Jump to content

Vopsire etriere


WSN
 Share

Postare recomandată

@Ice, ai etriere pe spate?

daca vii la Amkart putem discuta detalii si sa vorbim si cu Dragos de kit.

eu sunt strans cu timpul, pot numai miercuri sau joi dupaamiaza. sapt. viitoare sunt in concediu.

daca nu ne vedem, ne auzim maine dimineata la un telefon.

<{POST_SNAPBACK}>

Pe mine ma mai puneti la socoteala? Si eu am etriere pe spate. Please vreau si eu etriere vopsite in rosu. Platesc taxe postale, expediere, bere pentru cine se indura sa-mi trimita si mie un pic de vopsea Foliatec rosie. :lol: .

Modificat de bladerunner
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 606
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • razdan

    24

  • Ice_2k

    22

  • voinea

    13

  • BogdanS

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pt cine este interesat ,am ramas cu 3/4 dintr-o cutie de vopsea rosie .

Daca va place noanta ,v-o dau cu cea mai mare placere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca eram din Bucuresti iti faceam o vizita :lol: , dar asa :D . E Foliatec vopseaua?

Modificat de forceturbo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu este foliatec,dar eu am dat de 3 luni si se mentine f bine .

Oricum o dau gratis :lol: :D ;) .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce zici laVW, ne bagam la vopseaua de la ibizafan?

@ibizafan :lol: vii diseara la carturi?

Modificat de Ice_2k
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vin la karturi,dar vopsesaua o am acasa...de unde sa stiu ca vi sa facut de vopseli :lol: :D .

O iau maine la mine si veniti sa o luati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Michael_9N, ai vopsit si fulia de prindere a rotii?! din cate i-mi dau eu seama aceasta nu se vede cand montezi roata!

<{POST_SNAPBACK}>

da, eu am dat pe tot (mi-a fost mai usor). uitati poze cum au iesit, super bine :lol:

fata :

resizeofdscf43201qb.th.jpg

spate :

resizeofdscf43217fw.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adrianciocalau

Baieti, nu gasesc nicaieri verde! Am gasit ceva spray-uri termorezistente Dupli-Color, insa vad ca nu exista decat rosu, galben, negru, argintiu si albastru... (http://www.dupli-color.com/products/caliper.html)

caliper_01.jpg

caliper_02.jpg

caliper_03.jpg

caliper_04.jpg

caliper_05.jpg

Am gasit doar vopsea normala, insa nu cred ca o sa tina prea mult...

Modificat de adrianciocalau
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe mine ma mai puneti la socoteala? Si eu am etriere pe spate. Please vreau si eu etriere vopsite in rosu. Platesc taxe postale, expediere, bere pentru cine se indura sa-mi trimita si mie un pic de vopsea Foliatec rosie. :lol: .

<{POST_SNAPBACK}>

da, esti in calcul! (pentru ca ai etriere pe spate :D )

sa vedem ce se intampla diseara cu vopseaua lui @ibizafan si apoi decidem daca luam kit de la Dragos.

ce zici laVW, ne bagam la vopseaua de la ibizafan?

@ibizafan ;) vii diseara la carturi?

<{POST_SNAPBACK}>

inseamna ca e mai rasarita vopseaua, adica tine la temperaturi mari.

sa vedem pe viu etrierele lui @ibizafan si apoi ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adrianciocalau

Tot cautand pe net, am gasit ceva verde de la Folia Tec. Aveti idee cam cat costa si de unde se poate cumpara la noi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 milion la pitstop ! sau daca aduce voinea :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt. @bladerunner:

aseara m-am vazut cu @Ice (si restul gastii) la amckart. ne-am uitat la etrierele lui @ibiza vs. @alex si am concluzionat impreuna ca un kit ar fi mai bun, mai profi. etrierele lui @alex arata mai bine la un an de la vopsire. vopseaua este mai groasa (acopera rugozitatile de pe etrier) si mai lucioasa iar la curatare ramane ca (aproape) noua.

deci impreuna cu @Ice v-om lua un kit de vopsea dar nu de la Dragos/PitStop (nu mai au) ci de la Augsburg (32-33E). Asta se va intampla peste 2 sapt. deoarece in urmatoarele 8 zile, de sambata, voi fi in concediu. Daca ramane (si @alex confirma ca da) atunci ultima treime este a ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot cautand pe net, am gasit ceva verde de la Folia Tec. Aveti idee cam cat costa si de unde se poate cumpara la noi?

Sa nu te astepti sa fie verdele de Skoda ca o sa ai o surpriza...

@laVW Hai grabeste-te cu concediul, ca nu mai am rabdare :)

Modificat de Ice_2k
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

astazi am pus noile jante pe dieselutza.

este musai sa vopsesc etrierele!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu mi-am comandat discuri de frana asa ca ard de nerabdare sa vopsesc si etreirele. Arata nashpa rau, mai ales dupa ce am pus jante de aliaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
...

@laVW Hai grabeste-te cu concediul, ca nu mai am rabdare :(

<{POST_SNAPBACK}>

salve @Ice, eu mi-am terminat concediu (unfortunatly) dar nici nu prea stau pe acasa in weekend ...

deci ce facem, o comitem undeva candva ca vine iarna :( !?

te ocupi tu sa iei kitu de la Augsburg?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, ar cam fi cazul... cred ca iau eu in w/e de la augsburg, si-asa vreau sa ma duc pan-acolo sa ma uit de niste stopuri. Cum luam legatura ca n-ai nr complet in profil?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Vreau si eu sa-mi mazgalesc etrierele. Am 4 bucati, masina e gri metalizat cu jante alu argintii...oare ce culoare merge? ;) galben? rosu? :wub:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@bladerunner operatia a fost amanata putin datorita unor restante si in consecinta lipsei de timp ;) In jur de 15 ma intalnesc cu laVW, le vopsim si-ti trimitem :wub:

@blueyed sugerez rosu... parerea mea ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@bladerunner operatia a fost amanata putin datorita unor restante si in consecinta lipsei de timp :blink: In jur de 15 ma intalnesc cu laVW, le vopsim si-ti trimitem :blink:

<{POST_SNAPBACK}>

Sa-ti dea Domnu' sanatate ca tare fericit o sa mai fiu cand o primesc. Am montat discurile Ate si ma-nerveaza de nu mai pot cand vad etrierele cum arata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
XtremeClubEmotion

Vreau si eu un kit pentru etriere + tambure culoarea Galben.

Atept tel pt adresa, etc la : 0721283498

Razvan

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ia incearca sa te uiti 5-6 posturi mai sus :( O sa afli ca vopseaua se cumpara de la magazin :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

XtremeClubEmotion
ia incearca sa te uiti 5-6 posturi mai sus :( O sa afli ca vopseaua se cumpara de la magazin :)

Merci de ajutor ... :D...Stiu ca de la magazin, dar nu stiu adresa magazinului, programul de lucru, daca au culoarea pe stoc, cat mai costa.....etc .. Intelegi acum ! De citit stiu sa citesc :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

www.pitstoptuning.ro -> contact -> dai telefon si intrebi daca au pe stock ;) Magazinul este pe stefan cel mare... lucru care neavand profilul completat, nu stiu daca te ajuta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!