Jump to content

Odorizante Auto


VEKAU
 Share

Odorizante auto  

1.683 voturi

  1. 1. Ce odorizante auto folositi?

    • Ambipur
      397
    • MyShaldan
      131
    • TurtleWax
      36
    • Wunderbaum
      435
    • Ma Fra
      39
    • Sonax
      37
    • Arexons
      62
    • California Scents
      256
    • Altele (braduti de la benzinarie, imitatie ambipur, etc.)
      396
    • Nu folosesc
      35


Postare recomandată

CE cutie...ce cartonas..era un recipient mic de 7 cm.Am tapiserie gri plusata si se cunoaste si ceea mai mica scama si ceea mai mica pata .Asta e cauza din care am evitat sa dau pe tapiserie. :lol:

vb de pulverizator Wunder-Baum cumparat din Auchan

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intamplator, ma adresam lui Praslea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

El nu a inteles nimic,dar in schimb a sarit imediat :lol:

Aerosoli degajeaza orice odorizant,ca d'aia miroase.Nu degaja nu miroase,chimie simpla.

O sa incerc sa dau pe direct pe tapiterie,scrie pe el ca indeparteaza mirosurile si impiedica formarea altora.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Areon, in variantele Silver si Gold (ambele sunt cu atomizor), se gasesc la Carrefour si Billa. Pretul: 25 - 27 lei. In ultimul timp, am vazut ca sunt comercializate si prin spalatoriile auto, alaturi de celelalte Produse Areon

Ce este simpatic la produsele Areon sigilate/incapsulate (conservele, spre exemplu) este ca, pe cutia acestora, au prevazuta o zona pe care daca o freci cu degetul, poti mirosi continutul: iti place, il cumperi, nu iti place, incerci altul/nu cumperi nimic - acum am Black Ice. Pretul: 10 - 12 lei.

Lucrezi la areon Romania?Multe produse care se gasesc in Romania , sunt sigilate/incapsulate :icon_thumright:

Ideea cu Scratch % Sniff nu cred ca e "inventata" de areon ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inclusiv prostiile alea de conserve la 10RON de prin Petrom, iei cu miros de mar si surpriza, miroase a acadele de zahar ars de pe vremea raposatului...

Or fi descoperit apa calda si astia de la Areon...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Moog: Sa cumperi "surprize" atat timp cat poti testa inainte? Desigur, daca iti place "mirosul de acadele" :lol:

@IONUTBLV: Nu lucrez la Areon insa imi plac produsele lor si imi permit sa-ti fac o marturisire: agreez in mod deosebit persoanele care, inainte de a comenta, citesc pana la capat posturile pe care le critica: nu am spus nimic de niciun fel de "invenitie" (ghilimelele se utilizeaza cand iti citezi interlocutorul). Over and out! :icon_thumright:

Modificat de OII
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inclusiv prostiile alea de conserve la 10RON de prin Petrom, iei cu miros de mar si surpriza, miroase a acadele de zahar ars de pe vremea raposatului...

Or fi descoperit apa calda si astia de la Areon...

Si ce,nu iti trezeste amintiri placute? :lol: :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma scuzati ca m-am bagat in discutie.Imi cer iertare cu promisiunea ca nu se mai intampla pe veci.Inca o data imi cer iertare spasit cu capul plecat... :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La colt cu tine :))

Oll, cind am avut parte de surpriza inca nu se "inventase" pe la noi "conservele" gen California...

Praslea amintiri de pe vremea impuscatului(e in ton cu marca masinii "Un miros puternic pt o masina puternica :blah_: "):

post-54922-0-81894100-1301408380_thumb.j

Modificat de Moog
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:lol: :lol: :lol:

Hai ca esti tare de tot!

Prin curier trimiti ?Mi-ai facut pofta cu afumatura aia...

Vezi ca se rupe oglinda!

Modificat de PrasleaCV
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tre' sa iasa etichetele "Scratch & sniff" si scot pe piata...

La inceput in 2 arome : "Slanina afumata cu usturoi si boia" si "Slanina afumata in zeama de varza" :blah_:

Salivati, in puii mei :biggrin: si dupa aia :mop:

Modificat de Moog
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da poti sa o storci intr-o sticluta cu pulverizator?

