Jump to content

Modificari Idei si Solutii pt Ibiza


LiviuLoto
 Share

Postare recomandată

Toma Aurelian

mult succes... :beer: ...sa alegi o culoare frumoasa sa nu iasa tiganie :hainoroc: ideea nu este deloc rea... dar daca imbraci fetele de la usi intr-o culoare cred ca o sa trebuiasca sa imbraci si scaunele in aceeasi culoare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cristian

    206

  • SORAN

    77

  • Toma Aurelian

    58

  • Cornel.B

    50

Top Posters In This Topic

Posted Images

Meci mult de urari. :hainoroc: Husele le am tot rosu cu negru(vezi poza). Am gasit si piele ecologica tot la nuanta respectiva.

Nu stie nimeni nimic despre subiectul asta?

post-7745-1178282770_thumb.jpg

Modificat de SAMSON
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

hello....imi spune si mie cineva care stie cum pot face rost de preturile accesorilor de pe seat.com ..... m-ar interesa...conturu cromat al grilajului cu logoul masinii ..... deschizatoarele interioare cromate...inelele cromate la gurile de aer conditionat...cotiera centrala la sofer....daca are cineva habar de preturi i-as multummi da mi-ar spune :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai simplu suni la un dealer Seat, dai codul produsului si ceri pretul.

Modificat de o3_cep
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

are caeva poza cu cotiera montat la masina lui?...si ce fel de cotiera ii si cat a costat cu tot cu montare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu m-am uitat pe ici pe colo dupa o cotiera si cea mai faina pe care am vazut-o ar fi asta , de la Kamei : ( parerea mea)

post-6388-1179861708_thumb.jpg

Modificat de Aries
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta o am eu de vreo 2 ani e 130 de euro fara tva la Porsche Aviatiei. Materialul e super bun s-a pastrat intact si nu se murdareste deloc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si aia de la Kamei cam cat costa nu stii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai cotiera din poza e de la Kamei :)), numa ca vine in ambalaj de seat/skoda. Pe ea chiar scrie kamei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti pune te rog o poza reala cu cotiera ta Kamei .... cum arata exact pe Ibiza ma intereseaza. Poza de mai sus pare a fi facuta intr-un Audi. Chiar sunt curios de rezultatul "real"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Bifez si la ibiza mea o noua achizitie.

Scuzati calitatea pozelor. Sunt facute cu telefonul.

Montajul a fost cu peripetii, dar in final a iesit ok. :D

post-5190-1180986371_thumb.jpg

post-5190-1180986376_thumb.jpg

post-5190-1180986381_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toma Aurelian

bun bun ... :) dupa investitia asta o sa umblii mandru cu cutia de suc infipta in suport ...sa merite investitia :scratch:...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu umblu mandru... ca sa merite investitia. M-am trezit de atatea ori ca imi las sticla de suc/apa langa frana de mana, sau in suportul ala dintre scaune si la in viraj mai strans a zburat in spate, si apoi sub unul din scaune. Chiar nu aveam unde sa tin o sticla de apa/suc la 0.5, in masina. Pentru asta l-am luat. Daca nu e fiabil, si mai rau o sa ma incurc de el, atunci teapa mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toma Aurelian

este foarte fiabil merita toti banii ...eu mi-am luat suportul de pahar din prima saptamana :( acelasi motiv... (am glumit mai sus)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ma pinsesem de gluma :(

Eram prins cu niste chestii la munca... oricum nu o luasem nici in nume de rau.

Inca ceva... in viitorul apropiat vine cotiera. :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce parere aveti de farurile astea. Putem sa facem asa ceva?A incercat cineva? Parerea mea e ca arata super bine. Cam la ce costuri se ridica modificarile astea sau se pot gasi in comert? Are cineva pe masina asa ceva(cu poze daca se poate).

http://img233.imageshack.us/my.php?image=350191083fq5.jpg

http://img74.imageshack.us/my.php?image=350194183ty3.jpg

http://img74.imageshack.us/my.php?image=350198223bc7.jpg

http://img53.imageshack.us/my.php?image=350202878ph4.jpg

Modificat de SAMSON
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am intentionat sa pun angel eyes la ibiza, din pacate farurile valeo cu care e echipata nu se pot desface, sau se desfac foarte greu si se pot sparge incercand. Si nu exista faruri after market cu angel eyes pentru ibiza. Nici cei de afara nu au gasit o rezolvare la problema asta, din pacate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tare tare dar tare rau ma bate gandul sa-mi pun angel eye la masina,nu tot farul ci doar lumina de pozitie,stie cineva cum , unde si cat?Daca puteti sa dati si ceva poze ar fi super.Imi imaginez ca arata senzational.De fiecare data cand var un BMW in retrovizoare singurul lucru pe care sunt invidios e lumina de pozitie mi se pare geniala ideea.

Ms.Peace to all. ;)

Am intentionat sa pun angel eyes la ibiza, din pacate farurile valeo cu care e echipata nu se pot desface, sau se desfac foarte greu si se pot sparge incercand. Si nu exista faruri after market cu angel eyes pentru ibiza. Nici cei de afara nu au gasit o rezolvare la problema asta, din pacate.

Am cerut inforatii pe un site(nu-mi amintesc care) legat de faruri angel eyes pentru ibiza,eu intrebam de setul de pozitii nu de tot farul,raspunsul a fost ca se aduc pe comanda si consta 250-300euro,daca gasesc mailul ti-l trimit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inelele de la angel eyes se conecteaza pe pozitie, normal. Sincer nu cred ca exista asa ceva, si oricum mi-as pune doar daca imi garanteaza cineva ca nu strica farul. Inele se gasesc, costa 200 ron 4 bucati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La valeo plasticul transparent de la far e lipit de corpul farului cu un adeziv foarte puternic, fata de hella, unde e folosit un silicon transparent, care se desface mai usor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La valeo plasticul transparent de la far e lipit de corpul farului cu un adeziv foarte puternic, fata de hella, unde e folosit un silicon transparent, care se desface mai usor.
;)

S eu pe ibiza mea de care am?

Poate cineva sa ma indrume in gasirea unei tobe finale sport,ma refer la tobe cu sunet Seat Sport.Am auzit de aceste tobe si as dori sa stiu de unde si cat costa.Multumesc. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E simplu sa afli de care far ai, oricum mai mult ca sigur ai Valeo, eu n-am vazut alta marca pe ibiza. Te uiti pe capacul negru din spatele farului, acolo e trecuta firma producatoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bara cromata pentru baza usii portbagajului se poate lua de la dealer? Pe site-ul PBA nu gasesc la accesorii si la Metrotehnica si Alto nici nu au accesorii pe site.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru accesorii consultati seat.com, e o sectiune speciala cu accesorii pentru ibiza:

http://www.seat.com/com/generator/su/com/n...ories/main.html

Mai departe notati codul de produs si intrebati la dealer de preturi.

Psrake, ce cauti tu e aici:

http://www.seat.com/com/generator/su/com/n...dings/main.html

Reference: 6L6071360

Chrome finish.

Reference: 6L6071360A

Matte chrome finish.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!