Jump to content

Sfaturi achizitie Leon 5f


cristi511
 Share

Postare recomandată

Pai... echipare fr 2.0 tdi m6 cu 150 de ponei, navi, full led si inca vreo 2 3 chestii. Rosu ca al lui Rave!!!

Modificat de cristi511
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari pentru achizitie! Cat a fost pretul final? Ai facut buy-back la jetta sau ai reusit sa o vinzi separat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta e masina: http://cc.porscheinformatik.com/nwapp/nws_ro/LIST/SEAT!ro!!!S!!!/STD/S/MB%7CLeon/PF%7Csl/ID%7CS20150940159/detail.html

Jetta am vandut o separat iar pretul de achizitie a fost unul extrem de atractiv, cu un discount generos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari si asteptare usoara ! Pretul presupun ca a iesit pe la 22500-23000 ; jetta cu cat ai dat-o?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi. O sa discutam mai multe cand o sa ii fac topic de prezentare, ca sa evitam poluarea inutila pe topicul asta.

Jetta s a dat cu 6600.

Modificat de cristi511
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inca un low cost cu vopsea nemetalizata si suspensie spate de Lowgan pe drumurile patriei :)) . Dc avea si halogene dadeai in depresie :P

 

Macar la asta nu se cojeste volanul si pielea de schimbator ;)

 

S-o stapanesti sanatos!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fara ACC, DCC, Lane Asisst, parbriz incalzit, parcare automata, masaj in scaune, blonda care-ti face cafeaua dupa 37 de minute de condus, faruri laser (frate!) si cu suspensie spate d-aia de care te arunca de pe sosea daca sari de 59,3 km/h... ?

Meh...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari pentru alegere. Eu as fi renuntat linistit la pachetul siguranta, detectorul de oboseala e inutil. In rest, masina e dotata ok, dar nimic senzational, ar fi mers macar un ACC, eventual renuntai la navigatie.

Oricum, discutiile sunt inutile, sunt sigur ca tu ai facut cea mai buna alegere, din punctul tau de vedere. Sa te bucuri de masina si sper sa iti placa cel putin la fel de mult precum ti-a placut Jetta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce am vazut in link e pe stoc masina-livrare imediata, deci nu prea a avut ce sa aleaga/scoata de pe ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multam.

@cristian: nu s a pus problema de configurare: am avut un buget, am nevoie de masina acum (nu peste 2 3 luni) si, in plus, daca intram in configurator bifam tot. Asa ca....asta am gasit mai ok asta am luat. Sunt foarte multumit de alegere, nu am asteptari iesite din comun si mai e un mic amanunt: p'asta eu o platesc ( jetta am luat o de a gata) si e un sent de mandrie pe undeva pe acolo.

Si eu sper sa mi placa, de jetta ma legau foarte multe amintiri si din cauza asta mi a fost greu sa o vand. Dar e istorie asa ca... astept cu nerabdare sa ma cunosc cu Leonul.

Plus ca e singura din oras...si mai e si rosiiiieee ( thx rave).

Modificat de cristi511
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fara ACC, DCC, Lane Asisst, parbriz incalzit, parcare automata, masaj in scaune, blonda care-ti face cafeaua dupa 37 de minute de condus, faruri laser (frate!) si cu suspensie spate d-aia de care te arunca de pe sosea daca sari de 59,3 km/h... ?

 

 

Nu stiu despre restul, dar parbrizul incalzit e una din optionalele pe care eu le regret ca nu sunt disponibile la Seat. Am vazut cat de eficient e pe Focus si e ceva ce iti face viata mult mai simpla daca nu ai garaj.

 

In rest, @cristi511: sa o stapanesti sanatos si fara incidente. De curiozitate, cand intri efectiv in posesia ei?

 

Si, mi se pare mie, sau 21000 cat e pretul de lista pentru un FR 2.0 150CP e un pic cam prea mult?

Modificat de StefanSC
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fiind masina de pe stoc, e my2016 ca sa vina cu mib2, adică cu ecranul navigației de 6,5 inch?

Modificat de mihai.onu94
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dap, e my 2016. Vine cu navi de 16.5 si alte bunatati.

@stefansc: arunca un ochi in lista de dotari standard si o sa realizezi ca un golf echivalent e +5k euro. Tocmai ca pretul mi s a parut punctul forte. Masina a fost 23.5 pret de lista. De intrat in posesie..sper ca pana la finalul saptamanii .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari pt jucarie  :icon_thumleft: E de vis, si e foarte bine ca nu ai dat bani pe vopsea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi, e de vis pentru unii, e de zi cu zi pentru altii....masina e departe de ce mi-as fi dorit (am luat ce mi-am permis) dar capul nu-l tin pe umeri doar sa nu-mi ploua in gat asa ca....am luat-o cu bune si rele :D .

 

Au revizuit intre timp politica de preturi pentru vopsea, toate au acelasi pret :lol: .

Modificat de cristi511
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari pentru achizitie, sa fie intr-un ceas bun. E o masina mai mult decat decenta ca daily si care are efectul de wow. O configuratie interesanta, navigatie (foarte rar am vazut pe stoc dotarea asta), dar fara scaune incalzite spre exemplu.

Oricum ce primesti pentru cat platesti, este clar imbatabil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda, cine face configuratiile pentru masinile de stoc e foarte funny. D-asta am zis ca are si plusuri si minusuri, pachetul de iarna e cel mai mare minus pt mine...dar pe de alta parte sa stau 2 3 luni doar pentru un pachet de 400 de euro...

 

Ps: mersi, sa fie. 

Modificat de cristi511
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari Cristi, ma bucur ca te-ai hotarat si ca ai si actionat in sensul asta.

E o masinuta foarte ok, cum spuneai tu cu plusuri si minusuri la dotari, dar important e sa fie ok pentru tine. Si sa te poarte linistit :)

Farurile si Navi sunt un mare plus, le vei folosi zilnic. Scaunele incalzite, in Bucuresti le folosesti max 2-3 luni pe an...

Modificat de 75NOR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi Nor. Cred ca o sa fie bine, ca o sa ne intelegem de minune. Per total consider ca e best buy...plus ca oricum nu aveam buget mai permisiv:))).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Feliciari pentru alegerea facuta, sunt nerabdator sa vad prezentarea  masinii cat si un review cat mai detaliat, stiind ca ai cu ce sa compari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Voi incerca sa nu-mi bag nasu si sa o las fix asa cum e....si sa ma bucur de ea. Poate un set de pedale si...cam atat. Eu zic ca o sa fie ok, tinand cont ca nu am asteptari nerealiste.

Vreau sa vina mai repede ca mi s-a luat sa stau fara masina. Prost obicei am deprins....

Modificat de cristi511
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau sa vina mai repede ca mi s-a luat sa stau fara masina. Prost obicei am deprins....

 

 

Imagineaza-ti cum sunt eu, ca imi astept Leonul de la inceputul lui iulie si cam tot de pe atunci sunt fara masina :P

Dar am invatat ca Bucurestiul se poate strabate de la Sud la Nord cu bicicleta mult mai repede decat cu masina sau transportul in comun ;).

 

Hai, inca un strop si vine ;).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!