Jump to content

Receptie Stream mp3


exO2Driver
 Share

Postare recomandată

Am intrat de curand in posesia unui radio Stream mp3(MY2007) si sunt foarte dezamagit de puterea de receptie a tunerului, posturi de radio care functioneaza perfect pana si pe un celular merg pe Stream foarte rau, mai are cineva probleme asemanatoare, a gasit cineva ceva solutii? Eventual schimbarea antenei?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stai tu calm, eu am Audience MY2006 si decat sa ascult radio mai bine comut pe "frecventa" mea favorita si urc in 3500 de ture. :salut:

Radioul e piece of crap, insa mp3 changer-ul e zzuuuuupeeer. :)

Daca aflati de vreun update, ceva, care sa schimbe (preferabil in bine) calitatea receptiei radio, ma intereseaza si pe mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

restrangerea antenei in soclu (mai bine decat e facuta din fabrica) cica ar fi o solutie... asta am auzit-o de la alt posesor de octi 2 dar care nu e membru vw. numai bine :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am Octavia MY 2006 cu CD STREAM fara mp3. Radioul merge fara nici cea mai mica problema. Totusi as fi interesat de un STREAM MP3. De unde se poate procura? In afara de dealer, bineanteles, pt ca eu preturi astronomice?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu l-am luat de pe ebay cu 200€ impachetat original, cu cod, la dealer costa 390€ nou(in A) iar de la "meseriasi" nu m-as incurca pentru ca fara cod nu functioneaza plus ca am auzit zvonuri cu ceva liste cu seriile aparatelor furate in banca de date a dealerilor vw/skoda care la legarea OBD-ului ar putea trada originea aparatului(nu stiu exact la ce te referi cu "de unde se poate procura")!

Poate-ti ajuta la ceva; linkul

@audi_fan; Daca te-am inteles corect ar trebui sa indepartez stofa de pe plafon ca sa ajung la prinderea soclului? Antena pare stabila pe capota. Poate stie cineva unde este ascuns amplificatorul pentru antena...

Modificat de O2Driver
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este sub acea stofa amplificatorul, iar la mine nu e nici cea mai mica problema functioneaza super,

l8er trebuie dat plafonul jos pt a ajunge la amplif si la prinderea antenei

Modificat de gabriel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am acelasi radio cu MP3 si nu am nici o problema cu el!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Radioul Stream sau Audience -ul de pe O2 este o catastrofa de radio . Am zis ca la prima ocazie imi iau kit retrofit original si imi pun un radio serios .

Cd-ul este destul de bunicel dar radioul este o varza . Am avut eu pe Dacie un radio d-ala vechi cu acord cu scala care mergea de n ori mai bine .

Nu stiu ce naiba se intampla . Desi s-au facut vreo 4 update-uri de soft , la fel de proasta ramane receptia radio.

Am pus deja ochii pe un ALPINE adevarat ......

Amplificatorul de antena la Stream si Audience este inauntrul radioului . Nu esti primul care se gandeste la un amplificator de semnal .

Parerea mea : set retrofit - cu tot cu cabluri , masca si sertar - si alt radio ...cea mai buna solutie .

Modificat de ARDEI_IUTE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost dezamagit de faptul ca nu sistemul audio stie sa redea doar mp3 nu si fisiere wma....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Converteste wma- urile in mp3- uri si ai rezolvat problema...e adevarat ca un wma suna mai bine decat un mp3 dar tinind cont ca si mp3-urile sunt super!?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parerea mea : set retrofit - cu tot cu cabluri , masca si sertar - si alt radio ...cea mai buna solutie .

Am avut pana acuma nu demult, arata foarte jenant mai ales ca nu aveam nici dispayul si butoanele luminate in verde + nu ai functia de ACC fara un adaptor la Canbus, singura solutie "adevarata" zic eu tot un radio 2-DIN(Pioneer sau Clarion).

P.S. Vand set retrofit Blaupunkt pentru O2, masca+sertar+set cabluri cu mufe(fara adaptor canbus), in stare buna fara zgarieturi, 35€ (doar in TM)!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La ce viteza trebuie scrise CD-urile pt a fi citite fara probleme de Stream-ul MP3?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu folosesc doar RW-uri si le scriu cu 4x, deocamdata merg toate perfect, ma gandesc ca pana la 8x nu sant probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am scris numai la 16x Verbatim-urile si nu am avut niciodata probleme.

Un sfat prietenesc: nu scrieti cd-uri multisesiune; timpul de accesare a fisierelor creste cu muuult. Ce e drept, le citeste fara probleme, chiar si asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...si inca o intrebare ..care este ultima versiune de firmware existenta pt Stream si cum se verifica versiunea de pe Stream-ul montat in masina...

..asta in caz ca am o versiune mai veche..cel mai bun moment pt a cere un update e inainte de a primi masina...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la mine au lipit o eticheta linga roata de rezerva , nu m-am uitat ce scrie pe ea dar cica e scris ce soft au reinstalat pe masina , la mine bubuia in boxe dar receptia radio a ramas la fel de proasta ca semnal si ca si calitate asunetului , aici un mare minus pentru Skoda , au facut-o de oaie cu radioul asta. Pacat ca pe partea de cd si difuzoare merge totul bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu folosesc in mare tot rw si le scriu la viteza maxima de 10x. no problems so far.

@o2 driver: cum de ai rabdare sa astepti pana iti scrie la 4x un cd... :hainoroc: :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@o2 driver: cum de ai rabdare sa astepti pana iti scrie la 4x un cd... blink.gif tongue.gif

Deh, nu scriu in fiecare zi rw-uri, poate obisnuinta, inainte aveam un mp3 Panasonic care facea figuri la peste 4x iar rw-urile din dotare au deja cam 6-7 ani in spate si majoritatea merg max 4x...

@yang, prea multe softuri nu stiu sa fie la Stream mp3 pentru ca dupa cum am inteles aparatul a iesit doar anul asta(cel cu mp3) si nu-i carte video sa-i scoata in fiecare luna un firmware nou, problema cu receptia cica ar fi cunoscuta din 2004 la Stream-uri fapt pentru care au aparut mai multe softuri intre timp care din pacate nu au remediat problema. Poate are cineva dintre cei cu probleme posibilitatea sa incerce un Stream cu o alta antena decat cea originala, astfel am putea elimina antena/ampliful de pe lista "suspectilor".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci pana la urma care este solutia recomandata pentru a trece de la Stream fara MP3 la ceva care sa citeasca mp3-uri? este posibil a se instala un player normal .. sunt masti care incorporeaza frumos un player normal sau trebuie sa-l schimb la service cu un Stream MP3 .. cat ar fi la PoRo .. peste 15 milioane?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da exista masti speciale pentru a masca si a monta un cd-palyer normal. cred ca masca se poate achizitiona si din alte parti, nu doar de la PoRo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sper sa te multumeasca linkul asta...

(traducere Google!)

Modificat de O2Driver
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

am si eu mp3 player cu magazie dar nu scrie nimic pe el

la service am vaz ca la unele scria" stream mp3 "

e vreo difernta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai daca ai mp3 si citeste mp3-urile... ce probleme sa ai? poate nu ai scris pentru ca ai varianta cu magazie de cd-uri sau e printre primele si nu scriau la inceput. intrebare? de ce ai ales si magazie de cd-uri daca ai mp3? :lol:

Modificat de audi_fan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de lene sa nu schimb cd-urile

si de zgarcit ca sa am cat ma multa muzica numai a mea :P

e util+ca nu ascult numai mp3

am vrut sa zic "numai a mea"

scuze "cat mai multa, numai a mea'....nu ma injurati :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!