Jump to content

Achizitionare Passat B6


DArtagnan
 Share

Postare recomandată

Pai tanislav, la 7.000 euro si euro 5, nu ai sa gasesti vreodata.

Doi la mana, ai cumparat o masina dintre prieteni. Chiar daca avea km multi.

Este foarte mare diferenta.

Ai mare grija, la pretul asta nu prea gasest B6 sanatos. Poate din primul an de fabricatie, 2005.

Si asta cu o conditie, sa fie de la proprietar. Cauta incet, piata este buna de cumparat.

Dar, masinile foarte bun si an bun au pretul lor, adica mare (daca l raportezi la targ).

Smenu, nu arata rau masina, de acord.

Cam mic pretul (trebuie loc si de profit). Mare atentie la km. masina asta a costat bani multi la viata ei. Deci, atentie mare.

Ce sa zic, Individual stiu ca exista.

Uite, Florin doar ce a venit cu una proaspata. Diferenta de pret este de aproape o juma' de masina :)

Oare de ce?

Modificat de theo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inainte sa o cumpar pe a mea, a venit o cunostinta cu un Highline aproape identic, doar ca era DSG. Km - 220.000 ..... cumparata de pe un site de licitatii - si a scos-o in jurul sumei de 10.000 euro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Motoarele 2.0 TDI, de 170 cp, sunt de evitat...toate sau doar anumite serii? 4 motion, e de evitat pentru o masina SH, sau nu sunt probleme cu acest sistem? Cei care se pricep si bineinteles au si timp, imi pot recomanda si mie ceva Passat-uri B6 dupa 2008?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina este foarte dotata , nu stiu daca ii lipseste ceva.

Accepta test la reprezentanta. Sincer imi este frica de km multi.

Taptiteria arata impecabil. Majoritatea passat-urilor care le-am vazut (cu alcantara) aveau scaunele gretoase rau de tot.

Ce ziceti merita verificata?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic ca da.

Daca este vorba doar de km. mai negociati, depinde si cati sunt (daca).

O baza are omul, nu accepta oricine sa mearga la reprezentanta cand stie ca are belele.

Plus ca reprezentantele gasesc chiar mai multe belele decat are masina. Un lucru bun, pentru cumparator :lol:

Stiu cum este ca eu acolo merg cand vine vremea sa mi schimb masina.

Modificat de theo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stati linistiti.... mai toti samsarii accepta verificare acum... asta nu mai e o sperietoare pentru ei. Numai cand vezi masina in fata ochilor si o inspectezi vizual, asculti motorul, mergi cu ea... abia dupa aia mers si verificata - tester, sus pe elevator, etc....

De evitat in general, sunt motoarele dotate cu injectoare Siemens - BKC, BKP. Probleme mai au si cu pompa de ulei, pompa de motorina....

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai Florin, el probeaza un CR.

A, de unul singur nici vorba. Daca nu cunosti, obligatoriu mecanic sau o cunostinta care stie.

Probe la ea de orice fel. Vezi ca este aratoasa, treci pe cat poti peste acest aspect.

@ Ce pareri aveti ? Este destul de dotata.In bord are 195 mii de km pe anunt zice 170 mii anu cred ca este 2009 nu 2010.

ps. asa este, 2009. Are VIN si talon 2010. Si eu am la fel. Nu doar talon cum au cele fabricate dupa jumatatea anului in curs.

Este ultimul lot de 2009 cu serii de MY 2010.

Modificat de theo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. De ce ziceti voi ca motoarele de 170 cai sunt de evitat? Pe mine ma tenteaza motorul asta cu cutie DSG. Am citit multe post-uri, dar putina informatie despre aceste motoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca este PD are probleme la injectoare.

Daca este CR este ok. Sunt putine, si unele si altele. Au fost puse pe echipari de top.

Pret foarte mare de achizitie...

Modificat de theo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce cod de motor au cele PD? Le stii cumva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce stiu, BMR. Si are probleme la injectoare.

Avand cadenta mai mica de productie, nu a iesit asa in fata ca cele de 140cp. Vezi renumitul BKP 140cp.

Vorbind de injectoare.

In rest, este un motor grozav. Gurmand fata de restul, dar mai conteaza?

Modificat de theo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer m-ar fi coafat foarte mult unul de 140 cai, dar mi-e teama cu cate probleme am citit. Eu vreau din 2007, ca atat imi permite bugetul. Cel de 170 DSG e a unei rude si are toate injectoarele schimbate si un pret promotional pentru mine. :)

Fiindca am citit ca motoarele de 1.9 - 105 cai sunt cele mai fiabile, am cautat la vanzare, dar sunt fff putine masini.

