Jump to content

Navigatie MFD1


joe_p
 Share

Postare recomandată

cred ca tensiunea de alimentare vine numai pe antena de la radio de unde se alimenteaza tot montajul electronic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    28

  • Mishutz

    12

  • Jurcuta

    11

  • kicker

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma poate ajuta jucaria de mai jos sa iau semnal audio dintr-un player cu iesire jack 3.5 mm si sa il bag in mfd?

Daca da. are cineva schema pinilor?

Caut o solutie de moment, pentru inca nu m-am hotarat daca fac un upgrade sau iau o interfata sa inlocuiesc cd-urile.

Si inca o intrebare - ce face cablul galben?

 

http://www.tme.eu/ro/details/mfd-jack/adaptoare-aux/4carmedia/#

mfd-jack.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista optiunea sa treaca de la un CD la urmatorul? de ex sa presupunem ca CD01 are 10 track-uri si cand se sfarseste track 10 sa treaca la CD02, la mine revine la track 1 de pe CD01

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine trece la urmatorul disk cand se termina. La fel cand dau next la ultimul track de pe un cd.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma poate ajuta un coleg cu schema sau poza mufei de la difuzoare la un MFD 1? Mufa aceea maro. Mi-au iesit 2 fire si nu stiu care e + si care e minus. Nu as vrea sa le pun invers. Multumesc frumos!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De mufa aceasta e vorba? post-14148-13905555356316_thumb.jpgyne3y3yh.jpg

Modificat de kicker
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

post-94030-0-48674400-1390591574_thumb.j E una cu 8 pini, maro. Din ea pleaca firele catre difuzoare., care sunt in 2 culori, fiecare. Rosu cu maro, rosu cu verde, etc.. Am pus eu poza cu mufa

Modificat de Mishutz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aceasta e de pe instalatia masinii, te pot ajuta cu poze si alte info de Luni cand ajung pe la garaj

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai de pe instalatia masinii. Ea intra in MFD si pe fire pleaca + si - catre difuzoare. Astept ziua de Luni, nu e problema. Mersi mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur ca se gasesc.Eu mi-am confectionat dintr-un card niste lamele care intra in acele locuri si gata treaba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are cineva cu MFD posibilitatea de a-mi spune ce fire intra in mufa maro din spatele lui? Macar sa stiu care sunt pe randul de sus si care sunt pe randul de jos. E mufa aceea cu 8 fire, dreptunghiulara :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mufa maro cu 8 pini:

 

1 = dreapta spate +

2 = dpreata spate -

3 = dreapta fata +

4 = dreapta fata -

5 = stanga fata +

6 = stanga fata -

7 = stanga spate +

8 = stanga spate -

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As vrea sa montez si eu magazie la un navi MFD in portbagaj , stie cineva de unde pot achizitiona un cablu mai lung pentru a face legatura intre navi si magazie ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Bogdan, de la TME. Da-i un google cu tme si o sa gasesti o firma din Timisoara, parca. Au cablu de 5m lungime, special pentru portbagaj.

@disturbed, ma intereseaza culoarea firelor, in primul rand :) si apoi cum intra ele in mufa. Care sunt sus si care sunt jos. Mi-a dat colegul Florin ceva ajutor, dar daca imi poti da si tu, ar fi beton! Mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai aici poza cu spatele si conectorii.

post-10976-0-64414300-1390760916_thumb.j

post-10976-0-91153300-1390760931_thumb.j

Modificat de forceturbo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Am tot cautat si pe aici si pe forumurile straine - si nu gasesc raspunsul la intrebarea: MFD-ul functioneaza si FARA conectarea plusului din mufa 26 pin?

 

Nu am immo 3 deci CAN-ul nu am unde sa il leg, si Gala pentru navigatie nu are sens sa o leg, oricum navgatia nefiind functionala la noi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gala nu este doar pentru navigatie. Functioneaza si la posturile de radio si la muzica de pe CD (magazie sau XCarlink).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stiu.

insa gala "intra" si prin mufa iso 8 pini de alimentare - pentru partea de audio/cd etc.

 

masina mea, evident, nu are mufa 26 pini, si nu stiu daca merita efortul - sau pot utiliza mfd-ul si fara ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Am un Passat 2001 cu navigatie MFD. Vreau sa conectez la aux o sursa audio-video si m-am oprit la urmatoarele doua variante:

1:  http://www.kunset.de/Fahrzeug-Hersteller/VW-Loesungen/VW-Passat---3B-3BG/IMA-Multimedia-Adapter-fuer-MFD--Basic--476.html  

2: http://naviservice.com.pl/en_GB/p/Multimedia-interface-for-VWSkoda-MFD-1/113

Ar mai fi fost si varianta unui tv tuner de audi, dar e cam scump, aproximativ 300 lei plus inca 100 euro cablurile (incusiv transport) de pe ebay...

Imi puteti da vreun sfat ?

Modificat de gigiunu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am tot cautat si pe aici si pe forumurile straine - si nu gasesc raspunsul la intrebarea: MFD-ul functioneaza si FARA conectarea plusului din mufa 26 pin?

 

Nu am immo 3 deci CAN-ul nu am unde sa il leg, si Gala pentru navigatie nu are sens sa o leg, oricum navgatia nefiind functionala la noi...

 

Tot eu raspund :D

MFD-ul merge binemersi doar ca HU audio si fara mufa de 26 pini pusa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Va salut

Am si eu o intrebare : 

 Am si eu o navigatie ca a lui forceturbo (poze) si as vrea sa ii pun aux usb sau daca as putea sa ii pun usb mai bine zis .

va multumesc !!


Mai exact daca ii pun mufa mdf (http://www.tme.eu/ro/details/mfd-jack/adaptoare-aux/4carmedia/#) pot adapta un mp3 player sau un usb si sa mearga

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a avea USB trebuie XCar Link (sau alt dispozitiv de acest gen). Dispozitivele mai noi au si intrare aux pentru mp3 player si pot avea slot de card de memorie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si in cazul meu eu ce pot atasa la acest adaptor mdf ? 

va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta depinde de ce adaptor cumperi. Adaptorul are intrarile de USB si/sau card si AUX IN. Cauta pe net si vezi ce modele sunt disponibile pentru navigatia MFD. Mufa este identica cu radio Gamma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Bebeee changed the title to Navigatie MFD1
  • Ex member locked, unlocked şi pinned this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!