Jump to content

Poze cu Ibizele noastre...


LiviuLoto
 Share

Postare recomandată

  • Replies 421
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Multumesc Aurelian pentru recomandare.Frumoase rau.

Incep sa adun ceva bani si poate, poate.Nu inteleg ce inseamna :Ex.6.5 sau 7 dupa care urmeaza marimea jantei 15 sau 16.

Inca ceva janta pe 16 nu deranjeaza la viraje? sau nu modifica viteza indicata pe bord?

da-mi o modalitate de calcul pentru alegerea jantei pe 16 care sa nu influenteze vitezometrul din bord.

merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@takata : daca respecti specificatiile producatorului (ex: jante de 15'' + cauciucuri de 195-55-R15, sau jante de 16'' + cauciucuri 205-50-R16 - sa ma corecteze careva daca gresesc) nu ai de ce sa-ti faci griji

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

6,5 din cate stiu se refera la latimea jantei... recomandarea este 7(205)/45 r16 ... ;) pentru ca ma gandesc ca deja ai un set de cauciucuri pentru iarna(cele de pe masina) ... daca-ti cumperi jante...pai sa se vada :Driver: ... altfel... daca vrei sa folosesti aceleasi cauciucuri trebuie sa-ti iei 6,5 r15...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

B)--><div class='quotetop'>QUOTE(Cristi.B @ Jun 11 2007, 03:26 AM) <{POST_SNAPBACK}></div><div class='quotemain'><!--quotec-->Somebody stop me :D

Masina o vad f des prin carrefour baneasa, o tin minte din cauza numarului!

Pai acolo lucrez numai ca de luna viitoare o sa o vezi prin pipera :P

Abia astept intalnirea, imi iau concediu sa fiu sigur ca ajung :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Upgrade complete!

Spatele a primit si ornamentul de evacuare ce se impunea la noua bara de cupra.

Mai am doar pe fata sa-i pun ornamentul cromat din jurul s-ului. In set vin si ornamentele laterale, se baga cineva in combinatie? cu 45 lei.... :huh:

post-10909-1182263695_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stiu ca are evacuare ovala :wacko: , dar nici ibiza mea nu e cupra...am testat multe ornamente pana m-am oprit la acesta. Voiam unul cu 2 guri...dar era mare, de neam prost, ala oval era prea...standard. asta mi-a placut ca mai are o teava pe interior, si sansele sa atinga in spoiler sunt mici (cupra are si alta toba finala)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

post-11057-1182964298_thumb.jpg

cum spuneam - Cupra ! acela este steagul de la Seat Sport . La acest model de ibiza diferentele intre Cupra si Cupra R sunt f mici ( mecanic dpdv al motorullui zero - franele difera , electronica si mici maruntisuri ! ) Cupra are 156 cp - Cupra R are 180 cp ! Bine v-am gasit !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Participă la conversaţie

You are posting as a guest. Dacă aveţi deja un cont de utilizator, vă rugăm să vă autentificaţi pentru a posta cu contul de membru.
Notă: Postarea dvs. va necesita aprobarea unui moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Răspunde la acest subiect...

×   Aţi postat conţinut ce păstrează o altă formatare decât cea permisă de Regulament..   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Link-ul a fost încorporat automat în postare.   Elimină inserarea şi afişează ca simplu link

×   Conţinutul anterior a fost restaurat.   Curăţă editorul

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Încărcare...
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!