Acum sunt asa cam nehotarat, ca as vrea si un consum relativ apropiat cu masina care o acum acum (vezi semnatura).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BMR-ul o sa-ti consume mai mult decat ce ai tu in semnatura. Pe langa asta ai sanse sa te lase pe undeva. La ce pret are combustibilul acum m-as indrepta spre motoare mai noi care au coborat consumul cu 1-2 litri la suta de km.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce se poate vedea din raport este ca la data de 23.12.2011 avea 191297km si la ultimul service facut tot la ei, in data de 20.09.2011, avea 174477.

cati km are acum ?

si inca un lucru interesant....masina a avut in dotarea standard RCD310, iar acum la piata are RNS510

Modificat de cridaia
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BMR-ul o sa-ti consume mai mult decat ce ai tu in semnatura. Pe langa asta ai sanse sa te lase pe undeva. La ce pret are combustibilul acum m-as indrepta spre motoare mai noi care au coborat consumul cu 1-2 litri la suta de km.

Crezi ca gasesc vreo varianta de motor 2.0 - 140cp, din 2007-2008, cu cat mai putine probleme? Consumul la ele sunt totusi in limita bunului simt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Registration date este data cand a fost inmatriculata?

Aceasta este 12.17.2008 , deci data productiei a fost inainte?

El zice in anunt ca e din 2010.

Navigatia apare si in pozele din document rns 510. Cred ca e o greseala de tehonoredactare sau posibil sa nu fii fost optiune din fabrica.

Masina are 195.000 km atat indica in bord deci cred ca sunt cei reali.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur ca e fabricata inainte.

2010 nu e sigur - daca era fabricata in 2010 - atunci era motor CR si facelift, asa zic nemtii, la B6-le cu interiorul nou, cum e si a mea - de la sfarsitul lui 2009, au trecut la interiorul nou. Asta are clima veche, volan vechi.... sunt curios daca are ceasurile rosu cu albastru - mai mult ca sigur.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt cu alb ceasurile si indicatoru din mijloc.

Care sunt motoarele de care sa ma feresc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt multe CR cu bordul vechi si clima si volanul.

Uite, eu am interiorul nou dar nu am clima noua. Numai 2010 curat are si clima noua.

Fabricat in 2010.

La ce zice ala acolo sigur este o neconcordanta.

Nici eu nu mai inteleg nimic. Suna l sa ti dea detaliiOri este sfarsit de 2008 cu MY 2009 ori este sfarsit de 2009 cu MY 2010 cum am si eu.

Oricum, CR ul este din 2008, nu si interiorul nou. Bordul nici atat. Plus ca are euro 5, asta este pe CR.

Ce ai cu motoarele?

De la CR poti lua ce vrei tu.

Din ce vad eu prin interior, (fetele de usi) este sfarsit de 2009. Repet, nu conteaza volanul. Are rear camera si RNS 510 o caruta de bani. Jantele la fel. Ce pot sa vad din poze.

Modificat de theo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam asa e... asta i-am zis si eu.

Oricum, sunt si 2009 cu PD-uri.... abia spre sfarsitul anului, au disparut toate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BMR-ul o sa-ti consume mai mult decat ce ai tu in semnatura. Pe langa asta ai sanse sa te lase pe undeva. La ce pret are combustibilul acum m-as indrepta spre motoare mai noi care au coborat consumul cu 1-2 litri la suta de km.

Crezi ca gasesc vreo varianta de motor 2.0 - 140cp, din 2007-2008, cu cat mai putine probleme? Consumul la ele sunt totusi in limita bunului simt.

BMP :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai da.

Sa l lamureasca omul.

Repet, este masina de o palarie de bani (noua).

Vorbeste bine cu persoane, poate ti dai seama si ce fel de om este.

Pai ce mai stai? Noi din fata unui monitor... nu avem cum sa ti fim de folos (mai mult de atat). Sper.

Da danmatyas, numai ca BMP ul este foarte rar. Unul este la tine :lol:

Modificat de theo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BMR-ul o sa-ti consume mai mult decat ce ai tu in semnatura. Pe langa asta ai sanse sa te lase pe undeva. La ce pret are combustibilul acum m-as indrepta spre motoare mai noi care au coborat consumul cu 1-2 litri la suta de km.

Crezi ca gasesc vreo varianta de motor 2.0 - 140cp, din 2007-2008, cu cat mai putine probleme? Consumul la ele sunt totusi in limita bunului simt.

BMP :)

Tu n-ai avut problemele frecvente de la motorul 2.0 la BMP ?

Modificat de volfied
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@volfied si eu it-i recomand un BMP!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!