Jump to content

Tuning Fabia


Vially
 Share

Postare recomandată

Aha , deci daca ti-ai tunat masina cu o plasa de tantari , mie trebuie sa-mi placa asa cum e ? Parca de aceea este un forum ca sa ne spunem liber parerile noastre despre anumite chestii care se discuta. Chiar ma intereseaza un tuning pentru Fabia , dar repet nu poate sa-mi placa orice !!! Fa o comparatie cu masca lui Akebono care arata mult mai bine. Si oricum decat ceva ce nu imi place, mai bine stock :blush:

sau mai bine... sa o lasam balta :blush: :lol:

Modificat de bebeko
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 601
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bebeko

    143

  • saboteur

    47

  • Andrey_sxg

    44

  • b77eru

    42

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu tot nu inteleg ce aveti cu "plasa de tantari" a omului. Daca lui asa ii place nu e nici o problema, ca doar e masina lui. Parerea mea e ca "plasa de tantari" are textura prea fina, si parca i-ar prinde bine o culoare si o emblema. CRed ca nichelata ar arata mult mai bine, dar e numai parerea mea :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, nichelata, si cu putin curent prin ea... Ca sa omoare tzantzarii ca lampile alea electrice de omorat insecte. :salut:

Acum vorbind putin mai serios, si mie mi se pare ca lipseste ceva pe plasa aia. O sigla, sau orice; plus ar trebui cumva mascat locul in care iese "shtutzul" de dechis capota. Ca asa cum e acum parca ai dat cu masina in gard si ai rupt plasa... (ca sa nu mai vorbim ca nu mai are nici o eficienta cu ruptura aia acolo... intra toti tzantzarii... :)) )

Modificat de mihai_sarb
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ bebeko: Nu ma deranjeaza faptul ca unora nu le place masca, sau ca nu le place fabia, sau ca nu le place ce imi place mie. Stai linishtit. Am zis doar ca aici se discuta de tuning, fiecare prezinta o idee, o modificare, facuta pt ca lui personal nu i-a placut cum a venit masina din fabrica. Voi ziceti ca trebuie "nichelata" ca " lipseste emblema" Pai fratzilor, tocmai de aia am modificat eu masca, ca eu NU am vrut NICHELATA si CU EMBLEMA. Stiu ca voi vreti nichelata si cu emblema, e ok. Dar eu pur si simplu nu vreau, si pt ca unora nu le place, nu ma face imi schimb gusturile. Nu cosider ca e o masca "kitch" dar nici o opera de arta. Consider ca da un aspect mai "clean" partii frontale. Punct. Nu mai vreau sa aud pareri de masca. Mie imi place, si asta e important pt mine. Nu am copiat pe nimeni. Nici eu nu apreciez toate modificarile vazute la altii, dar daca asta'l face multumit pe om, sa fie sanatos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fiecare isi modifica masina dupa bunul lui plac sau, eventual, daca doreste, poate solicita sfaturi altora inainte de a se hotari.

Asa ca, domnilor, haideti sa nu deschidem conflicte pe tema tuning-ului facut de fiecare!

Va multumesc pentru intelegere!

LATER EDIT: Toate posturile cu pareri pro sau contra care au urmat dupa acest avertisment au fost sterse. Orice alt comentariu va fi sanctionat cu WARNING!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact asta am vrut sa spun si eu.Fiecare isi modifica masina dupa bunul lui plac si nu doar ca sa le placa la altii :) Intradevar e altceva fata de masinile stock.

saboteur sper ca nu te-ai suparat pe mine :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cineva inelele de la ceasurile de bord cromate ? Am vazut la Milotec si mi se par interesante :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu vreau sa imi pun cat de curand. au la avia in pipera pt octavia dar am intrebat si aduc pe comanda si pt fabia orice de la milotec. aveau catalog acolo cu aceleasi preturi ca pe sait. daca esti interesat dute la dealerul tau si comanda-ti. sunt cam 30-35 euro fara tva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Problema este ca sunt putin cam suspicios cu privire la montajul lor :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut. uite am schimbat capacele cu vw desi dadeau mai bine :( ca erau cu argintiu.

