Jump to content

SEAT ALTEA: Debutul unei noi generatii


EPoX
 Share

Postare recomandată

  • Administrator

si eu sunt curios cosmins cum ai cosnumul dupa ce ti-am facut tuningul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Hubertus

    37

  • miriamtoyo

    22

  • cosmins

    10

  • X-Ecutor

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ceea ce nu mi s-a parut eficient pana acum, este spalatorul de faruri. Nu are suficienta forta sa spele insectele. O sa vad cum se comporta iarna, ca atunci e mai multa nevoie de el.

<{POST_SNAPBACK}>

Cu insectele nu ai ce sa faci! Se duc f greu. S-a mai discutat pe forum cu ce poti scapa de insecte: http://vwforum.ro/index.php?showtopic=6518&st=20

In legatura cu manualele de utilizare de care va plangeti voi: banuiesc ca sunt in limba romana si arata ca si cum ar fi fost facute in romania, nu-i asa?

Eu banuiesc ca ele chiar sunt tiparite in romania si se livreaza cu masina pt ca sunt obligati de lege. La fel banuiesc ca masina a venit cu un manual in engleza care pot s jur ca arata impecabil. Asta trebuie sa cereti de la dealer! La mine nu s-a dezlipit carticica pt ca am fost foarte atent si grijuliu, am citit-o am insemnat ce era de tinut minte cu markerul si de atunci nu am mai deschis-o.

Modificat de X-Ecutor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Hubertus & @Voinea : dupa cum am postat si in topicul "impresii dupa chiptuning", la drum intins, in stilul meu de condus aveam consumul de 4.8% fara chiptuning si 4.5 % dupa . In oras nu pot sa-mi dau seama pentru ca el variaza in functie de mai multi factori : traseu , ora de trafic , semafoare etc. , oricum nu depasesc 6-6.5%. Pe ansamblu consumul e mai mic dupa chiptuning.

@X-Ecuator : doar manualul in limba romana l-am primit. Nu-l am la indemana acum ,dar sigur nu e tiparit in Romania (cred ca prin Ungaria sau Cehia)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da e vorba de manualul in limba romana. Nu stiu unde e tiparit, insa lucrez intr-o editura si ma ocup si de probleme de productie. Iar un astfel de jeg nici nu as descarca din camion. Calitatea tiparului este execrabila. Sa zic ca trecem peste asta, deoarece nu strica functionalitatea lui. Problema majora e la legat: la un format A5 si peste 200 de pagini s-a folosit un strat de lipici de 1 mm!!!!! Este pur si simplu jenant! Oricum, voi astepta 1 saptamana. Daca nici atunci cei de la Porsche nu iau atitudine merg mai departe la OPC.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare tuturor. E primul meu post pe aic.

In legatura cu maualul de la Altea, aveti dreptate. Acum eu il am in 2 "volume". Si asta chiar de la prima deschidere. Bine, poate ca si eu eram prea nerabdator sa il cittesc. Mentionez ca am mai avut si manual pt fabia si unul mai vechi (asta in engleza) pt passat.

Exact inainte sa citesc acest thread vroiam sa intreb daca mai trebuia sa vina un manual aditional pentru instalatia audio, pentru ca in manual nu exista nici un capitol pentru RADIO/CD.

Asa umbalnd prin meniuri mi-am cam dat seam ce fac ele , dar mai sunt cateva setari la program care nu stiu ce fac. Daca stiti mai multe comnezi decat cele clasice va rog sa le postati si voi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare tuturor. E primul meu post pe aic.

In legatura cu maualul de la Altea, aveti dreptate. Acum eu il am in 2 "volume". Si asta chiar de la prima deschidere. Bine, poate ca si eu eram prea nerabdator sa il cittesc. Mentionez ca am mai avut si manual pt fabia si unul mai vechi (asta in engleza) pt passat.

Exact inainte sa citesc acest thread vroiam sa intreb daca mai trebuia sa vina un manual aditional pentru instalatia audio, pentru ca in manual nu exista nici un capitol pentru RADIO/CD.

Asa umbalnd prin meniuri mi-am cam dat seam ce fac ele , dar mai sunt cateva setari la program care nu stiu ce fac. Daca stiti mai multe comnezi decat cele clasice va rog sa le postati si voi.

<{POST_SNAPBACK}>

Bine ai venit pe forum! Da un search pe forum si o sa gasesti f multe lucruri interesante!

Daca ai climatronic citeste pe linkul asta: http://vwforum.ro/index.php?showtopic=76

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi am facut pentru prima data plinul la rezervorul de apa pt parbriz. Si au intrat vreo 5L de zeama! :) Faina treaba!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Hubertus: ai spalator de faruri? Daca da, asta e motivul pentru care a intrat asa mult, altfel au marit borcanele la Altea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Hubertus: ai spalator de faruri? Daca da, asta e motivul pentru care a intrat asa mult, altfel au marit borcanele la Altea.

<{POST_SNAPBACK}>

Da, am spalator de faruri. Mi s-a spus ca trebuie sa fie mai mare, da' nu ma gandeam ca il dubleaza! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ieri am trecut pe la servie sa imi completeze ulei la motor. A intrat cam 0,5 L. Acceptabil.

Mi s-a propus si schimbarea manualului, insa cele disponibile erau cam la fel. Am primit - in sfarsit - si manual pentru radio/CD.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si pana la urma are radio cd-ul cod ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si pana la urma are radio cd-ul cod ?

<{POST_SNAPBACK}>

Din cate scria acolo, are. Sincer sa fiu nu am citit paginile alea. O sa ma uit mai atent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@hubertus ai pierdut pozele din postul 23 :banghead: Daca se poate, vreau sa pui si o poza cu bordul , in special cu radio cd-ul cu mp3 sa vad ce diferenta e fata de al meu la design !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@hubertus  ai pierdut pozele din postul 23  :banghead:  Daca se poate, vreau sa pui si o poza cu bordul , in special cu radio cd-ul cu mp3 sa vad ce diferenta e fata de al meu la design !

<{POST_SNAPBACK}>

OK, incerc sa fac maine niste poze. Putina rabdare si le vei avea. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca se poate, vreau sa pui si o poza cu bordul

Iti place modelul asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@cc seat .Sunt super ceasurile de bord :( Nu am mai vazut asa ceva nici la seat altea sport. Poate sunt pe sport-up dar nu am vazut acest model pana acum. Apropos, pozele le ai de la masina ta sau din alta parte ?

Ce varianta de echipare ai si ce motor ca din semnatura nu rezulta ?

Modificat de cosmins
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

motor 1.6,si ca sa ma umflu putin in pene, a fost prima din Ro.Dotarea e Reference si am personalizat-o eu=>pozele sunt ale ei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ceasurile tu le-ai personalizat ? cum ? de unde?

PS Nici tu nu ajungi pe la Cheia sa le vedem live ?

Modificat de cosmins
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ceasurile arata intr-adevar foarte bine, de pedale insa nu sunt foarte sigur. Sunt tot reper original? Cele de pe Leon Cupra R (model asemanator) par de o calitate mai buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok, insemna ca poza nu le face dreptate. De la Zender ma astept la ceva bun :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iata si pozele promise. Vad ca e diferit. Si nu ma refer la design...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!