Jump to content

Odorizante Auto


VEKAU
 Share

Odorizante auto  

1.683 voturi

  1. 1. Ce odorizante auto folositi?

    • Ambipur
      397
    • MyShaldan
      131
    • TurtleWax
      36
    • Wunderbaum
      435
    • Ma Fra
      39
    • Sonax
      37
    • Arexons
      62
    • California Scents
      256
    • Altele (braduti de la benzinarie, imitatie ambipur, etc.)
      396
    • Nu folosesc
      35


Postare recomandată

intrebati in mai multe locuri,cand cumparati ceva,in speta odorizante

Un pret mic,nu inseamna totdeauna o 'afacere' buna.

Mare atentie la tara de provenienta .

Salut,

Lucrez la o firma de inchirieri auto si ma ocup cu intretinerea masinilor. Te rog daca ma poti indruma catre ceva furnizori cu deodorante de care ai cunostinta. Multumesc !

Modificat de dudu
A doua reclama gratuita! Ai avertisment verbal!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu folosesc California Scents - guma turbo. sunt foarte multumit de el...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveti idee odorizantii California sunt buni de ceva ? Adica persista ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveti idee odorizantii California sunt buni de ceva ? Adica persista ..

persista destul, depinde de aroma

eu am avut pe cea de guma turbo - tine cam o luna in conditii de vreme normala (max 25 grade) / 2 saptamani pe canicula (max 38- 40 grade)

de asemenea am mai folosit cea cu aroma de cirese - care tine mult mai mult, cam 2 luni la vreme normala / 3-4 saptamani pe canicula

si cea pentru fumatori (cu scortisoara) care tine tot ca guma turbo

(eu ca sa le mai prelungesc mirosul mai le pulverizam usor cu apa, in special in perioadele de canicula)

ideea e ca tin mai mult cand e mai racoare afara si e umiditate mai multa in atmosfera (primavara / toamna)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aseara am pus in masina o cutiuta California Scents aroma Smoke Away cu toate ca nu sunt fumator dar am zis sa incerc si alta aroma decat Cherry sau Delight. Ca si prima impresie am cam fost dezamagit si abia azi i-am simtit un pic aroma dar dupa ce am mers un pic cu geamul de pe partea soferului deschis, ba chiar am ridicat si bucatica din mijloc in sus, dar tot nu mi s-a parut sa miroasa puternic ca si Delight-ul sau Cherry, aroma este placuta ceva cu scortisoara, dar foarte discreta. Il tin cam 30 zile si revin la Delight sau ma bate gandul sa trec iar pe CWS cu toate ca ma cam deranjeaza ca nu prea stiu unde sa asez flaconul in masina sa nu se verse.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am depasit o luna si jumatate de cand am California Scents-Cherry si inca miroase ok (atentie cand se deschide pentru prima data se deschide tot cate putin, treptat ,doar dupa o luna am dat jos capacul, mirosul fiind foarte intens parca e visinata :ceuameni:) ), urmeaza sa incerc Delight si apoi Mango. Foarte sadisfacut calitate/pret.

Modificat de capone26
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu folosesc bradulet wunder baum albastru - New Car . Este cel mai tare :ceuameni:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aseara am pus in masina o cutiuta California Scents aroma Smoke Away cu toate ca nu sunt fumator dar am zis sa incerc si alta aroma decat Cherry sau Delight. Ca si prima impresie am cam fost dezamagit si abia azi i-am simtit un pic aroma dar dupa ce am mers un pic cu geamul de pe partea soferului deschis, ba chiar am ridicat si bucatica din mijloc in sus, dar tot nu mi s-a parut sa miroasa puternic ca si Delight-ul sau Cherry, aroma este placuta ceva cu scortisoara, dar foarte discreta. Il tin cam 30 zile si revin la Delight sau ma bate gandul sa trec iar pe CWS cu toate ca ma cam deranjeaza ca nu prea stiu unde sa asez flaconul in masina sa nu se verse.

Adrian, e imposibil ca toate aromele sa fie identice , ca intensitate+durata de viata.Si eu am avut Smoke Away deschis, tot din curiozitate(tot nefumator:d) si pentru mine, a fost Ok mirosul.

Nefiind dulce, nici prea puternic(gen Cherry) si un pic menthol , a tinut mai bine de 1 luna, dar am schimbat-o cu un Grape:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa 51 de pagini poate trage cineva o concluzie care e cel mai bun avand in vedere raportul calitate/pret?

imi puteti da un sfat, eu folosesc masina mai mult in weekend, in timpul saptamanii sta in parcare

merci!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am folosit California, insa e prea puternic mirosul pt mine, asa ca am renuntat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este foarte puternic la inceput, cateva zile, dupa care devine moderat. Poti sa acoperi jumatate de capac si atunci rezolvi problema. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La odorizantele California Scents exista niste capacele ce se pot pune pe conserva si au un fel de reglaj ce iti permit sa dozezi nivelu de parfum, desi merge si sa deschizi doar cate putin acel capac.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am luat un cws frutto si o conserva california.

conserva am desfacuto,i-am pus capacul cu reglaj si am deschis 2mm din el. masina miroase f tare dupa deschidere,poate asa e la inceput,un boom de miros. oricum e f puternic,cel putin la inceput si mai mult stau cu capacul inchis.

cws miroase bine,puternic. dar problema e ca in masina nu merge sa pun toata sugativa aia,ma doare capul de la miros. am taiat din ea dar ramane problema,unde pun sticluta sa nu se verse de la frane,gropi,curbe?

astept sa vad cat persista mirosul la california...momentan sunt multumit de ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am luat si eu un odorizant california, dar era in cutiuta micuta si e sub forma de gel, il am de o saptamana si miroase la fel de puternic, fiind deschis capacelul la maxim, nu stiu ce tip e dar acel gel din cutiuta e un maro transparent. Pana acum din cate am incercat acesta este cel mai ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si unde ai gasit astfel de california gel?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut ca se ocupa cineva cu adusul de odorizante in Galati? Cat costa si cum facem sa luam legatura?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am pus ieri Ez-Twist de la Vaportek cu aroma de livada. Mirosul e discret, nu te doare capul de la el. O sa revin dupa ce se termina discul din interior sa va spun cat a tinut.

Modificat de Kitaro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu mi-am luat cws frutto.

am taiat din sugativa jumatate.

l-am pus intre scaune in suportul de pahare.

il am de o saptamana si nu a scazut decat cat a tras sugativa.

o sa persiste destul daca nu e pus sa bata ventilatia in el.

destul de puternic ca si miros.

pana acum multumit.

Modificat de flavius1611
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Aproximativ 6 luni m-a tinut pe mine pus in acelasi loc, intre scaune.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum poti tine un flacon cu sugativa intreaga, nu e prea puternic?Si cum feresti sugativa plina de parfum de plasticele de langa flacon?:icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am cumparat MyShaldan gel aroma Lime de aprox. 2 sapt. dar sunt foarte dezamagit de produs. Miroase doar daca il duc la nas.

Trec pe California Scents.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inainte foloseam odorizante de la paloma cu miros sport, sunt bune, dar azi am cumparat de la carrefour am dat 10 ron pe aeron si e intr-o sticluta din lemn si miroase super tare si frumos, am eu o boala sa miroase puternic si frumos chiar daca ma ia cu lesinat :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!