Jump to content

Navigatie MFD1


joe_p
 Share

Postare recomandată

Si am uitat sa va mai intreb ce fel de cheita i-mi trebuie pt scos din locas navigatia ?

 daca aveti o poza cu ea ar fi excelent 

va multumesc !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    28

  • Mishutz

    12

  • Jurcuta

    11

  • kicker

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 months later...

Am pe masina momentan mcd. Pot sa pun mfd? Se pastreaza comenzile de pe volan? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

am un vw caaddy cu navigatie mfd si nu imi citeste cd track-uri decat originale. Am incercat sa ard trackuri cu toate vitezele, degeaba nu le recunoaste. Exista vreo solutie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Le faci cu "no pause between tracks". E in Nero sau PowerISO. La optiuni. Spor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai Nero smart start sau ceva de genul, acolo alegi tipul cd audio si la optiuni dau preferinte bifezi chestia fara pauza. Alegi si inchiderea sesiunii si cam atat. Ai incercat si cu power iso? Cu un cd track facut de un prieten pe calc lui?

Mai era si cdburnerxp care era ok, chiar si pe win7

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De curiozitate  - cd-urile pe care le-ai facut sunt citite de alte playere? Incearca sa fii sigur ca il scrii corect.

Mai exista ceva optiuni la scriere:

 

"track at once"

"disk at once"

 

Vezi care o ai activata si incearca sa faci un cd cu cealalta. Totusi cu disk at once ar trebui sa mearga.

Foloseste un cd blank de la o firma buna, fa-l la viteza cea mai mica care iti permite unitatea de scriere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta i-am sugerat si eu. Sa imprumute un cd audio scris de un prieten si sa vada daca merge la el. Ale lui poate merg la altcineva, dar nu la el. Ideea e sa copieze setarile dupa cineva care a scris un cd care merge la el. Un coleg din Valcea ar putea sa ii dea 1-2 cd-uri si sa le testeze. Eu am ajuns la concluzia ca firma si viteza nu contau, atata timp cat writerul e bun si nu sacai calculatorul in timpul scrierii si sa ii scada bufferul la 0.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Corect.

Eu am intalnit si incompatibilitati intre blank-uri si unitati de scriere. Ce-i drept, putine, firme fantoma.

Treaba cu lasatul pc-ului in pace cat scrie mi se pare de bun simt. Daca nu ai sistem care sa iti permita sa faci si alte activitati pe langa scriere, il lasi in pace. Plus ca nu trebuie ferit de socuri/vibratii cat scrie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

smarian

Poate un  update la ultima versiune de soft.

Modificat de EEXCALADE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atata timp cat ii citeste un cd original, sigur ii va merge si unul scris acasa, dar setarile la scriere conteaza. Poate ne spune si cum a rezolvat :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am luat cd-uri contrafacute si de la prieteni si nu merg. Am fost si la un electronist care mi-a spus ca sunt protejate din fabrica si trebuie umblat la soft.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi se pare o explicatie greu de digerat, sincer.  Pune banii de resoftare si cd-uri pe 1 an de zile si ia-ti o interfata care stie usb si card :D

Modificat de Mishutz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai oameni buni, voi despre ce vorbiti? Navi MFD citeste doar CD-uri de navigatie.

Vorbiti despre magazie de CD-uri?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai dreptate ca mfd1 nu citeste cd audio ( a mea nu citea ), dar tinand cont ca lui ii merg cele audio originale, am zis ca vorbim de magazie, ori a mea avea pitici de nu citea. Tapatalkul nu arata detaliile din profil si nu stiu daca are b5 sau ceva mai nou, implicit mfd1 sau mfd2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am un vw passat B5, cu comenzi pe volan și navigație MFD, de la un timp nu se mai schimbă luminozitatea, după ce prind pozițiile și nu mai merg comenzile de pe volan. Îmi poate spune cineva care este cauza și ce pot face?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

salutare tuturor membrilor , ma numesc andrei si sunt din piatra neamt , am vazut ca topicul vorbeste despre navi MFD si vroiam sa va pun cateva intrebari : am cumparat de curand un radio navi MFD1 la care mi-a dat si un tv tuner ,(navi 3B0 035 191 C si un tv tuner 3B0 919 146 ) la care am si cablul de legatura intre navi si tv tuner , dar in rest nu am nimic altceva deoarece masina nu a fost prevazuta cu navi si nici tv tuner . acum problema mea este ca am montat deja antena pentru gps dar nu am montat antena pentru tv tuner pentru ca nu stiu ce ar trebui sa pun . ma poate ajuta cineva cu niste sfaturi , eventual o schema electrica ? multumesc anticipat pentru orice raspuns .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare!

 

Am si eu o intrebare. Am instalat de curand un MDF-1 instalat pe Golf-ul meu. Are in meniu optiunea "AUX", pe care am conectat mai multe dispozitive (Interfata, si de acolo camera-rear si dvd-player cu USB). Problema/intrebarea mea este legata de un mesaj care apare pe display (din cate inteleg odata ce se atinge viteza de 7km/h), care suna cam asa: "For your safety during driving image will not display" -- deci nu apare imagine pe AUX atata timp cat masina este in miscare ( viteza > 7km/h).

 

Are cineva idee daca si cum se poate dezactiva acest mesaj pe AUX?

 

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

taie firul galben, "Gala", cel care are rolul de a creste volumul audio la turatii mari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut colegi. Am si eu o problema la un MFD1 pus pe golf 4. Am cumparat cablu aux care se conecteaza la mufa aceea rotunda cu 10 pini si nu-mi apare in meniu AUX. Am citit pe forumurile nemtesti cum ca la softul din 99 noiembrie nu apare in meniu decat fm,cd si tv tuner mai putin AUX. Am verificat softul la navigatie si am observat ca intr-adevar am soft din 99 noiembrie. Am cautat pe net un soft din 2000,2001, 2002 si nu am gasit nimic ( chiar am cautat aproximativ 3 ore si nici un link nu mai este valabil ). Postez 2 poze cu versiunea la navigatie poate ma ajuta cineva cu softul. Va multumesc.

 

Poze care arata versiunea navigatiei:

http://postimg.org/image/tdunf3b4d/

http://s11.postimg.org/4iqmbhvnn/IMG_0011.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@gigiunu: Pai si esti sigur ca nu e nicio problema daca fac asta? Alta solutie, gen dezactivarea acestei tampenii de "securitate" din Soft, nu exista?

Modificat de bobbyrock
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Firul pentru Gala nu e galben, ci e albastru/alb (a nu se confunda cu albastru/gri, care e pt iluminare).

 

Daca tai firul respectiv, HU-ul nu o sa mai stie viteza masinii, implicit nu o sa mai creasca volumul in functie de viteza si nu va mai opri filmuletele in mers. Nu afecteaza nimic altceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A mai facut careva dintre voi update de soft?  Poate careva dintre voi sa creeze un post cu explicatii clare si eventual un link cu un soft 100% bun?  Am inteles ca daca esuezi operatiunea .. poti sa arunci unitatea la gunoi.  Eu nu am functia AUX si tocmai de asta as face un update de soft.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare. Stie careva din ce cauza se poate bloca volumu la un mfd1? Am pus-o pe masina si o functionat sunetu,apoi am vrut sa dau mai incet si degeaba. Dupa un timp volumu se blocheaza si nu poti da mai incet. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Bebeee changed the title to Navigatie MFD1
  • Ex member locked, unlocked şi pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!