Jump to content

TRex - Touareg R5 TDI


vdragos

Postare recomandată

Las' ca ma fac eu mare si-mi iau un jimny! 

Sa mai facem, zic!

Ps: reptila e super tare. Merge brici. :D

 

Link către comentariu

@cristi511 decit un Jimny mai bine ... un Touareg :)

@YRX zgomotul de bare tip spoiler este cunoscut, inclusiv pe forumurile de afara, e ceva suportabil doar ca doresc sa experimentez un pic :)

 

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Rugged :)

 

IMG-20200125-WA0000.jpeg

IMG-20200125-WA0002.jpeg

IMG-20200125-WA0004.jpeg

Spre rusinea mea, desi in tutorial pare simplu, nu am reusit sa dau jos farurile ca sa schimb becurile de faza scurta.

Am uitat de motorasul de oglinda dar pe ala il execut repede cit mai e lumina.

Am curatat si volanul cu Chemical Guys, nu il face nou dar curata foarte bine si lasa un miros ca de spital :)

LE Gata si motorasul, initial am crezut ca m-a pacalit lituanianul ca nu intra, apoi mi-am dat seama ca ramasese in locas capacul din spate al celui vechi :))

Works like a charm now!

 

Link către comentariu

Probabil e gripat mecanismul de blocare. Nu-l forta, eu am rupt unul si a trebuit sa schimb tava suport, cu dat bara jos si o gramada de munca.

Unge-l cu wd40 si cand tragi de cheie sa-l deschizi apasa concomitent pe far.

Link către comentariu

Le-am rezolvat, dadeam cu pumnul in coltul gresit. Am gasit la unul dintre becuri un fir cu izolatia impuscata, acu' ca am prins miscarea o sa-l desfac din nou pe lumina si o sa-l impachetez cu banda izolatoare.

La 7L FL nu se mai desfac cu cheia, farurile au o piedica de plastic, se basculeaza piedica si apoi se loveste cu pumnul coltul exterior ar farului si iese.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Acelea sunt de 7P si tot asa, n-au legatura cu masina mea. Ce am pus eu sunt fix peste ce are masina OE, adica au la fel de putina legatura ca si tevile originale.

Link către comentariu

Eu la al meu cand l-am avut aveam tevile stoc, fara nici un fel de tips si se incadrau mai bine nu ieseau in evidenta.

My bad cu alea de 7P

Link către comentariu
Jetta20tdiHLDSG6

dupa ce te specializezi in schimbat tot de pe el, ti-l aduc si pe-al meu la upgrade ? in afara de motor nu merita nimic tinut :)

Link către comentariu

@Jetta20tdiHLDSG6; omu' cit traieste trebuie sa aiba ceva de facut, asa ca ma ocup cu drag si de a ta, momentan la a mea nu am depasit bugetul psihologic si nu mai am de luat chestii mari in afara de tablele de offroad si Ko2 uri :)

@mad_kat mi-au ramas doua tipsuri de 80 mm de Q7 cu prindere OE, daca esti still interested, PM.

In alta ordine de idei, mi-au venit din China (Chinaaaa) door warning lights asa ca luni sunt la Florin cu ea :)

Va tin la curent.

(Acu' ce ma bantuie tare e un interior de piele cu scaune electrice. Sper sa treaca cu tamaie).

Link către comentariu
Jetta20tdiHLDSG6

@mad_kat 

ai dreptate, dar ma refeream la faptul ca din ce are el de la mama lui de-acum 15 ani, mai ales la detalii, nu mai trezeste nimic placere :)

de transmisie/tractiune nu ma plang dar il puna dupa G klass si LR.

/end of offtopic

Link către comentariu

Daca vrei sa reaprinzi pasiunea si sa ridici nivelul tehnic, exista un retrofit aproape imposibil (blocant spate OE) si unul cvasiimposibil (blocant fata) de care te poti apuca :))

Link către comentariu

Da, e internata.....?...

 

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!