mananca masina pe paine.

dar daca e sa pun pariu, nu pun banii pe masina ta. quattro nu e neaparat un avantaj.

mai bine ai zice ca nu e prea puternic motorul tau pt cilindree asa mare decat sa zici ca ce e mai sus are putere prea mare pt cilindree mica. n-o sa iti vina sa crezi cum urca in ture motoarele alea.

cauta date despre g60 16v limited edition.

Modificat de XANu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uite altu...de unde dracu aterizati nu stiu...

ca tot sunteti pasionati voi aveti habar care e platforma de constructie a motorului v8 ?

va spun eu...vAG a luat 2 motoare de golf GTI si a facut unul...un V8

ia dati un search pe google ca nu ma obosesc ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Man da' tu esti dus rau. De ce ai intervenit totusi pe forumul asta? Nu ne poti lasa cu gandacii nostri in pace si noi sa te lasam cu v8-ul tau?...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uite altu...de unde dracu aterizati nu stiu...

ca tot sunteti pasionati voi aveti habar care e platforma de constructie a motorului v8 ?

va spun eu...vAG a luat 2 motoare de golf GTI si a facut unul...un V8

ia dati un search pe google ca nu ma obosesc ...

Catavencule ... nu mi-o lua in nume de rau dar tind sa cred ca esti cam complexat . Iti place puterea si lucrurile grandioase dar accepta ideea ca daca ai un v8 nu inseamna ca ala e putere absoluta si motoarele mai mici sunt slabe , nu stiu ce motorizare ai tu dar eu m-am dat cu un a6 2,5 litri si nu a avut nici o sansa si alta faza care mi-a ramas adanc intiparita in minte este cu bmw 740i v8 intrecere cu opel astra turbo 2 litri si bmw-ul nu a avut nici o sansa .

Asa ca ramai tu cu motorul tau mare si noi cu motoarele noastre mici da' rele :) :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai eu inteleg ideea ta ...dar spun ca putere fara cuplu la spint e o varza...asta e clar....si nu mai face presupuneri eronate despre mine ca iesi in contradictie...

o sg data in viata mea m-am intrecut(drag) cu un BMW 328i E46 pe care l-am facut...in rest nu folosesc masina mea la curse ca e o idiotenie...asta nu e masina de curse

De faza cu BMW nu stiu ce sa zic....dar pot sa zic ca am condus Cayenne Turbo...cat e magaoaia aia de mare si grea iti raman ficatii in portbagaj la ce acceleratie are....

@jmf ....daca eu sunt dus...tu esti mort!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stai tu linistit ca si cayenne turbo a furat-o la curse,acuma nu neaaparat daca este porshe nu poate sa i-a bataie,si cred ca o dati in cearta,aceste discutii aiurea nu isi au rostul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!