Jump to content

SEAT ALTEA: Debutul unei noi generatii


EPoX
 Share

Postare recomandată

Ghinion :huh:

dar bine ca s-a putut rezolva...

Pozitia e cat se poate de prost aleasa

radiator2yb.th.jpg

Poate ne explica cineva la ce foloseste acest radiator si cum poate fi protejat totusi.

Ma intereseaza pentru ca la fel exista si pe Leon-ul care trebuie sa-mi soseasca si care probabil are garda si mai joasa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Hubertus

    37

  • miriamtoyo

    22

  • cosmins

    10

  • X-Ecutor

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nasol. Ma asteptam la leon sa se fi rezolvat treaba cu radiatorul. Oricum ma intreb daca la Golf 5 sau la A3 o fi la fel. Ma tot gandesc cum o sa fie iarna faza ca atunci e plin de bulgari de gheatza si mai ales shleaurile care se creaza pe starada. Sper ca asta pe care l-au montat baietzii sa fie mai rezistent ( titaniu ceva) ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate, atunci cand sunt proiectate, maisnile astea nu pot lua in considerare bolovanii, hoiturile de pisici si caini, si alte acareturi imprastiate pe drumurile romanesti.

Norocul nostru este ca macar astia de la CASCO le platesc pe astea. Sper sa nu mai ai alte probleme. Si nici noi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Vad ca am ramas singurel pe topicul de Altea. Incetisor se apropie revizia de 15000 km. Nu am avut nici o problema pana acum, sa batem in lemn.

A aparut si un greieras, la aeratorul din mijloc-stanga. La o anumita turatie incepe sa activeze. Dar sper sa fie din cauza iernii si a diferentelor de temperatura la care e supusa masinuta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate ne explica cineva la ce foloseste acest radiator si cum poate fi protejat totusi.

Ma intereseaza pentru ca la fel exista si pe Leon-ul care trebuie sa-mi soseasca si care probabil are garda si mai joasa.

Se poate proteja, chiar daca nu poti pune scut! In loc de un scut propriu-zis, se poate folosi un gratar de sarma ff groasa, cam asa cum sunt gratarele de la aragaze (5-7mm diametrul sarmei)

~Nautilus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata cu revizia. Nu au fost probleme, am platiti 370 de lei. Pt ulei ARAL si filtru motorina, plus verificarile de rigoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am si eu!

Imi place tare mult si mi-s mindru ca am motorul care trebuie: 2.0 TDi 140 CP si 320 Nm.

Ar trebui sa o vedeti in semnatura. Daca nu ... www.oglindaretrovizoare.ro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si cati mergem cu masina "Alte(i)a" ?

1.Cosmins

2.Hubertus

3.cc_seat

4.predator23

5.octavian

6.Spartakus

Pe cine am omis ? :D

Modificat de cc_seat
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu permisiunea dvs, dar mai ales cand nu circula nevasta-mea cu ea si eu ma dau cu Altea. 2.0 tdi stylance, rosu emocion.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu permisiunea dvs, dar mai ales cand nu circula nevasta-mea cu ea si eu ma dau cu Altea. 2.0 tdi stylance, rosu emocion.

Am vazut nick-ul tau dar in profil e trecut Leon. :D Welcome!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bine v-am gasit sau, mai bine spus, bine v-am regasit. Nu mai intrasem de vreo doua luni. Ai dreptate, eu conduc un Leon dar cand pot merg si cu Altea. E o masina faina. Parerea mea.

Modificat de altea
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma inscriu si eu pe lista: cam in 2 saptamani vine o altea

apropo, aveti careva cotiera ca dotare?

e mai bine cu sau fara, ma gandesc ca incomodeaza la schimbator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
a aparut!

altea!

Sa o stapanesti sanatos! :( Si sa bagi o poza cu ea!

Modificat de cc_seat
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

iata si poze

scuze ptr. intarziere!

deocamdata, la 500 km. - nici macar un greieras.

cand mergi linistit - parca plutesti

o placere de masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai e una si in Brasov. Sa te bucuri de ea Linx! :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In mod categoric e una din culorile care i se potrivesc cel mai bine. Cand am luat-o pe a mea si eu am votat pentru culoarea asta. Da' intrucat masina e a nevestemii, a castigat alegerea ei adica rosu emocin. Oricum eu zic ca astea sunt cele doua culori care o prind cel mai bine. :P

Stapaneste-o sanatos.

N-am retinut: ce motor are?

Modificat de altea
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumim de urari!

motorul e de 1,6 benzina, nu circul chiar asa mult.

nici nu se aude, la semafor trebuie sa ma uit la turometru sa-mi dau seama daca merge.

dotare reference+comenzi pe volan+cd-mp3.

ma gandeam si la cotiera , dar am renuntat.

ca discount de la dealer - o revizie gratuita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pacat de cotiera. E comoda, mie mi se potriveste la minune. Mai ales ca fac multe drumuri lungi. Deja am 21000 km la bord. Din luna august!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stii cum e cu cotiera? Depinde si de talia soferului. Eu am 1.9 m asa ca imi las scaunul maxim in jos, ceea ce inseamna ca stau cu cotul exact pe cotiera standard. Daca as avea ceva mai inalt m-ar deranja.

Pot sa spun ca am condus odata de la Roman pana la Salsburg aproape continnu. Adica am plecat de la 5 dimineata si am oprit la 11 seara. Si n-a fost obositor deloc! Insa ce m-a ajutat enorm a fost tempomatul. Merita absolut fiecare euro!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!