Jump to content

Capac de plastic in praguri


silencer
 Share

Postare recomandată

F l o r i n

dap... in jurul la 25 lei bucata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    11

  • C o s m i n

    11

  • Eto

    7

  • VWali

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu am cumparat acum 5 ani la Passat-ul de 100cp ce-l aveam atunci cu 200.000lei bucata. Mi s-au parut cam scumpe, si si acuma mi se par...

Trebuie sa le cumpar amandoua la Passat-ul asta, ca s-au rupt singure si acuma nu mai stau. Dar m-am gandit sa le lipesc cu super-glue pe astea rupte... A mai facut cineva prostii de-astea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passat_A S L

Unu din ele l-am cumparat de la reprezentanta si am dat 48 de lei parca si celalalt e lipit cu picatura si acolo o sa moara.Si l-am lipit si pe cel nou ca sa nu mi-l mai fure.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu il am pe cel din dreapta lipit cu picatura!

Dar pe cel din stanga, ori mi l-au furat ori s-a rupt si a cazut!

A mai ramas o bucata...aceea kre vine prinsa in prag, de aceea tind sa cred ca s-a rupt, nu furat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la Augsburg sigur le gasiti.eu de acolo le-am luat anul trecut

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

C o s m i n

Gasesti oriunde. O piesa inutila. Mai bine stateau la cafea cand au proiectat pragurile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum sa le lipiti cu picatura? Si cand faci pana ce faci? Il rupi jos?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ridici masina cu cricul OEM nu ai nevoie sa folosesti acea fanta.

Eu pun cricul mai sub masina, il clipsez in buza de metal dintre roata fata si cea din spate, buza respectiva traverseaza sasiul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Sigur ca da. Nu are treaba. Totusi, nu recomand superglue... mai bine prenandez - e mai flexibil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

eu am lipsa ambele capace si cand am intrebat la doua magazine de piese auto (oras mic fara reprezentanta) mi-au spus ca pot comanda dar sunt in jur de 80 Ron bucata... :icon_cry: nu stiti unde as gasi evident mai ieftine?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hotie pe fata...

Du-te la reprezentanta ca sunt mult mai ieftine. Cu 80roon iti iei trei bucati...

Ai incercat la dezmembrari?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la dezmembrari am intrebat dar nu aveau... la reprezentanta voi intreba cand ajung prin Cluj...poate gasesc pe net pe undeva...off topic...vad ca esti din Zalau...masina de acolo am cumparat-o exact acum 1 an :D ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

salut, sunt din iasi, si am acceiasi problema cu cele doua capacele de plastic lipsa.

Daca e cineva care imi poate da un set, il rog sa imi lase pm.

ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot n-am inteles de ce nu mergi la reprezentanta din Iasi. Mai ieftin nu vei gasi niciunde. Iar sh nu merita sa iei ca se cam distrug.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
vw_passat_iasi

pentru ca nu le pot aduce...nu au de unde sa comande...

Modificat de vw_passat_iasi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si-atunci la ce se mai numesc "reprezentanta"? Sa aiba tarife la manopera cu pretentii de profesionisti?

Traim in Romania...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Reprezentanta nu poate sa le comande? Ce hilar. Adica un banal magazin poate si ei nu? Mi-e ca n-au vrut sa se complice pentru suma aia modica.

Modificat de Mishutz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Reprezentanta (daca poate fi denumita asa) trebuie sa aiba PE STOC maruntisurile astea. Sunt consumabile, se pierd la Passat-uri intr-o veselie.

Inteleg ca nu au piese scumpe si/sau rare, dar cleme, plastice, capacele... e de rasul lumii sa le ceri pe comanda.

 

Un bun feedback pentru Sandra Trading din Iasi (daca intamplarea e reala). ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vw_passat_iasi

Cosmin ms de reply la problema mea.

Da am lamurit-o. Mi-am facut curaj si am mai sunat o data, chair azi.

Acum probabil am nimerit o persona diferita, care mi-a zis ce exista reperul, dar pe comanda.

 

Bun,deci pentru colegii care au/vor avea nevoie de acest reper:

capacel prag stanga: 3B0 853 917

capacel prag dreapta:3B0 853 918

Pret: 32ron+tva=39,69RON

Livrare: de la o zi la alta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt exagerat de scumpe rahaturile alea de plastic. E incredibil cat poate cere vw pe niste piese de toata jena, care costa practic cativa lei - cel mult. Ca sa nu mai vorbesc ca sunt inutile. Puteau sa faca pragul ala dintr-o bucata. Am si eu unul lipsa, iar dupa ce il fac rost o sa-l lipesc definitiv acolo.

Modificat de valioglu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

iarna se aduna gheata in spatele rotilor si cand pica... se mai intampla sa plece si capacelul respectiv.

 

Cam in fiecare primavara trec pe la porche si iau cate unul.  costa 30-40 RON

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Eu le-am lipit de vreo doi ani, pentru ca la fel mi se intampla si mie. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sau mai pleaca cate un baiat bun, cu ele in mana. Cel mai sfant - exact asa este.... lipite, ca oricum, nu ajuta la nimic, daca le poti deschide

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Imi puteti recomanda un magazin in prezent de unde pot achizitiona aceste capace de plastic ? La porsche sunt 52 lei, nu stau sa dau atata pe niste plastice.

 

Plus de asta poate cunoasteti un magazin care importa mai multe componente pentru VW Passat B5.5 ( bandouri, chrome-uri de la bandouri, etc. ) elemente exterioare de caroserie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi in aria anunturi... avem colegi care au magazine. Oricum, pretul lor nu o sa difere foarte mult... ultima oara cand m-am interesat, erau in jurul la 40 lei parca...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!