Jump to content

Poze cu Ibizele noastre...


LiviuLoto
 Share

Postare recomandată

Toma Aurelian

pot face o recomandare de jante?? :icon_thumright: .... sunt jantele la care visez acum :lol: vezi aici versiunea pe 16" ...set complet jante cauciucuri 30 mil :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 421
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cristian

    50

  • Toma Aurelian

    49

  • o3_cep

    33

  • X-Ecutor

    30

Top Posters In This Topic

Posted Images

La ceva de genul ala visez si eu... :D

Dar cu mai multe spite. Cand stau si calculez si cat costa... mi se taie tot elanul :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma ce ma enerveaza ca am vrut sa pun si eu poze da sunt prea mari si nu le pot pune...am si eu o intrebare...am deschis azi capota...si chestia aia de metal ce ar trebui sa tina capota mi se pare f mica si nu are nici un suport unde sal sprijin...lam sprijinit pe un surub iesit in afara...dar nu cred ca e normal..am cautat ceva gauri unde sal sprijin si nam gasit nimci...aveti vreo sugestie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt a pune poze, citetse asta

http://vwforum.ro/index.php?showtopic=20465&hl=

suportul pt capota are un lacas in care trebuie sa stea. la mine la ibiza e chiar portocaliu sa fie vazut. e exact pe langa vasul cu lichid de spalat parbrizul daca tin minte...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da la mine e in partea cealalta fieru ala...nu in partea cu lichidu de parbriz...si portocaliu e chestia aia in care sta cadn capota e inchisa...io zic cand e deschisa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok, inseamnca sunt diferente. la mine suportul de capota si vasul sunt pe dreapta -cum te uiti din fata la motor- si atat lacasul unde vine cand e inchisa cat si cel unde se aseaza unde e deschisa sunt conturate cu portocaliu. unul e pe capota, unul e pe marginea aripii interioare, daca pot sa ii zic asa.

LE: poate ar fi bine sa discutam astea in topicul Ibiza noua 2003-2007, si aici sa ramana decat poze...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toma Aurelian

o poza mica :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

....un bot de cordoba la navodari....

post-10909-1181248797_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Somebody stop me :icon_thumright:

post-12080-1181521346_thumb.jpg

post-12080-1181521384_thumb.jpg

post-12080-1181521407_thumb.jpg

post-12080-1181521436_thumb.jpg

post-12080-1181521493_thumb.jpg

post-12080-1181521499_thumb.jpg

post-12080-1181521519_thumb.jpg

post-12080-1181521545_thumb.jpg

Modificat de Cristi.B
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi m-am intalnit cu Xecutor, si cum fiecare aveam ceva nou la masina, am facut o mini sedinta foto... de amatori, bineinteles. Urmeaza multe poze:

img3414wn1.jpg

img3416ms5.jpg

img3418mb5.jpg

img3419ax5.jpg

img3421mq4.jpg

img3423ds4.jpg

img3424zf2.jpg

img3429pf5.jpg

i763167_IMG3430.jpg

i763162_IMG3435.jpg

i763160_IMG3439.jpg

i763158_IMG3444.jpg

i763157_IMG3445.jpg

i763156_IMG3447.jpg

i763152_IMG3449.jpg

i763150_IMG3451.jpg

i763145_IMG3455.jpg

i763140_IMG3458.jpg

i763137_IMG3460.jpg

i763126_IMG3461.jpg

i763123_IMG3462.jpg

i763111_IMG3463.jpg

i763103_IMG3464.jpg

i763097_IMG3465.jpg

i763088_IMG3466.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si care-s chestiile noi? Jantele si inelele cromate? :B

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Netza AIX , aia e Cupra pe dreapta in poza 2.

ma gandeam eu ca asa o fi .. :(

fecilitari !!!!

chip in taci ca trebuie si rear facuta prelucrarea.

ai deviz / factura ?

arata bestial !!

Modificat de georges
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cristi si-a pus capace de FR la oglinzi. Nu se vede din poze ca batea soarele si nuanta e f apropiata, daca esti langa masina sau o vezi in trafic observi imediat.

Eu mi-am pus spoiler fata de Cupra (urmeaza si spatele mai tarziu) si inele cromate pe instrument cluster.

Cristi a avut inspiratia sa aduca si un aparat foto alfel mai dura cu pozele. Am facut poze cu ibiza una langa alta sa vedem diferentele (minore de alfel) dintre spoilere.

La intalnirea seat facem mai multe poze cu totii!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe langa capacele de oglinzi de Ibiza FR, masina mea a mai primit:

- husa de piele pentru volan;

- cotiera (multumesc seat_cornelius).

