Jump to content

Receptie Stream mp3


exO2Driver
 Share

Postare recomandată

Eu in localitate nu am avut niciodata probleme. Cum a mers sambata inainte de operatiune merge si azi. Pureci am simtit afara din oras, pe sosea uneori. Daca ii mai aud, va dau de veste :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa setezi ce vrei, cum vrei din stream. Singura imbunatatire la setarile pe off e ca dispar acele pierderi de semnal de 1 sec. datorate functiei learn (de cautare). In rest receptia e la fel. (de proasta)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am incercat. Trebuie setat cu vag-com ul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

azi mia venit masina si surprize se pare ca cu my2008 radioul a fost reparat merge struna si rare ori mai se aud paraziti foarte greu sesizabili mi sa intamplat de 2 ori asta cu toate functiile on

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

..te asteptam si cu pareri cand o sa iesi din oras! :lol:

aaaa,era sa uit! s-o stapanesti sanatos!

Modificat de garfield
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hoox, stai linistit ca si eu am MY2008, si receptia e f.buna, dar cand il apuca e enervant. Chiar azi dimineata, la un semafor, in loc de muzica (radio 21) au intrat parazitii. A trebuit sa schimb postul.

Si s-o stapanesti sanatos!

Modificat de KimDiesel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am MY2007 dar nu am probleme cu parazitii in oras... numai in afara se pierde destul de repede postul (ex Europa FM ...)

Calitatea sunetului la radio e cam slaba, in schimb CD-Playeru-ul e OK.

Modificat de ovidius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

azi mia venit masina si surprize se pare ca cu my2008 radioul a fost reparat merge struna si rare ori mai se aud paraziti foarte greu sesizabili mi sa intamplat de 2 ori asta cu toate functiile on

Probabil ca esti tu prea incantat de masina si esti usor subiectiv; eu am ridicat masina de la dealer pe 2 octombrie si pot sa spun in mod clar ca receptia FM este cel putin sub mediocra. Radioul care vine standard pe Logan e cu 5 clase peste stream in ce priveste receptia, dar totusi eu nu sunt 100% convins ca nu are si antena o mare parte din vina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

100% de acord cu antevorbitorul :beerchug: . Sunt probleme cu Streamul au fost de la lansare si persista si la MY2008 confirm si eu si altii. Desi poate unii sunt mai norocosi...dar ma indoiesc. Si eu banuiesc antena ca ar fi de vina mai mult de 50% dar nu pricep cum de nu rezolva. Am inteles ca var mai scumpa Audiance nui ar avea probleme . Poate folosesc un truc murdar sa pastreze un avantaj pt acesta ......oricum e ciudata faza. Merge mai bine un Nokia cu antena de FM incorporata in acelasi loc unde fluctueaza Streamul! Eu unul nu am auzit vreo explicatie veridica pana acum...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cui nu ii place cum merge radioul de pe Streamul lui cu MP3, ii dau la schimb un Stream cu CD normal cu radio care merge bine :) Accept si Audience.

Modificat de rvacaru
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se pare ca ma cam luat gura pe dinainte azi mia facut oaresce probleme

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am probleme cu el si la CD! cand vreu sa schimb melodia,sare la track 01!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost la resoftat si....... degeaba :P .

Tot pierde semnalul! Si ma refer ca il pierde prin oras!

Toate vesele! :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar trebui sa strangem vreo suta de semanturi si sa facem o petitie in Cehia sa-i intrebam si noi chiar nu s-au plans si nemtii si englezii si spaniolii etc sau numai mai in Est face figuri streamul sunt la noi mai multi paraziti in aer ramasi de la comunism :D Eu sunt convins ca stiuar fi culmea sa nu stie :))))))))))))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

andreiO2, poti sa fii sigur ca toate streamurile au aceeasi problema. Oricum sunt produse de blaupunkt (parca), deci sunt subcontractate.

chiar ma indoiesc amarnic ca skoda suna la blaupunkt (sau VDO, sau ce-or fi) spunand ceva de genu'

"inca 100.000 de streamuri ok si vreo 50.000 nasoale... da, tot cu punct rosu sa le marcati".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Destul de bizar ca aveti probleme cu Stream-ul. Eu personal am masina de mai bine de un an si nu am probleme cu radioul sau CD-ul. In februarie cand am facut revizia la 15 mii km, mi-au facut resoftare desi nu era necesar pentru ca mergea foarte bine, dar au insistat. Chiar si dupa asta totul functioneaza foarte bine. Destul de suparatoare problema voastra desi nu ar trebui sa o aveti. Noroc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut, da-mi te rog detalii despre dension: pret, de unde l-ai comandat, l-ai montat singur?

Toate vesele! :D

Cam cu intarziere, da mai bine decat deloc :D

Pret: cam 5 milioane. Scump, da stie si de iPod (chestie care mie nu-mi foloseste deocamdata)

L-am "importat" din Ungaria cu ajutorul unui prieten de acolo, nu cred ca aduce cineva in Romania.

De montat l-am montat singur, nu e mare lucru. Scoti Stream-ul si infigi o mufa, asta e.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

receptia este execrabila. asta e adevarul. mi-a confirmat-o si tata dupa ce a trebuit sa facem schimb de masini o saptamana... (am avut de facut revizie si la bz nu e service autorizat) ca pe radio e varza. :lol: (eu oricum ascult mai mult cd asa ca... mi se cam r... scuze de expresie :lol:)

si am update la soft :lol:

Modificat de audi_fan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Personal am simtit o receptie foarte buna pentru posturile din afara tarii si aici ma refer mai exact la stereofonie. Pentru scaderea semnalului nu am stiut daca este ok sau nu deoarece nu cunosteam cat de departe sunt fata de releul de emisie.

Daca setez mono pe on la scaderea semnalului nu se mai aude nasol dar se cunoaste cand nu mai este stereofonie. Fenomenul se intampla destul de des la posturile din tara iar in afara tarii, nu.

Poate ca echipamentele de emisie de la noi sunt mai uzate, nu stiu.

Model MY2007

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AM o vaga impresie ca 95% din cei care se plang de receptia Stream-ului sunt din

Bucuresti.Ar trebui sa stiti ca Bucurestiul este o zona "speciala" dupa cum spuneau inginerii de la Vodafone ce incearca sa asigure acoperirea GSM.Si asta datorita intreferentelor din ce in ce mai mari si pentru ca harta topografica se schimba tot timpul.Pe de alta parte de cate ori sunteti in prezenta unui post de radio automat interfernta sa asupra celorlate radiouri este mai mare.Eu pot sa va asigur ca ajuns in fata portii principale a facultatii de electronica (o portiune de maxim 100 de m )nu o sa mai puteti ascultati radio profm indiferent de radioul de pe masina.Asa ca nu va mai agitati si mai asculatti si CD-uri.

P.S.:Am ascultat radio21 si la 40 de km de Bucuresti fara probleme asa ca nu va mai bateti capul .Testati Stream-ul si in alte orase si apoi vorbiti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aceasi problema langa facultatea de electronica am simtit-o si eu. Insa pe langa profm stiu ca mai erau cateva posturi care brusc nu s-au mai prins si altele care se auzeau bine se auzeam atunci foarte slab. Clar sunt foarte multe interferente radio in acea zona.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!