Jump to content

Primele impresii despre (Golf VIII)


clau_j17
 Share

Postare recomandată

in cazul meu, ca nu  supar pe cineva eu de 2 ani jumatate  de cind am masina nu am folosit nici macar 20% din toate chestiile expuse de voi si le am si eu la g7. deci nu ma pot plinge ca nu exista aia sau cealalta.

Masina din orice punct de vedere este o masina corecta si  ... calitate totusi.

Eu nu cred ca la golf voi vedea bordul desfacut fata de consola( masina noua ) cum am vazut la alti concurenti . daca gresesc ... mea culpa :)

Eu unul pot face o mica comparatie intre generatii( daca imi permiteti), am avut golf 1 (ai mei) , golf 4 si acum golf 7 + marci asiatice, si pot spune ca este fain golf 8.

Modificat de clau_j17
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog sa pastram scopul topicului  :  Pareri despre G8 , nu comparatii cu alte masini sau experiente personale cu alte masini:)  

Multumesc. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Părerea mea este ca o sa plângem după butoanele fizice, dedicate. 

Atâta tehnologie cred ca mai mult va distrage atenția de la condus! 

Da, poate pe unii îi atrage tehnologia asta cu touch control peste tot, dar eu încă sunt old school. 

Oarecum orice vrei sa faci în mașină trece prin infotaintment.. Stai sa treci printr-un meniu sa faci una alta. Not for me! Nu mai zic de preț! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tehnologie era daca lasa butoanele unde le este locul. Nu este tehnologie in cazul Golf 8, este doar soft pe roti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, kef_petry said:

Părerea mea este ca o sa plângem după butoanele fizice, dedicate. 

Da, poate pe unii îi atrage tehnologia asta cu touch control peste tot, dar eu încă sunt old school. 

Oarecum orice vrei sa faci în mașină trece prin infotaintment.. 

 

24 minutes ago, Ebi said:

. Nu este tehnologie in cazul Golf 8, este doar soft pe roti.

SI eu tot old school sunt...Pana in luna iunie am fost posesor de Polo din 2016...Desi era o masina destul de noua si buna, am vrut totusi sa trec la un Golf. Am facut toate eforturile sa trec la ultimul model de golf cu bord clasic, la data respetiva nestiind cum va arata Golf 8, dar stiam ca bordul va fi doar in varianta digitala...Si ma felicit pentru alegerea facuta...Probabil pentru noile generatii asta e tendinta, dar noi astia mai din secolul trecut ce facem? Cred ca deja suntem mult prea expusi la ecrane digitale - telefon, calculator, televizor, mai nou si in masina...Oare cate ore pe zi suntem expusi la ecran digital in prezent? Si asta o spun la 48 de ani, in conditiile in care de un an port ochelari...Nu intru aici in detalii, dar expunerea prelungita la ecrane de toate felurile este cauza pentru care port ochelari, asta a contat mai mult decat varsta...urmatoarea masina, probabil ca va fi un Golf 8, da cu siguranta am nevoie de niste ani buni ca sa pot accepta tabletizarea asta...

Asta cu soft pe roti e geniala, total de acord??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2 hours ago, kef_petry said:

Părerea mea este ca o sa plângem după butoanele fizice, dedicate. 

Atâta tehnologie cred ca mai mult va distrage atenția de la condus! 

Da, poate pe unii îi atrage tehnologia asta cu touch control peste tot, dar eu încă sunt old school. 

Oarecum orice vrei sa faci în mașină trece prin infotaintment.. Stai sa treci printr-un meniu sa faci una alta. Not for me! Nu mai zic de preț! 

poti sa faci shortcuturi pe ecranul principal la cam ce vrei tu, din ce am vazut prin filme. plus ca mai e sub ecran acea "chestie" tactila care include tot shortcuturi in esenta. in rest, cam asta e viitorul. in 10 ani toate vor fi asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Butoanele fizice sunt mai usor de accesat, iti distrag mult mai putin atentia in timpul mersului, insa asta fiind trendul ne vom obisnui cu ce se ofera daca vrem masini noi. Deocamdata sunt oferte bune la G7, pana nu se epuizeaza G7 nu stiu cat de bine se va vinde G8.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu niste marketing agresiv se va vinde foarte bine. Cei care isi iau pentru prima data masina nu o sa se indrepte spre un model vechi, vor cumpara noutatea, viitorul :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am văzut că a apărut și testul EuroNCAP pentru noua generatie!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar care va fi varianta cu toata dunga aia de sub capota luminata led? ca variantele la vanzare nu au asa ceva. stiu ca zicea intr-un review ca vor fi unele variante. stie cineva care?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-a deschis ușa spate la impact, ceea ce este eroare majora. Dar asa este când te numești VW, se închid ochii. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Încercați va rog, sa nu postați aiurea informații false. Documentați-va putin înainte sa scrieți aici. Altfel nu facem decât dezinformare.

https://www.euroncap.com/en/results/VW/Golf/39844

"....during the test, the rear driver's side door opened and the car was penalised for the risk of occupant ejection that this represents."

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alții spun altceva: https://www.google.ro/amp/s/jalopnik.com/crash-test-finds-2020-volkswagen-golf-surprisingly-good-1840508781/amp

Nimeni nu își explica cum a primit mașina 5 stele, când chiar ENCAP folosește formularea "critical ejection risk". Si se pare ca și Sharan a avut aceeași problema cu doar o luna înainte. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu nu vad cum ai putea sa fii aruncat din masina, daca poza aia e definitorie. la cum arata usa aia de deformata, trebuie sa ii dai niste picioare bune (presupunand ca mai poti in clipa aia), ca sa o deschizi si sa iesi, nicio sansa sa "fii aruncat" afara. cand zice "popped open" eu ma gandesc la usi deschise complet, nicidecum ce arata in poza aia. dar poate nu e poza definitorie. oricum, cam ciudat ca la g7 sa nu ia problema asta, sa faci o masina noua aproximativ identica, si sa apara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aruncat este putin spus, la un impact lateral care se lasa cu rotire (nu mai zic rostogolire), te transformi in superman.

Modificat de R_a_z_v_a_n
Renunta la QUOTE pentru postul anterior.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A apărut Golf 8 în configutatorul de România. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

83323530-2852420988137665-16418262347300 83666314-2852420881471009-68305175901340 83673068-2852421221470975-23210410945879 84324022-2852421078137656-84519780563141 

Modificat de bgd_b92
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Radiator, accele radiatorare de tot ..tul ... nu am cuvinte, cum mama-masi sa lasi tu producatoru lui peste radiatoarele nevopsite cu pulbere de molibden la cati bani ceri... asa ceva este de nedescris.

Radiatoare la vedere si tija la capota, asa NU! Figura accestei caroserii intr-un continuu accident rutier ... hai cu lauda :<

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tu nu ai inteles, asta e versiunea cu ornamente cromate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina nu este rea overall, probabil in cativa ani ni se va parea normala si ok. 

In schimb radiatoarele alea asa la vedere, cu drumurile pline de pietre nu sunt o varianta ok pt Romania, plus ca arata groaznic pentru o masina noua.

Era reducerilor de costuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si unde ar trebui sa stea radiatoarele ?

Modificat de C Z R
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Doomy changed the title to Primele impresii despre (Golf VIII)

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!