Tare mi-ar placea si mie un body kit complet de cupra...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mea culpa. :( Acum vad si eu diferenta intre spoilere - dar cand am postat (as putea sa jur ca :( ) nu erau decat doua poze - una in care se vedeau jantele si una cu bordul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, e mea culpa. Am postat prima data doar doua poze, ca mergea ca dracu imageshack. Tip: folositi www.imagehosting.com. E mult mai rapid.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toma Aurelian

felicitari pentru modificari :banghead: ... la urmatoarele sedinte foto vin si eu :) sa incadram o ibiza galbena intre 2 argintii :banghead: ... bara de cupra arata super bine.... inelele sunt ok...se completeaza cu interiorul .... cristi... in poze nu se vede diferenta mare intre oglinzi si culoarea caroseriei...sunt eu subiectiv dar negrul, metalizat sau nu, pe culorile deschise pune in evidenta unghiul dintre stalp si usa ... intrebare... :banghead: de ce nu va vopsiti manerele? se scot foarte usor... si puteti circula cu masina fara manere-pe perioada in care ele sunt la vopsit...sistemul este destul de simplu...

o sa pun cateva poze zilele astea cu o ibiza pentru a motiva faza cu oglinzile...si sa vedeti ce modificari, mici si putin costisitoare, consider ca mai pot fi facute la masini pentru a le face mai frumoase si agresive :banghead: ...ma rog ...ideile mele ...dar cred ca ar fi bine sa vorbim si sa ne expunem undeva aceste idei...

PS: x-ecutor...ai uitat sa-ti schimbi parasolarul :banghead: :banghead:

Modificat de Toma Aurelian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aurelian, diferenta intre culoarea capacelor de la oglinzi si culoarea masinii nu e asa de mare, dar se observa, pentru ca argintiul de la capace este mat, imi ta aluminiul.

Am ales varianta asta, decat sa le scot si sa le vopsesc, mie mi se pare mai ok. La alta culoare, rosu sau negru, cred ca arata mai bine. La mine modificarea e mai discreta. Oricum, nu a fost deloc costisitoare schimbarea, ambele capace costa 60 RON.

dsc00246un4.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cateva poze frumoase cu o ibiza cupra gasite pe net, in realitate nu am vazut ibiza FR sau Cupra.

daca leon FR sau Cupra se intalnesc destul de des, ibiza FR sau Cupra n-am vazut pana acum.

post-7752-1181625858_thumb.jpgpost-7752-1181625877_thumb.jpgpost-7752-1181625905_thumb.jpg

din pacate versiunea cupra este si mai scumpa decat un golf GTI in 2 usi plus ca golful este si mai puternic : 1,8/180cp fata de 2.0 si 200cp.

niste jante RS4 look pe o ibiza:

36909429cr0.th.jpg24690902dt8.th.jpg89765617fp2.th.jpg

@CristiN, @X-Ecutor frumoase poze :D sa mai faceti sesiuni din astea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va invitam pe toti pe 30 iunie, la Intalnirea SEAT. Ar fi timpul sa ne strangem si noi, ca am inceput sa ne inmultim.

O sa facem si o sesiune foto, cu toate masinile, sa gasim o locatie care se si potriveste.

Vorbisem cu rin sa mergem odata in parcarea de la City Mall, mi se pare un loc destul de bun pentru facut poze. O sa incerc sa fac eu niste poze de test...

Later edit: Ichebau, exact capacele alea de oglinzi le am si eu, dar sunt de FR, pe Cupra vin negre lucioase.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PS: x-ecutor...ai uitat sa-ti schimbi parasolarul :D :D

Chiar vorbeam ieri cu Cristi ca a venit timpul sa-l dau jos. Am sa pun tot cu folie de la llumar :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Later edit: Ichebau, exact capacele alea de oglinzi le am si eu, dar sunt de FR, pe Cupra vin negre lucioase.

dau mai bine pe masinile negre capacele de la oglinzi cu aspect de aluminiu( vezi S3... ca avem destule pe forum :D ). proprietarul spune ca masina este o cupra de 1,9 TDI si 160 cp.

oricum s-a "jucat" putin la design: a pus praguri laterale, oglinzi cu aspect alunimiu, o prelungire discreta la spoilerul fata, emblema cupra de pe hayon a fost scoasa.

http://www.forum-auto.com/marques/seat/sujet172-35.htm#t5985

http://www.forum-auto.com/marques/seat/suj...2-280.htm#t8148

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

B)-->

QUOTE(Cristi.B @ Jun 11 2007, 03:26 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Somebody stop me :D

Masina o vad f des prin carrefour baneasa, o tin minte din cauza numarului!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

f frumoase. bravo! am inceput si eu sa mai merg cu Ibiza :D

o sa incerc sa ajung la intalnire pe 30, ca nu v-am mai avzut demult. si sper sa ne vedem si la Durau cati mai multi.

oricum, nu va suparati ca am trecut de la Ibiza la Golf, ca acum ma bate gandul sa trec si la Audi S3, dupa ce am avut si Skoda :D. macar sa le stiu pe toate...

vedeti ca Ibiza cupra are 180 de cai si motorul poate fi f usor adus la 350 de cai. pe "buburuza aia.." chiar e f puternic!! si am gasit o Ibiza TDI de 130 dusa pe la vreo 230-250 de cai. in ANglia.

oricum, asta dovedeeste fiabilitatea masinii si cat de resuita este!

de 5 an deja am ibiza modelul asta si sunt f multumit de ea!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toma Aurelian

din cate stiu eu ...cupra si fr au aceleasi oglinzi.. :D la culorile deschise negre metalizate si la masinile inchise cele care par metalice cum are cristi acum ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!