Jump to content

Odorizante Auto


VEKAU
 Share

Odorizante auto  

1.683 voturi

  1. 1. Ce odorizante auto folositi?

    • Ambipur
      397
    • MyShaldan
      131
    • TurtleWax
      36
    • Wunderbaum
      435
    • Ma Fra
      39
    • Sonax
      37
    • Arexons
      62
    • California Scents
      256
    • Altele (braduti de la benzinarie, imitatie ambipur, etc.)
      396
    • Nu folosesc
      35


Postare recomandată

Eu de ceva timp torn pe filtru de polen (la vreo 1 luna)din acest odorizant CWS Turbo,deoarece imi venea un miros urat de pe instalatia de clima,acum cand dau drumu la clima,vine miros de guma turbo.Puteti incerca si voi ;)

Acum o sa fiu un pic OFF TOPIC si scz,treaba cu mirosul de pe instalatie am rezolvat-o,dar acum a aparut o alta problema,cand deschid usa sa urc in masina,ma loveste un miros urat de mucegai ,un aer statut.Ca urmare,rezolv una,dau de alta :(

Si acum pentru cei care cauta sa cumpere CWS , dati un search pe forum,am vazut ca sunt multi membri care vand aceste odorizante,multa bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

eu sunt multumit de braduleti clasici wunderbaum iau de la rompetrol bradulet mare si tine mirosul cam 2 sapt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

conservele california sunt tari!

cws miroase ok .... in masina se va termina mai rapid ca in casa.

Eronat :) Pe mine mă ține o lună jumătate maximum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu sunt multumit de braduleti clasici wunderbaum iau de la rompetrol bradulet mare si tine mirosul cam 2 sapt.

Mirosul de New Car e super de la Wunderbaum :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Eu folosesc de ceva timp California Car Scents (cele solide la conserva).La inceput am avut 2 sortimente (Delight - guma si Cherry - un miros de cirese/scortisoara).Ambele au persistat la fel de mult - pana la 2 luni, am fost extrem de multumit de ele.Am mai incercat si alte tipuri - grapefruit - miroase interesant insa a tinut ceva mai putin, iar acum tocmai ce am pus cu aroma de cocos insa din pacate nu miroase aproape deloc...

Cei care au mai incercat California (tot la conserva) si alte arome care persista...as aprecia ceva recomandari :).Mi`a sarit in ochi Mango, New Car, Capsuni (desi parea cam dulce), Wildberry (daca nu ma insel).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cranberry miroase bine si tine mult dar am impresia ca de la ea a inceput sa miroasa urat tapiteria (avand un miros dulce-acrisor). Dupa 5-6 luni de folosire parca miroasea acru in masina. Acum imi miroase instalatia de aer conditionat si nu-mi mai vine sa dau cu niciun parfum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Areon Mojito...cred ca e singurul bradulet care miroase o luna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Eu folosesc de ceva timp California Car Scents (cele solide la conserva).La inceput am avut 2 sortimente (Delight - guma si Cherry - un miros de cirese/scortisoara).Ambele au persistat la fel de mult - pana la 2 luni, am fost extrem de multumit de ele.Am mai incercat si alte tipuri - grapefruit - miroase interesant insa a tinut ceva mai putin, iar acum tocmai ce am pus cu aroma de cocos insa din pacate nu miroase aproape deloc...

Cei care au mai incercat California (tot la conserva) si alte arome care persista...as aprecia ceva recomandari :).Mi`a sarit in ochi Mango, New Car, Capsuni (desi parea cam dulce), Wildberry (daca nu ma insel).

Cocosul e oribil, am avut si eu in masina.

Poti incerca si Mango, Smoke away, Cinnamon Apple.

Wildberry e din gama Green label :blah_:

