Jump to content

Montare intrare auxiliara pt radio-cdplayer Stream


goldeye3002
 Share

Postare recomandată

Oare cum putem monta acea intrare auxiliara pt cd-playerul Stream, si aici ma refer la ''vechiul'' Sream care nu citeste mp3, a facut cineva o astfel de operatiune, se poate face??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

..stie cineva cum conectez un telefon mobil nokia 6680 la acea intrarea auxiliara din cotiera? exista vreun cablu( de casti? ) modificat in acest sens pe piata?...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru 6680 exista un adaptor ca sa folosesti cu el casti cu jack standard, de 3.5 mm - Nokia Audio Adapter AD-15. Poate folosind adaptorul asta si un cablu 'home-made' se poate conecta..

Modificat de ViVi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca se poate monta o astfel de intrare.Eu am Stream Mp3, care are aceasta intrare.Atasez niste imagini cu semnificatia pinilor din spatele Playerului Stream.Practic,semnalul se introduce prin conectorul cd-changerului,adica conectorul B.Si avem asa:

-Pin 2-Masa de semnal

-Pin 8-Semnal canal dreapta(+)

-Pin 9-Semnal canal stanga(+)

In orice caz, la octavia mea este o eticheta lipita pe player care arata semnificatia tuturor pinilor.Bafta la bricolat. :)

PS: Daca vreti sa va puneti iesiri de linie la Stream(adica pe RCA), va invat cum se face si asta :(

Salut.

Modificat de Marku
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
PS: Daca vreti sa va puneti iesiri de linie la Stream(adica pe RCA), va invat cum se face si asta :unsure:

Salut.

Da te rog zimi cum sa fac asta.. ca miam cumparat o mufa AUX care se monteaza in Jumbo Box si as vrea sa stiu unde se conecteaza la STREAM MP3 (am o Octavia 2 Ambiente)

Multam mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai soclul acela de AUX are o mufa care se infige in player.Dar sa stii ca este de intrare semnal, nu de iesire.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu mi-am comandat toate piesele aferente pentru montare mufa aux

Nu au venit inca

Va tin la curent cu solutia

Modificat de diagnozaauto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cat te-au costat piesele si mai ales de unde le-ai comandat??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca conectezi telefonul la audio prin aux, poti sa auzi conversatia in boxele masinii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi cer scuze daca nu postez unde trebuie. Am un iPod Nano 4Gb si ma intrebam daca pot sa-l conectez la sistemul audio prin mufa din cotiera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oare cum putem monta acea intrare auxiliara pt cd-playerul Stream, si aici ma refer la ''vechiul'' Sream care nu citeste mp3, a facut cineva o astfel de operatiune, se poate face??

http://vwforum.ro/index.php?showtopic=3035&st=40

sau text:

Pana la urma am montat interfata (fara FM) care foloseste functia AUX a RCD Stream de pe Octavia II (la Alarm Systems pe Drumul Sarii). Afacerea a costat vreo 4 mil cu: interfata+niste mufe adaptoare+cablu audio cu jack+manopera.

Sunt multumit ! Dar ... si acum ma ustura buzunarul.

In final cred insa ca a meritat. Pot conecta acum orice device audio portabil (am un pocket PC pt mp3-uri si un cass portabil pt casetele vechi).

Si ... am evitat pana la urma solutia ... "FM transmitter".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu mi-am comandat toate piesele aferente pentru montare mufa aux

Nu au venit inca

Va tin la curent cu solutia

Care sunt piesele aferente acestei mufe?

1.Rama mufei (nu stiu cum sai zic)

2. Mufa Jack Stereo Mama

3. cablu care duce prin chestia centrala pana la radio stream mp3

4. jack stereo tata care se infige in stream mp3

Eu asta cred ca ar fi :hainoroc:

Astept sa mai completezi tu sau sa ma corectezi

Multumesc

Imi cer scuze daca nu postez unde trebuie. Am un iPod Nano 4Gb si ma intrebam daca pot sa-l conectez la sistemul audio prin mufa din cotiera.

Da il poti conecta la aux din cotiera.. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1.Rama mufei (nu stiu cum sai zic)

2. Mufa Jack Stereo Mama

3. cablu care duce prin chestia centrala pana la radio stream mp3

4. jack stereo tata care se infige in stream

Sunt doua mufe dreptunghiulare,niste pini,plus mufa mama din cotiera

Cablu de legatura nu are,il fac singur

Comanda am facut-o la mine la servici,si a costat cam 100 ron

Luni vin piesele si ma apuc de lucru

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1.Rama mufei (nu stiu cum sai zic)

2. Mufa Jack Stereo Mama

3. cablu care duce prin chestia centrala pana la radio stream mp3

4. jack stereo tata care se infige in stream

Sunt doua mufe dreptunghiulare,niste pini,plus mufa mama din cotiera

Cablu de legatura nu are,il fac singur

Comanda am facut-o la mine la servici,si a costat cam 100 ron

Luni vin piesele si ma apuc de lucru

Cum arata mufele alea dreptunghiulare? una trebuie sa fie mufa mama jack stereo..

Poti sa pui niste poze?

Multam.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@diagnozaauto:Cum ti-ai comandat piesele necesare?Din vre-un catalog cu piese de schimb?

Modificat de SB_20_WOB
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam asa arata adaptorul pentru aux-in de conectat direct la Stream sau Audience.

Modificat de O2Driver
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@diagnozaauto:Cum ti-ai comandat piesele necesare?Din vre-un catalog cu piese de schimb?

m-am uitat cu atentie in etka skoda

nu sunt in alt catalog

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@O2Driver,vezi ca nu e mufa buna.Mufa aceea are 18 pini si pt Audience trebuie mufa cu 12 pini.Uita-te chiar pe desenul cu pinii de la Audience care l-ai atasat.In zona cu CDC,+Ub,CD+,CD- etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@O2Driver,vezi ca nu e mufa buna.Mufa aceea are 18 pini si pt Audience trebuie mufa cu 12 pini.Uita-te chiar pe desenul cu pinii de la Audience care l-ai atasat.In zona cu CDC,+Ub,CD+,CD- etc.

@SB_20_WOB, am intentionat sa dau doar un exemplu pentru cei care erau interesati sa stie cum arata asa ceva si am pus pozele simbolic, de aia m-am si exprimat cu "Cam asa arata...".

Mersi oricum pentru atentionare, se mai lua careva 1:1 dupa poze si luam bobarnace in cap daca nu potriveau ;) ...

P.S. Din pacate n-am edit pe acest topic si nu mai pot muta linkul de la Stream la Audience, mea culpa!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

stie cineva cum se scoate cd de pe masina proceduri? masina e O II elegance

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este prins in 4 suruburi acoperite cu capace. capacele sunt cam in colturi... unul in stanga butonului de eject, altul in dreapta butonului de info iar jos tot cam asa sta treaba. capacele nu stiu cu ce sa iti zic sa le scoti, dar banuiesc ca nu ar fi prea greu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar mai intai scoti marginea ce acopera panoul de climatronic pana sus aproape de butonul de avarii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar mai intai scoti marginea ce acopera panoul de climatronic pana sus aproape de butonul de avarii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scuze. asa este. mai intai marginea aceea. nu e prinsa in nici un surub....doar cleme. deci grija mare!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!