inelele se monteaza foarte usor trebuie doar sa scoti capacelul de deasupra volanului si apoi ai de desfacut ceva si iese geamul. numa ca tre o cheie mai speciala. nu tre sa dai bordul jos sau alte chestii ci chiar prin fata.

te anunt cum am facut dupa ce le schimb. si fac bordul albastru. :vaidecapulmeu:

apropo am ramas cu capacelele de vw daca le vrea cineva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata mult mai bine asa jantele, mai personal :(

Inelele despre care vorbesti sunt cele de la Milotec ? Abia astept sa-mi spui cum ai reusit sa le montezi ( + poze , bineinteles ). :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jantele arata foarte bine, pacat ca capacele OEM nu au nici o legatura cu topicul "Tuning" :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Saboteur, vad ca tot ai ceva impotriva la ceea ce se discuta pe aici :) Capacele oem intra in dicutie nu pentru ca apartine de tuning ci doar ca asa era normal sa arate acele jante. Si daca omul e bucuros ca le-a gasit , de ce trebuie tu sa-i strici bucuria ? ;)

Modificat de bebeko
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

;) , pai de ce era NORMAL sa arate asha jantele? Daca faci tuning, ideea e sa NU arate normal. Io nu am nimic impotriva, doar ca e un topic de tuning, iar capacele OEM luate de la reprezentantza nu inseamna TUNING oricum vrei tu s'o iei. N'am zis ca's nashpa, si jantele mele au capace la fel, dar io nu consider ca is TUNING, asta era ideea. Si tu mai si zici ca arata mai "personal" :( , cand alea is de serie toata ziua, si dupaia zici de mine ca am ceva impotriva? No comment...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In primul rand ca nu pot fi de serie pentru ca sunt jante de Polo si apoi erau mai "tuning" daca nu aveau acele capace cu Skoda si raminea acolo o gaura ? Sau mai bine capace cu BBS ? Sau OZ ? :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, se poate si fara, sau se poate vopsit negru, sau arginitu, sau oricum. E bine si cu skoda cum am zis, atat ca nu se incadreaza la tuning, asta-i tot, in rest, beton. si ale mele is cu skoda, n'am nimic impotriva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Repet, doar jantele apartin de tuningul masinii. Capacele fac parte integranta a jentii, iar omul era bucuros ca le-a gasit !!! :(

Inele cromate la ceasurile de bord mai are cineva ???

Modificat de bebeko
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

m-am hotarat. dupa o perioada de meditatie si analiza asupra fondurilor :beerchug: am decis ca urmeaza xenon, inele cromate, apoi folie 30% si mai vedem.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vreau sa stiu ce parere aveti de spatele acesta? haion modificat, stopuri ...da bine sau nu? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

arata foarte bine, singurul lucru ce nu ma incanta sunt stopurile gen lexus si eleronul poate un pic cam masiv, ar fi merd un model mai discret. In rest, hayon, spoiler, jante, super.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut. abia ce am fost la avia in aurel vlaicu. super de treaba ce-i de acolo, i-am asaltat cu intrebari si chiar nu am observat nici o urma de stres, nervi din partea lor.

am gasit ca poti sa iti comanzi maneta schimbator de viteze din piele cu tot cu fusta respectiva, de fabia rs (care mie mi se pare super), la pretul de 470 lei. apoi eu mi-am comandat si manerele de la usi cromate (modelul fabiei mele - avantaj - nu le avea din fabrica) la pretul de 55 de lei una. practic ai putea sa iti comanzi orice. au de toate.

pe langa catalogul de la milotec, poti sa iti comanzi cam orice vrei de la modelele fabia inclusiv rs. va tin la curent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alte preturi mai sti ? Adica pe mine m-ar interesa maciuca de la schimbatorul de viteze de pe varianta Elegance ( nu din piele ci doar cu o chestie cromata pe ea ) , plus butonul cromat de la manerul franei de mina.

Stiu ca nu tine de tuning , dar sunt interesat... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca doriti sa va inspirati, uitati-va la fabiile de aici.

Unele din ele sunt chiar reusite!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!