Jump to content

Schimbare turbina - Noua sau reconditionata?


kador
 Share

Postare recomandată

Nu mai bine vinzi tu turbo asta si-ti iei ceva de la GIV de 130cp sau 150cp. Alea sunt plug'n'play.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vlad MHL

    17

  • CatalinL

    15

  • cipos

    11

  • kisslorand

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

imi cer scuze.. am avut niste probleme si nu am mai putut intra pe aici printre voi.. am inteles de la mecanici ca de potrivit sar potrivi cu mici modificari da problema ar fi ca turbina de pe octavia mea este cu tot cu galerie.. si cea de pe passat este fara galerie, o galerie custom nu as putea sa gasesc ?

si asta este plug and play in galeria ta, dar din cauza pozitionarii comenzii actuatorului, conductele de ulei i-si vor inversa pozitia, adica turul vine in locul returului si invers

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si asta este plug and play in galeria ta, dar din cauza pozitionarii comenzii actuatorului, conductele de ulei i-si vor inversa pozitia, adica turul vine in locul returului si invers

mwa ce ma oftic................ asta e... daca nu pot face modificarea cu turbina... ma tenteaza sa ii pun chip da intai sa imi curat macar turbina... cred ca o sa dau octavia si imi iau un passat din 2004 de 130cp :X ca mananca asfaltu... imi place mult cum fuge a lu cumnatamiu.. si are si 6 trepte:D

Modificat de osama
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

cipos am uitat sa zic.. eu am AHF nu am ASV.............. TOT la fel e cu galeria ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

idem :frigbaitata:

care e diferenta intre asv si alh ? ca au aceasi cp ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asv are 110cp iar alh 90cp. De unde au acelasi nr de cp?

Nu mai da quote la mesajul anterior...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am facut aceasta operatiune pe o bora cu acelasi motor ! pentru detalii contacteaza-ma pe pm !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asv are 110cp iar alh 90cp. De unde au acelasi nr de cp?

Nu mai da quote la mesajul anterior...

mai alextz la mine in talon la tipul motorului scrie ALH, si am 81kw la putere............ si am mai vazut pe uneva pe forum ca mai zicea cineva ca 110cp este de 2 feluri. .. .exact cum am zis si eu alh si asv......... deci stie careva care este diferenta?

am facut aceasta operatiune pe o bora cu acelasi motor ! pentru detalii contacteaza-ma pe pm !

millo ai schimbat u turbina ? ai pus pe un motor ca al meu ai pus turbina de 130 cp de pe un passat? :X

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ALH are 90 cp iar ASV 110, poti pune o copie a talonului ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ALH are 90 cp iar ASV 110, poti pune o copie a talonului ?

greseala mea... cand l-am intrebat pe cipos am spus bine AHF dupa nus unde eram cu capu si am zis ALH.. .... uite iti pun sa vezi ca si AHF cum am zis eu are 110CP

PS: SA puna cineva o copie dupa talon care are ASV ... sa facem o comparatie PLS

post-9179-1182026169_thumb.jpg

Modificat de osama
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai alextz la mine in talon la tipul motorului scrie ALH, si am 81kw la putere

Imi scapa mie ceva??

ok, ti-ai editat post-ul :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi scapa mie ceva??

ok, ti-ai editat post-ul :(

Scuze.... nu a fost cu intentie... da totusi stie careva care este diferenta intre AHF si ASV ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e nici una, ahf este prima generatie de asv din ce stiu eu, acest motor fiind pus si pe f multe toledo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si chiar nu exista nimeni care sa se bage sa faca modificarile de rigoare pt a monta turbina de 130cp ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ba da, cum spuneam chiar am fost facut aceasta modificare la cel putin 5 masini, dar nu din una de passat evident :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ba da, cum spuneam chiar am fost facut aceasta modificare la cel putin 5 masini, dar nu din una de passat evident :lol:

pai si ce turbina ar trebuii sa caut ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai de golf, bora,octavia 130 cp, dar nu ar fi necesara toata turbina, ci numai miezul cae contine axul si paletii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai de golf, bora,octavia 130 cp, dar nu ar fi necesara toata turbina, ci numai miezul cae contine axul si paletii

AHA.. E O CHESTIE.... si care este diferenta? axul ala si paletii sunt mai mari ?

Modificat de osama
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare proprietari de passat

Stie careva un in loc in tara asta de.... minunata unde se pot gasi turbine pt masinutele noastre.Posed una bucata passat variant 2001 1.9tdi-pd 101cp 240k si cum era si normal se cere o turbina noua.Dar sa revin intreb de un loc unde sa le gasim la un pret macar onorabil si cu ceva garantie reala.Cu stima dragi confrati :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Pe Alex l-ai intrebat?

Ar putea fi cel mai in masura sa-ti dea un raspuns.

bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intreaba pe cineva din CJ cum ar fi kisslorand sau sebica79, am auzit ca este un loc unde se reconditioneaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe Alex l-ai intrebat?Ar putea fi cel mai in masura sa-ti dea un raspuns.bafta
Multam pt. ajutor sper sa-mi fie de folos. :icon_thumright:
Intreaba pe cineva din CJ cum ar fi kisslorand sau sebica79, am auzit ca este un loc unde se reconditioneaza.
Da cunoastem vestita firma din cluj care reconditioneaza si importa turbine dar patronu este smucit rau daca nu-i place camasa ta nici nu te baga in seama.Intr-adevar are preturi adevarate....da sunt satul de smucitii din bucuresti nu mai am nevoie si de altii.Oricum ms mult.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu altceva despre ei, dar poti incerca (stiu ca aduc, repara, ...) Bafta !

Ionut Iustin, tel. 0244411314, 0720.059.698, email iustin68@yahoo.com, Bucuresti

Modificat de vowa
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vorbeste si cu ZGB de pe forum. El avea turbine de vanzare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!