Modificat de IONUTBLV
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu inteleg cum spun cate unii ca ai tine numai 2 luni un CWS ca al meu e de prin vara parca august si mai am si acum din el.Nu stiu cum e la voi dar eu cred ca m-am obisnuit cu el ca parca nu ai mai simt mirosul cand urc in masina , altii zic ca miroase de ai doare capul. Am inteles ca mai poti gasi si facaturi pe al meu scrie made in Switzerland. CWS rules :icon_cool:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poi cele CWS nu au nici un sigiliu.Acel capacel se poate da jos de mii de ori,pus apa sau orice alta solutie din care sa faci 100 flacoane din 2'3 sticlute originale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum ceva timp, fiind prin Aleea Castanilor in parcarea cu plata, asteptam pe cineva sa iasa de-acolo si eram langa omul ala care vinde chestii pentru intretinere auto. I-am zis ca vreau ceva care sa-mi scoata mirosul de tigara din masina, in conditiile in care se fumeaza destul de mult. Mi-a recomandat Areon Gold: o sugativa care se agata la oglinda impreuna cu un parfum la sticla, cred ca avea 50 de ml sticla. Mi-a zis omu' sa dau de 4-5 ori pe sugativa si de 4-5 ori in aer in masina, o data pe zi si daca in 5 zile mai miroase a tigara in masina sa vin sa i-l dau inapoi si-mi da si banii inapoi. Ce sa zic, nu m-am ales cu banii inapoi pentru ca a reusit sa elimine mirosul de tigara. Stand in bataia gurii de ventilatie imi ziceau cei din spate ca le bate mirosul ala fix in nas. Si miroase si puternic si bine. Eu dadeam seara cand stiam ca nu mai plec cu masina, ca sa nu stau cu mirosul ala in nas pentru ca aveam sanse sa ma ia durerea de cap. M-a tinut 3 saptamani sticluta de parfum, acum o sa-mi iau alta. Si cred ca merita pentru ca e mai ieftina decat o rezerva de Ambi-pur anti-tabac care abia se simte prin mirosul de tutun si pe deasupra se termina si mai repede.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din gama California Scents nu recomand Smoke Away ca nu miroase mai deloc si nici nu e ok ca si aroma( e un fel de scortisoara), am avut asa ceva odata, ca de am zis sa incerc si altceva decat Delight si Cherry, dar mi-a trecut repede, l-am tinut vreo 2 saptamani in masina si dupa l-am dus in casa si in casa parca era mirosul mai intens, dar sincer nu merita.

Referitor la Cws, vad ca asta care il am acum nu prea mai miroase mai deloc, ori ca nu il simt eu decat foarte rar, am taiat din sugativa aia cam 1/4 si vad ca de 2 luni de cand l-am pus in masina a scazut destul de putin nivelul in flaconul ala si daca nu l-as fi luat de la un cunoscut as fi zis ca am fost pacalit si diluat dar nu e cazul si mai exista posibilitatea sa nu miroasa puternic si sa nu il simt deoarece il am in spate, pe policioara care o am din pal pe care sunt difuzoarele, in locul celei originale(daca bag capul in spate pe bancheta chiar se simte mirosul si destul de puternic, m-am tot uitat prin masina si la Seatul asta chiar nu am unde sa il pozitionez prin fata ca sa nu fie deranj cu patatul plasticelor).

Cand n-o sa mai simt aromele cutiutelor o sa trec la bradutii wunder baum New car(parca sunt albastri) sau cei negri ca imi plac foarte mult ca si arome(pacat ca nu au cei de la california scents arome in genul astora care sa persiste si sa miroasa puternic in masina.)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

in interiorul masinii mele am pus cws frutto si este fain. timp foarte indelungat de folosire:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Wunderbaum Black Classic mi se pare cea mai placuta aroma existenta, pacat ca tine relativ putin.A reusit cineva sa descopere un odorizant sub o alta forma care tine mai mult cu o aroma asemanatoare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am California Scents pepene de cam 3 luni si inca se simte.

Cand l-am pus am acoperit jumatate de capac pentru ca era foarte puternic si probabil d-asta a tinut si atat.

ca tips: se poate intorce cartonul din cutie si/sau se poate aduaga putina apa

Cand le cumparati sa va uitati si la data de expirare :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am in masina de la sfarsitul septembrie o conserva California Scents Delight.

Colegul w00ki3 are dreptate.

Smecheria e sa nu o desfaci complet de la inceput, astfel va tine mai mult, dar depinde si de gusturi, daca preferati sa miroasa mai puternic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din gama California Scents nu recomand Smoke Away ca nu miroase mai deloc si nici nu e ok ca si aroma( e un fel de scortisoara), am avut asa ceva odata, ca de am zis sa incerc si altceva decat Delight si Cherry, dar mi-a trecut repede, l-am tinut vreo 2 saptamani in masina si dupa l-am dus in casa si in casa parca era mirosul mai intens, dar sincer nu merita.

Smoke Away reprezinta pentru multi fumatori o mare reusita , de ce?

