Jump to content

Achizitionare Passat B6


DArtagnan
 Share

Postare recomandată

pai vad ca ue sau non-ue termenele de livrare sunt egale....desi acum ar trebui decat sa le ia in primire si sa le trimita catre dealeri...nemaifiind vama de facut....vama sigur nu e...am zis in gluma.. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina mea e in drum spre Curtici de vreo saptamana si ceva (s-a fabricat in saptamana 2-8 iulie). Suntem in 16 si inca nu a ajuns. :) Mi s-a spus ca zilele astea ar trebui sa ajunga in vama.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A mea a plecat din vama si trebuie sa ajunga saptamana asta :)

Are cineva idee cat face trailerul din Curtici pana in Bucuresti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles ca maxim 2 saptamani face din Germania pana in Curtici si la fel doua saptamani maxim din Curtici pana un curtea dealerului. Eu sunt deja in saptamana doi de asteptare Germania - Curtici, apoi intru in a doua faza. :)

A ta in ce saptamana a fost produsa?

Modificat de geovadim
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Habar n-am, :P nu am primit nici o informatie despre masina pana acum o saptamana, cand mi-a comunicat ca masina se afla in curtici de 1 saptamana.

In restul timpului "abureli" de genul, nu avem informatii despre masina desi ea apare ca fabricata, asta acum aproximativ 1 luna, intarziere de 1 saptamana pentru dynaudio.

Nu am primit nici seria motorului sau a sasiului, asta e ;)

Ce stiu este ca a fost programata pentru transport curtici-bucuresti saptamana asta, sper sa :P pana la sfarsitul saptamanii!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si totusi cand s-a fabricat? Nu stii? Asta e imposibil sa nu fi stiut clar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost anuntat ca a venit azi masina, dar am inteles ca mai dureaza ceva pana se mai incheie niste formalitati? Aveti idee cat? 1-2-3-10 zile? :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de obicei 1 max 2 zile pt inmatriculare provizorie si rca eventual...si asta tine NUMAI de dealer..deci streseaza-i :lol: am aflat si eu ca mi s-a fabricat masina sapt trecuta...in ce sapt ti s-a fabricat? sa stiu si eu cat mai astept :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Dany. Ti-am zis ca eu nu am presat dealerul deloc. Ce e drept am sunat de doua ori, desi spusesera ca ma suna ei. O data ca sa aflu daca a fost fabricata si o data sa aflu daca a ajuns la Vama, dar mi s-a spus de catre dealer ca tocmai a venit un trailer si e posibil ca masina sa fie pe el. Ceea ce, dupa cateva ore, s-a adeverit. Mai am sa o ridic, am dat comanda pe 30 mai si a venit pe 23 iulie, eu zic ca e ok, s-au miscat bine cei de la Cardinal Motors Ploiesti. Practic la doua saptamani dupa fabricatie masina a venit in curte la dealer. Repet, fara presiuni. Nu spun ca nu sunt eu genul care presez, pentru ca in general daca simt sa o fac nu mi-e rusine, dar in cazul asta chiar nu a fost necesar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tinand cont ca si eu sunt la CMP cu masina...sper sa fie si la mine 2 saptamani....oricum cred ca acum este cea mai "grea" asteptare :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce e aia CMP? Legat de asteptare, eu nu m-am perpelit deloc. Nu imi explic de ce. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cardinal motors ploiesti :wub:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hm, masina a venit de luni, nici marti nu e gata si nu se stie cand va fi livrata... Cam ciudat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e posibil sa fie probleme cu orarul celor de la rutiera (inmatriculari) probabil.....eu zic ca problema este din cauza caldurii si orarele modificate etc....stiu cum e sa astepti "ziua" :251:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E posibil, cu caldurile astea... In afara sa dea jos ceara de pe ea si sa faca actele se mai fac alte teste in service?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

spalat, corectat zgaraiteuri sau lovituri cauzate de transport, inspectat ochiometric, inmatriculat si gata.

ps: glumeam la faza cu zgarieturile, in rest cam astia ar fi pasii ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In afara sa dea jos ceara de pe ea ?

Vezi macar asta sa o faca bine. Eu am avut niste ceara pe parbriz de noua care nu iesit usor si din cauza asta stergatoarele nu curatau geamul corect . Pe ploaie era groaznic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Catalin IOSUB
Care ar fi airbagurile in plus? In optionale vad numai urmatoarele airbaguri: Airbag lateral pentru locurile din spate inclusiv pretensionare centuri de siguranta spate. La ele te referi?

Daca imi pun climatronic sunt asa de importante acele geamuri fumurii spate si luneta?

Eu sunt obisnuit cu manual, parca nu imi vine sa iau DGS. Mai ales ca e nitel mai lenesa asa. :lol:

Hellloooooooooooooo...........

DSG lenesa?

Groove.......nu mai stiu daca tu ai DSG sau nu...dar la mine e adoua masina cu DSG..........

Poate intr-o alta viata sa mai imi iau manuala ca in viata asta sunt convins..........numai automata..............

O sa razi dar DSGul poate di controlat si manual. In pozitia D , daca dai schimpatorul putin in dreapta poti avea controlul manual al reprizelor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am DSG si sincer am obosit sa spun ca nu e deloc lenesa si este o cutie extraordinara. Consum mai mic decat la manuala, si multe alte avantaje.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

groove unde consum mai mic decat manuala ca m-a zapacit cu consumul :icon_thumright: numai 12-13% in bucuresti...de ex: Casin-arc de triumf-televiziune-dorobanti-floreasca-barbu vacarescu-lacul tei=12,4% si in nici un fel sarit de 2500 ture in modul D...acelasi drum cu octavia 2 1,9tdi 105cp (chip la 135) un 9,5-max 10%. poate e in rodaj si va mai scadea desi ma cam indioiesc...numai cand plec de pe loc si cand schimba intr-a 2 un consum de 49% respectiv 35% :evil: in schimb merita banii. CLAR!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

..boerie pe bani putini nu o sa gasesti niciodata!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu era vorba ca ma plang de consum ci doar ca nu se compara cu manuala(la consum)...si incercam sa imi dau seama cum ii ia lui groove mai putin decat manuala...am plecat usurel usurel de pe loc si sub 30% consum instant nu am vazut...poate nu am eu experienta cu dsg inca :blink: in primele zile m-a cam surprins dar m-am obisnuit si sunt impacat cu ideea...

drive safe

Modificat de dany
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer, nu inteleg cum de iti consuma atat. Am fost si la intalniri si am aratat ca am consum de 9 si putin, rqareori trecand peste 10. Si merg tot in Bucuresti, de multe ori in mare aglomeratie. Eu ma refeream ca, acelasi motor, dar cu cutie manuala consuma mai mult decat DSG-ul.

Tu ai facut comparatie intre Octavia de 105 cai si Passat de 170. Nu e acelasi lucru. Alta masina, alta greutate, cam totul difera.

Fa comparatie intre Passat de 170 cu DSG si Passat de 170 cu manuala. Atunci ai sa vezi diferenta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sincer nu stiu cam cat consuma o manuala de 170 pe passat...greutatea e de 1489kg parca din ce am vazut in manualul de utilizare si al octaviei de vreo ~1400...intr-adevar motorul e cu aproape ~70cmc mai mare decat al octaviei...oricum conteaza si faptul ca nu sunt obisnuit cu dsg-ul si conteaza si acest lucru...

ps: deja transformam topic-ul in "consum manuala vs cosum dsg" :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

;) 8,9-9,6 in oras si 6,2-7,5 afara - la manuala ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!