Jump to content

Cumpar o broscuta...


MikeRG
 Share

Postare recomandată

Poate cineva a salvat-o. Ultima oara a fost vazuta acum 14 ani pe Str. Margeanului. Vopsita alb.

- serie sasiu 5732648

- serie motor 7908156

2014-07-17_6.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

master_alexut

o cauti tu? e ceva familie amintire legatura cu ea? Mi.ar placea sa auzim povestea.Eu intentionez sa il caut pe primul prop din 72 ce a luat.o de noua, e din cheia Ph dar nu am decat cheia si numele lui, sunt vreo 400 de case.Oricum nu cred ca mai traieste dar sper sa ajung.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da-mi in privat numele proprietarului din Cheia; am posibilitatea sa verific intr-o baza de date.Poate te ajut sa-l gasesti( macar nepotii :))) )

Quote

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A fost a bunicului meu, am copilarit in ea pana in 1984 cand a vandut-o. Am reusit sa aflu acum ceva timp care a fost parcursul ei pana prin 2005, cand firul s-a rupt, iar eu eram in 2008 cand investigam...

Nu stiu daca mai figureaza inmatriculata sau la fisc pe undeva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Quote

 

 

5ab8ea3c2549a160237890.jpg

57652765_10211077921943706_2287582814020829184_n.jpg

Bunicul in 1970/71 si eu in 1979.

Gulf Blau. Fabricatie sfarsit de iulie 1963. Prima serie cu trapa metalica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

master_alexut

pff..chiar ca trebuie gasita daca mai exista.Trebuia inceput mai demult, pe la 18-19 ani cand a aparut forumul.Posibil sa se fi dus acolo unde nu se mai intorc masinile :).Dar cine stie..merita intrebat si cautat.Din 2005 poate nu a trecut asa mult sa devina o epava de dus la remat.Si iar...cum sa faci din albastrul ala frumos, alb.Poate e in alt judet, daca in 2005 era in stare decenta, sigur mai exista.Bafta, urmarim cu interes.

#Bridefo revin cu o poza de pe carte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

master_alexut

# bridefo iti las aici numele, nu cred ca e nici un secret poate cineva stie ceva de masina. iti las poza cu ce este in carte e si nr masinii primul numar..nu stiu daca mai traieste, e cam la limita dar cine stie.Mi.ar placea sa ii vad reactia cand isi vede prima lui masina, am inteles ca a fost veterinar. 

#Mikerg sper ca nu te deranjeaza discutia noastra, sa ne spui si ne mutam in privat, oricum tinem topicul viu :).20190819_194456.thumb.jpg.376dde076e88625f4c166cfbb99fb783.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bre, dar o fi asa greu de mers pana acolo si intrebat din poarta in poarta? Daca a fost si veterinar, a fost chiar cunoscut in localitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

master_alexut

Stii tu..intai se face cercetare si dupa teren.Asa am primit si eu povestea, nu stiu sigur daca a fost veterinar.Daca o fi fost, da atunci nu e greu de gasit.Oricum e greu sa gasesti familia sarbu in 400 de case, poate nu mai sunt, copii sunt pe la Bucuresti etc.

Oricum colegul bridefo mi.a dat ceva info..ii multumesc pe aceasta cale.Voi suna in curand.Va tin la curent daca e ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata, poti sa uiti intalnirea cu fostul proprietar, s-a dus acolo unde ne ducem toti mai devreme sau mai tarziu, atat el cat si sotia. Casa din Cheia a fost vanduta, e singura cu care te mai poti intalni :)))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mike, am verificat actele de la masina Valentinei ('63). Si ghici ce? Nu e aia pe care o cauti. Poate exista persoane care pot verifica pe la RAR sau Politie dupa numar de sasiu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!