Vreau sa dau pe tapiterie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristianionut

am primit de curand un bradut parfumat cu esenta de parfum (apa de toaleta de firma), fabricat in grecia.Cica are o cantitate dubla de esenta fata de un bradut conventional.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma scuzati ca m-am bagat in discutie.Imi cer iertare cu promisiunea ca nu se mai intampla pe veci.Inca o data imi cer iertare spasit cu capul plecat... :(

eu cred ca tu te-ai suparat pe mine,dar nu ma adresasem tie ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ambipur Gel Crystals - Eucalipt & Lime (miros fresh) e praf... nu face fata in masina unde incaperea e mai mica , atunci ce sa mai spun in casa....

-renunt sa mai fac experimente revin si raman la Wunderbaum "brad negru"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cutiuta din aceea de Areon Ken am vazut si mirosit la un coleg de munca, aroma Lemon si din ce am vorbit cu el mi-a zis ca are cutiuta de vreo 2 luni iar mirosul se simtea chiar bine. Pana acum am fost fan California Scents(doar ca in afara de Delight si Cherry nici o aroma nu m-a dat pe spate si as vrea ceva mai barbatesc) si CWS(care il am de aproape jumatate de an si nu se mai termina, dar zilele astea vreau sa incerc o cutiuta Areon Ken Blac Ice, numai sa vad pe unde gasesc, intrebare catre colegul Oll cam de cat timp ai desfacut cutiuta de Black Ice si daca se simte mirosul puternic?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pot sa iti raspund eu,am avut black ice la "conserva"

Mirosul nu persista in niciun caz 2 luni ,la inceput e destul de puternic dar se pierde in timp cam 2 sapt

Continutul este identic cu cel de la California Scents...bucatile imbibate arata si sunt dispuse identic in cutie.

Personal m-a dezamagit si consider sticluta in invelis de lemn mult mai eficienta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intrebare catre colegul Oll cam de cat timp ai desfacut cutiuta de Black Ice si daca se simte mirosul puternic?

Referitor la Black Ice (la conserva): il am de doua saptamani, asa incat nu iti pot spune cat rezista in timp. In prima zi de la deschidere nu se simte prea bine. Am crezut ca ar avea o problema insa, dupa doua-trei zile, incepe sa miroasa destul de puternic. L-am luat ca alternativa la Areon Silver (care odorizantul permanent al masinii) si este placut insa, nu miroase atat de bine ca acesta (ca Silver-ul). Daca vrei ceva chiar misto, incearca Silver/Gold!

PS: Praslea are dreptate, Black Ice-ul il au si in variante alternative: fresco si lichid

Modificat de OII
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Ca si braduleti cei mai buni mi se par cei de la firma Wunderbraum,iar ca si conserve California Scents sunt bestiale.Atat ca si pretul este unul pe masura...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din ce am incercat in ultimul timp conservele de la california scents par a fi cel mai ok,acestea gasindu-se si intr-o gama larga de "arome"!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am renuntat sa iau Areon Ken si am mers tot pe california scents, iar ca si aroma Cranbery, pana acum miroase ok, sper sa si tina, iar ca si aroma e un pic mai spre acrisor, parca nu e asa de dulce cum era delight sau cherry.

Am mai luat si Citrus sau ceva de genul de citrice, dar inca nu l-am desfacut si o sa il pun cand n-o sa mai miroasa puternic asta de merisoare.

Cine a mai folosit aromele astea va rog sa imi ziceti ce impresie v-au facut :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar odorizant de la good air cu miros de guma turbo unde pot sa gasesc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am renuntat sa iau Areon Ken si am mers tot pe california scents, iar ca si aroma Cranbery, pana acum miroase ok, sper sa si tina, iar ca si aroma e un pic mai spre acrisor, parca nu e asa de dulce cum era delight sau cherry.

Am mai luat si Citrus sau ceva de genul de citrice, dar inca nu l-am desfacut si o sa il pun cand n-o sa mai miroasa puternic asta de merisoare.

Cine a mai folosit aromele astea va rog sa imi ziceti ce impresie v-au facut :)

Incearca Squash Blossom.

Cranberry : voinea a incercat, dar nu stiu cat de mult ia placut :blah:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am incercat recent un odorizant de la CG , miros de pepene , pareri , e praf , tine juma de zi mirosu cred , trebuie sa ma orietez catre altceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A incercat cineva Black Ice(nu Black classic) de la Wunderbaum(Little Tree in SUA) si imi poate spune in comparatie cu cel de la Areon cum miroase ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!