Jump to content

Ce becuri folosim la Golful 5? Recomandari pentru Interior si exterior


xqzme
 Share

Postare recomandată

Buna seara tuturor! Apreciez daca cineva mi-ar da o idee De unde as putea sa trag curent in portiere (pentru proiectoare cu logo la usi) la un G5 1.9TDI 105CP, Coupe 2004. Singura solutie la care m-am gandit, dar inconvenabila, ar fi sa trag de la lumina din habitaclu....asta ar insemna sa desfac airbag-urile din stalpi :|. Cineva mi-a sugerat sa trag de la lumina de la pedale, dar n-am asa ceva...sau exista sursa doar ca n-am lumina montata??? Ideea e sa am curent doar cand o usa e deschisa. Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua la toata lumea, este primul meu post pe care il scriu aici. O intrebare; Golf V varianta Trendline, din 2007 are lumini in portiere sau doar catadioptru?
Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna seara,

 

am si eu nevoie de cateva informatii, va rog frumos.

Tocmai mi s-a aprins in bord martorul cu "bec ars". Problema a aparut pe partea dreapta, si da, este faza scurta arsa. Poate fi si din siguranta? Sau sa cumpar de la un magazin piese auto becurile?

 

O alta intrebare, ar mai fi: - Ce faruri am la Golf 5? Xenon sau Halogen? (dupa mine, halogen. insa cautand pe "gugal" am observat exact ca ale mele si aveau xenon. M-au bagat in ceata. Nu le am cu astea, fiind incepator. Am un Golf 5, 2.0 SDi)

 

Am vazut pe aici configuratorul de pe site`ul Philips. Am vazut ca la Halogen imi trebuie becuri H7. As dori sa achizitionez (am vazut recomandari aici pe forum) pentru:

Faza lunga: Philips Xtreme Power Tip H7
Faza scurta: Philips Xtreme Power Tip H7
Pozitie: Philips Blue Vision Tip W5W

 

Ce sfaturi aveti voi, care ati mai intampinat problema?

Atasez si 2 poze, poate ma lamuriri si pe mine, cu ce faruri am cumparat masina, si ce becuri pot cumpara.

Va multumesc frumos. Seara faina sa aveti.

 

P.s.: in poza se vede ca bate foarte tare lumina, insa telefonul face poze proaste - nu este deloc orbitoarea faza scurta. :)

post-114742-0-13077800-1392837805_thumb.

post-114742-0-25162100-1392837811_thumb.

Modificat de staycu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bun. Multumesc frumos.

Recomandare de vreun site de unde sa cumpar Bec Xenon D2S? Sa fie ceva bun, nu chinezarie, sa iau vreo teapa.

Am vazut ca preturile sunt intre 2-300 lei / 2 buc...

 

Asta suplimentar, oricum maine dau o tura pe la niste magazine sa vad ce preturi mi se ofera...

 

LE: Multumesc frumos Robi!

Modificat de staycu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Recomand ultimul model de la Osram (NIGHTBREAKER ULTIMATE) :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Mi-am facut cadou de Paste becuri pentru faruri de la Osram, respectiv Osram Night Breaker Unlimited H7 si Osram Cool Blue Intense tot H7.

Care credeti ca ar fi potrivite pentru faza scurta si care pentru lunga?  Sunt convins ca parerile sunt impartite dar care aveti ambele modele enumerate si sunteti multumiti? Am momentan becuri stock care deja sunt foarte palide,si nu mai spun de vizibilitate noaptea.

Drumuri bune de Pasti!

 

PS. Ard de nerabdare sa le pun ,asa ca veniti...cu sfaturi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Osram Night Braker Unlimited am pe scurta si Osram night Braker plus pe lunga. Din punctul meu de vedere NB Unlimited pune-le pe scurta, sunt mai bune fata de cool blue pe timp de ploaie. Drumuri bune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Oricat am cautat nu am gasit becuri w5w galbene pentru pozitii la farurile mele cu xenon. Vreau sa activez US Lights si am o pozitie alba si una portocalie. Unde să mai știu căuta in Cluj? Pe net am gasit ceva w5w Philips Vision dar nu stiu daca sunt galbene

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se gasesc becuri galbene w5w, te duci si iei bec w5w de semnal si sunt galbene, eu asa am facut!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am sa incerc la ceva magazine cu piese auto de cartier.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bec semnalizare logan cel de pe aripa gasesti la reprezentanta dacia - renault

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dr_junior1980

La oglinda ( semnalul) se schimba becul sau trebuie schimbat cu totul?

Modificat de dr_junior1980
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E pe leduri si se schimba cu totul!!! daca a intrat apa sigur trebuie înlocuit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
mihai_daniel_vw

la achizitionarea golfuletului din semnatura am gasit in portbagaj o curie de becuri no-name H7 faza scurta de 100w.intreband fostul proprietar al masinii mi-a zis ca el o tine ca monstra pt cand se va arde vre-un bec.astazi mi sa ars un bec si cand am fost sa imi cumpar tanti de la magazin mi-a zis ca nu ar fi tocmai ok pt ca sunt de 100 w si nu de 55w cum ar fi trebuit.va rog sa ma lamuriti care este diferenta tinand cont ca pana acum am avut becuri de 100w pe masina si instalatia nu a suferit avarii si nici nu am primit flash-uri de la ceilalti participanti la trafic ca ar fi deranjati de lumina mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In primul rand nu sunt legale, 55w fiind maximul legal, si in al doilea rand posibil sa se ingalbeneasca plasticul farului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa traiti, lampile de la numar ce becuri au ?

 

Cel din dreapta se stinge cand aprind farurile, in schimb daca deschid masina din cheie, acesta se aprinde :|, mentionez ca nu am eroare in bord...

 

Stima

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica-l si tu poate nu face contact bine acolo.Cand am vrut sa pun albe m-am chinuit putin cand sa-l bag inapoi pe unul din ele ca nu intra ok si ramanea stins.Ma refer ca becul se baga in carcasa aia mica si alba de unde lumineaza la numar si carcasa aia o bagi acolo.Verifica si becu din carcasa aia mica ca si acolo trebuie sa-l bagi tot asa finut si sa stea bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna ziua,

 

A folosit cineva becuri  Ring Xenon Ultima H7 +120% sau Ring Xenon Max H7 +100% ?

Eu le-am vazut pe emag dar nu le-am cumparat.

Pe ambalajul primelor becuri (asa se vede in foto) spune ca ar avea 100% gaz xenon.

Credeti ca ar merita banii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot halogene sunt.

 

Xenonu e altceva.

 

Par ok, da un search pe goagal, sunt cateva filme pe YT.

 

Stima

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

ce becuri sunt standard pentru faza scurta pe golf 5?e prima oara cand mi se arde un bec si habar nu am ce tre sa cumpar si cum sa schimb

Modificat de Fzr011
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce becuri sunt standard pentru faza scurta pe golf 5?e prima oara cand mi se arde un bec si habar nu am ce tre sa cumpar si cum sa schimb

H7

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!