SMOKE AWAY

Is a unique and patent product that eliminate the smell of nicotine by producing a sweet smell of Cinnamon. The award winning product has created by a U.S based company in 1995. Since the Smoke Away? was introduces to the European, American and Australian market, it had 100% customer satisfaction. Smoke Away? has helped thousands of consumers world wide with their on going battle to quit smoking.

Suntem cu toti diferiti din fericire,daca tie nu-ti place mirosul de scortisoara, aroma gasita sub capacul lui Smoke Away, asta nu inseamna ca aroma e neplacuta si ca toata lumea trebuie sa creada ca aroma tine 2 saptamani :vaidecapulmeu: , si trebuie incercat cel putin de un ne-/fumator sa vada daca are sau nu efect :icon_thumright:

P.S.Eu am avut in masina de servici Smoke Away(nefumator fiind) dar mi-a placut mirosul si imi place, mirosul pe care il emana, adica cel de scortisoara+ :rolleyes:

Cand le cumparati sa va uitati si la data de expirare :icon_thumright:

Ca tips: data de pe fundul cutiutelor reprezinta DATA FABRICATIEI:

Dear Customer,

Thank you for your interest in California Scents air fresheners. We

take great pride in offering a better, more effective and longer lasting

air freshener.

California Scents would like to thank you for taking the time to write

us. Please be advised that any numbers you see on our packaging are

production dates. As long as the containers are sealed and unopened,

the shelf life in indefinite.

We hope you will continue to enjoy California Scents air fresheners. If

you have any questions or comments, please feel free to contact us.

Thank you,

Shelley Joyer

P.S.Putini pot afirma ca Melon tine 2-3 luni, dar uite la tine a tinut .

Wunderbaum Black Classic mi se pare cea mai placuta aroma existenta, pacat ca tine relativ putin.A reusit cineva sa descopere un odorizant sub o alta forma care tine mai mult cu o aroma asemanatoare?

Cei care fac acesti braduti, au si o gama de conserve , gen produsele de la California.

Cam asa arata :

post-49425-0-35800400-1293702142_thumb.p

Modificat de IONUTBLV
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

My bad, am crezut ca e data expirarii pentru ca mi s-a parut prea recenta 10.2010 si nu persista deloc mirosul. (de Laguna breeze e vorba).

p.s. citatele din reclama producatorului nu sunt de necontestat, mai ales ca exista si arome mai putin reusite.

Faptul ca tu ai avut si ai incercat e cu totul altceva. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

A folosit cineva produse de la Yankee Candle?-sunt curios cum sunt si daca merita sa dai banii pe asa ceva.

My link

Modificat de Guadalcanal
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut.Vreau si eu sa identific un odorizant auto.Mi-a placut mult tare cum miroase si din pacate nu mai pot lua legatura cu cel care le-a avut in masina.De aceea apelez la voi in speranta ca ma puteti ajuta.Atasez cateva poze din masina respectiva. In poze apar doua ...unul este Paloma iar pe mine m-ar interesa celalalt.Multumesc.

post-83574-0-40169200-1294984357_thumb.j

post-83574-0-21885200-1294984363_thumb.j

post-83574-0-53342100-1294984367_thumb.j

Modificat de alex861
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu ma insel celalalt e un simbol grecesc - ochiul paraschivei - si nu cred ca e odorizant auto

se poarta pt a aduce noroc si e facut din plastic sau piatra nu stiu de care

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

the_punkreas2003

Mi-am luat ieri aroma noua de la CWS. Se numeste Flowergarden parca si miroase a tei. Va puteti baga nasul maine la mine in masina sa-l testati :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

avand in vedere ca folosesc masina doar in weekend ...eu folosesc Odorizant AIRWICK de levantica cu pulverizator manual

intru in masina, dau de 2-3 ori si masina miroase f fain si se mentine cateva ore

cred ca o sa ma tina cateva luni bune

c-am asa arata airwick_pulv_lavanda%20(1).jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am luat un spray Air Wick si l-am pulverizat pe tot pe tapiserie si pe scaune mirosul persista si dupa 1 luna acum masina si-a facut un miros specific :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am luat azi de la intanirea VWF un odorizant California Scents de portocale...deloc nu miroase,l-am desfacut la maxim ,l-am pus in suportul de pahar si nimic. :nono:

Asa ca raman la gama Areon,net superioara,indiferend ca e bradut ,conserva sau sticluta,toate sunt eficiente si dureaza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!