Jump to content

Capac de plastic in praguri


silencer
 Share

Postare recomandată

imi lipsea si mie unul pe stanga... magazin auto si comandat... ieftin si usor de montat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    11

  • C o s m i n

    11

  • Eto

    7

  • VWali

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

se aduce pe original la 20 Ron in cateva zile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

as dori si eu un asemenea capac de prag ..........eu ma oftic rau de tot deoarece mi-a fost furat imediat dupa ce fusese inlocuit :) eu stiu ca se gaseste asa ceva sigur la Porche si la Midocar ...o sa fac o excursie pana acolo ! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Unde se termina caroseria masinii (jos) ,exista o banda de plastic negru care imbraca marginea tablei din fata pana in spate (banuiesc ca un fel de protectie impotriva apei,noroiului,etc....).Ei , la vreo 20-25 cm in spatele rotilor fata sunt 2 capacele de vreo 5 cm care se scot din bandoul asta (una pe stanga si una pe dreapta---in fata rotilor spate nu exista aceste capacele ).Nu stiu cand,nu stiu cum,mi-a disparut un capacel din asta....si masina cand te uiti acolo pare incompleta...De unde gasesc panarama aia de capacel ,stie cineva ?Are un sistem de prindere cu 2 cleme-una in fata si una in spate ...Imi este cam jena sa o "iau" de la alta masina..... :P...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca este vorba despre capacelele de la locasurile pentru cric, atunci costa aproximativ 30ron la orice magazin de piese din import. Si intradevar este foarte urat sa "iei" de la alta masina.

Modificat de Xeo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu ca e urat ,de aia nici macar nu incerc.... Daca vroiam sa iau de la o alta masina ,nu mai postam aici, nuuu....???:P O sa caut sa vad la magazin daca gasesc...Multumesc de sfat (mai precis cu un nume de magazin poti fi?).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu ca e urat ,de aia nici macar nu incerc.... Daca vroiam sa iau de la o alta masina ,nu mai postam aici, nuuu....???:P O sa caut sa vad la magazin daca gasesc...Multumesc de sfat (mai precis cu un nume de magazin poti fi?).

Orice service VW are pe stoc asa ceva ca e o pb frecventa la passat :P. Dar eu i-asi face vanzare lui Volksman ca am mai cumparat de la el mai multe piese si mi-a placut ca e serios, m-a castigat de client :P!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Gasesti la orice magazin mai serios de piese auto import, sau in cel mai rau caz ti le aduce pe comanda. La reprezentante au sigur. Pretul este 300-350.000 bucata, m-am interesat eu. Pana la urma le-am facut eu din tabla de 1mm si le-am vopsit negre, exact ca originalele. Plus ca astea nu se mai rup cat tine masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

eu le-am asigurat pe mandoua cu picatura.nu ai treba cu ele daca pui cricul, va spun eu, am probat. :)

am observat ca multi nu le au.bine nu pui picatura cat sa nu mai poti sa le scoti nicodata de acolo sau schiar sa strici pragul, pui si tu cu bun simt cat sa le tina asa un pic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce capac de la prag,puteti fi un pic mai expliciti ca s-ar putea sa imi lipseasca si mie si sa nu stiu,plsss.Daca are cineva o poza ceva sa vad si eu :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce capac de la prag,puteti fi un pic mai expliciti ca s-ar putea sa imi lipseasca si mie si sa nu stiu,plsss.Daca are cineva o poza ceva sa vad si eu :Driver:

exact de unde incep pragurile din fata vezi ca sunt niste capace patrate negre, ele sunt puse cu scopul ca atunci cand ai pana sa le scoti si acolo sa pui cricul cu gandul sa nu strici pragul.oricum cricul nu atinge pragul asa ca eu le-am lipit ca sa nu le pierd

post-5514-1177068682_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

mi-au furat capacecele de la praguri pe fata acolo unde vine montat cricul.

unde pot sa gasesc asa ceva si cam cat costa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se aduce pe comanda, 20-30 de roni.

daca erai din buc iti recomandam Volksparts, asa, cauta magazine care aduc piese de import in zona ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Idem. Eu am intrat intr-un ciot (exact acolo din fericire, n-am stricat altceva). 2-30 RON.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

25 RON bucata,am cumparat eu doua. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

poate sa imi spuna si mie cineva ce rol au placutele acelea mici de plastic din praguri incercuite in poza ? sunte pe ambele parti ale masinii iar unul din ele imi cade mereu..

post-28053-1243286467_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

C o s m i n

O porcarie.

Proiectantii s-or fi gandit sa nu dea cricul in prag.

Insa merge sa bagi cricul fara sa le mai scoti afara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai bagi cricul mai pe sub masina nu? Eu asa m-am ganidt, desi nu am facut niciodata pana.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
R_a_z_v_a_n

Merge domnilor, dar pentru a avea o mai buna vizibilitate trebuie doar sa ridici acel capacel de plastic. Este doar pentru confortul nostru. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

C o s m i n

Cine are simtul mai dezvoltat in... degete, n-are nevoie sa scoata capacul. :icon_thumright:

Pui sina aia de la cric sa prinda exact buza de la prag. Asa e facut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
R_a_z_v_a_n

Corect si ce ziceti D-voastra :icon_thumright: da' neamtu' e neamt, nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

C o s m i n

Corect.

D'aia nu-s faine nemtoaicele, ca n-au nemtii simt tactil dezvoltat... :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine are simtul mai dezvoltat in... degete, n-are nevoie sa scoata capacul. :)

Pui sina aia de la cric sa prinda exact buza de la prag. Asa e facut.

Exact. Eu mi-am lipit ambele capace cu poxipol si nu mai am treaba. :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Idem cu liviu_petrasc cu exceptia ca doar la cel din stanga am facut asa care mi l-a rupt un idiot de la vulcanizare desi ii spusesem sa fie atent!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Hai sa va zic noutati... pret capacel 28,30 lei in reprezentanta.

Pret prag plastic (de la roata din fatza pana la roata din spate) 170 lei. Fara inrebari stupide gen de ce m-am intresat de preturi, etc :nono:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!